Gminy muszą znaleźć środki na szkolenia pracowników

autor: Artur Radwan17.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 17.12.2009, 11:34

Samorządy muszą uwzględnić w planie finansowym na przyszły rok wydatki na szkolenie pracowników. Ten wymóg będą kontrolować regionalne izby obrachunkowe.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (2)

  • Joanna(2009-12-17 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze by gminy dopłaty do podniesienienia kwalifikacji uwzgledniły dla osób, które muszą podnieść swoje kwalifikacje, np. nie spełniaja wymogów kwalifikacyjnych zgodnych z ustawą o pracownikach samorzadowych. Wójt zapowiedział, ze osoby, które nie mają wyższego wykształcenia i zajmują kierownicze stanowiska to podejmą studia albo będą jak na to pozwoli polityka kadrowa zostaną przeniesione na inne stanowiska lub zwolnione. Powonno to być zapisane takze w ustawie o pracownikach samorzadowych.

    Odpowiedz
  • jeżykobcy esperanto(2009-12-17 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba się szkolic nie inaczej skoro parlamentarzyści zmieniają ustawy co roku, np moim zdaniem najwazniejsza dla samorządów "prawo zamówień publiczych'zmieniana chyba ze 30 razy na przestrzenie 15 lat !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane