Premie i nagrody mają być wliczane do zasiłku chorobowego

autor: Paweł Jakubczak12.11.2009, 03:00; Aktualizacja: 12.11.2009, 11:43

Wszystkie dodatkowe składniki wynagrodzenia powinny być wliczane do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (6)

 • Jak Państwo sądzą -Jerzy Buzek to geniusz(2009-11-12 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  czy habilitowany IGNORANT?dla mnie to jest jasne -ten ignorant...
   który roztrwonił pieniądze uczciwie pracujących  na 5-letnie Urlopy Górnicze i bardzo wczesne po 20 latach zatrudnienia górnicze ,dobrze płatne emerytury !!
  Były Górnik w podziękowaniu za uradowanie życia pisze do Niego:
   Kiedy mieli mi dać z kopalni po raz kolejny kopniaka za nieróbstwo nastałeś Ty mój Wybawicielu. Dałeś mi 5- letni urlop górniczy ,(razem naliczono mi ze szkołą górniczą 20 lat zatrudnienia w górnictwie choć może zjazdów faktycznej pracy to miałem z 5 lat ). A teraz jestem na wysokiej emeryturze górniczej a Rząd Tuska twierdzi ,że nie ma kasy w ZUSie i musi podnieść wiek emerytalny haha-ha. Piję za Wasze zdrówko- !-życie jest piękne -mówi
  …... Pełny tekst podziękowania od Uradowanego Górnika poniżej – to naprawdę niesamowita historia z którą warto się zapoznać -dowodząca ,że Rządził Nami IGNORANT który szczyci się obecnie splendorem i szacunkiem na wysokim stanowisku w Brukselce.

  -Kto wreszcie postawi Jerzego Buzka przed Trybunałem Stanu za  roztrwonienie finansów na 5-letnie Urlopy Górnicze? i ich przedwczesne  emerytury.


   Podziękowania dla Jerzego Buzka od uradowanego Górnika --na faktach autentycznych...
  Drogi Przyjacielu
  list otwarty ..
  muszę Ci ogromnie podziękować -- Lecz pozwól ,że Ci wszystko wyjaśnię od początku;

  W szkole podstawowej szło mi z trudem , praktycznie dwa lata powtarzałem 6 klasę,lecz w siódmej dyrektor szkoły zaproponował mi awans ,bez uczęszczania do 8-mej abym rozpoczął naukę w szkole górniczej. Tam po roku nauki wyrzucili mnie jako nie nadającego się . Mama załatwiła mi szkołę mech sam. lecz po pół roku nauki znów mnie wyrzucili za wagarowanie. Ponieważ moja przyszła żona zaszła w ciążę a byłem już pełnoletni przyjęto mnie do pracy w KWK Borynia w Jastrzębiu o ile dobrze pamiętam ( na dole). Lecz tam nie za bardzo podobał Im się mój styl pracy i wiesz – pozbyli się mnie. Później pracowałem jeszcze w kilku okolicznych kopalniach „Zofiówka”,”Krupiński”” Jastrzębie” zakład PRG > zawsze na każde 12 miesięcy pracy miałem do lutego już wybrany urlop wypoczynkowy a później sam rozumiesz przez kolejne miesiące jakieś 7 miesięcy L-4 ,30 dni praca i znowu. Czasami mi dawali kopniaka ,więc czyściłem papiery w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym i znowu do górnictwa.
  Już po raz kolejny mieli mnie wyrzucić jak nastałeś TY -mój Wybawicielu.
  Dałeś mi 5- letni urlop górniczy ,(razem naliczono mi ze szkołą górniczą 20 lat zatrudnienia w górnictwie choć może zjazdów faktycznej pracy to miałem z 5 lat ).
  Jesteś Cudowny : Barbórka ,13-stka, 14-stka, węgiel,karta górnika ,socjalne wczasy> to wszystko mi przysługiwało na urlopie górniczym no i płaca >urlopowe dniówki<oraz staż zatrudnienia zaliczany do emerytury. Ileż to taniej wódy zwożonej z pobliskich Czech wówczas się wypiło (polska wóda pamiętasz była droga – Twój Rząd był pazerny na podatki),jakie to balangi nie szły !a teraz mam niezłą emeryturę górniczą i to dopiero jest życie !
  W trakcie tej emerytury dostałem „za psi grosz” dzięki Twojemu Rządowi mieszkanie zakładowe do wykupienia i zaraz je sprzedałem ( bez podatku od dodatkowego dochodu) za 70 000 zł . Kochany wyobraź sobie, znów jakie balangi ,piłem ,dzień trzeźwiałem i dalej piłem. Sprzedałem i już nie mieszkam w Jastrzębiu Zdroju – prawdę mówiąc zaliczyłem też mały pobycik w górniczym szpitalu -no wiesz wątroba ale ogólnie nie martw się -zdrówko OK.
  Wszystko przyjacielu dzięki Tobie ( nie liczę odszkodowań które otrzymałem z PZU i ZUSu , a brałem je za to ,że mi kwas na dupę się wylał z lampy górniczej ,a to za to ze sobie oczko zaprószyłem > no przecież jakiś powód L-4 musiał być < Nawet z tej firmy ubezpieczeniowej mnie chcieli wyrzucić tyle tego było !.

  Kochany , -mój sąsiad to „idiota „ ; 34 lata już pracuje w elektrowni jako fachowiec na blokach energetycznych ,a może budowlanych – nie za bardzo wiem na czym polega różnica. Dodatkowo przepracował jak twierdzi także 1000dni-w dni świąteczne .Chodzi systematycznie do pracy a Donald twierdzi nie otrzyma emerytury bo ktoś mu ją rozpieprzył i sąsiad jest przekonany o tym ,iż TY powinieneś być postawiony za to przed TS .-- Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak myśli?

  Kochany ,słodziutki – piję toast za Twoje zdrówko >lecę po nowe piwko i winko > życie jest piękne !

  ---Ty też się urządziłeś za niezłą kasę w tym Europarlamencie .
  No ale za komuny Ciebie strasznie gnębili -nic tylko kazali Ci się uczyć i uczyć ,zupełnie jak jakiś wykształciuch o którym mówił Jarek.
  Nie nauczyli Ciebie ,że aby likwidować CO2 należy w Brukselce sadzić lasy gdyż od Waszego pierdzenia tam smierdzi a nie kazać własnemu Narodowi płacić frycowe kary na EuroLand za rzekomy tlenek węgla dwa.
  A poza tym dlaczego nie przyszedłeś do Górnictwa,byłbyś już dawno na emeryturze!-i nie szkodził Własnemu Narodowi.

  Odpowiedz
 • do IP: 212.160.234(2009-11-12 10:16) Zgłoś naruszenie 00

  13 nigdy nie znikła -została wliczona do stawek a szkoła górnicza liczyła sie zawsze- dodajmy do tego pożyczki na zagospodarowanie i pożyczki dla młodych małżeństw.

  Odpowiedz
 • adam(2009-11-13 14:57) Zgłoś naruszenie 00

  az sie prosi, żeby dodać komentarz/,moj ojciec też zawsze mówił gdy nie miałem pieniedzy-trzeba było iść na kopalnie/,ile by ci górnicy nie dostali i tak uwazaja że im sie nalezy-nieroby jedne całej pracy 4 godziny na dniówke. A innym to sie nie nalezy???, kobietom by kazali pracowac do 65 , a szkoda mojego pisania - nie na moje nerwy

  Odpowiedz
 • jak rozpierxxx Unier Europejską(2009-11-17 23:09) Zgłoś naruszenie 00

  Oj Buzek Buzek ,nareszcie ktoś napisałprawdę o twoich i maryjana Rządach . mam nadzieję że cię jeszcze za nie powieszą.

  Odpowiedz
 • ar(2009-11-18 14:29) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie tu korzyść? Tylko usankcjonowanie już istniejącego stanu. Czyli płacimy składki od premii i nagród - tak jak było - i nic z tego nie mamy.

  Odpowiedz
 • Bozkwa(2009-11-19 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  W sprawie wypłat chorobowego od premii i dodatków. A co jeśli pracodawca stworzył krzywdzący dla pracownika regulamin płac , w którym pomniejszał wypłatę chorobowego i premii?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane