Świadczenie pielęgnacyjne bez względu na dochód

autor: Michalina Topolewska14.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 14.10.2009, 10:29
  • Wyślij
  • Drukuj

Każdy rodzic, który zrezygnuje z pracy, by opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem, otrzyma wsparcie niezależnie od osiąganych dochodów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 71

  • 31: wieśniaczka z IP: 83.9.12.* (2009-11-17 08:39)

    Siostry i Bracia w cierpieniu...nie wiadomo czy i kiedy projekt o zniesieniu kryterium dochodowego przekształci się w ustawę ...nie wiedziałam ze będzie pikieta...szkoda...pojechalibyśmy z Olsztyna...a ci co nie mogli jechac przekazaliby zafajdane pampersy...mam dość ludzkich spojzen z obrzydzeniem na wygląd mego dziecka ...urzędników nierozumiejących " czego jeszcze pani chce, inni mają jeszcze gorzej ". biegania do sklepu i t.p. z sercem w piętach bo dziecko zostalo samo w domu...notorycznego braku środkow na podstawowe potrzeby ...beznadziejnej samotności (od 18 lat wdowa)...zmarnowanych studiów i tego ze nigdy nie wrócę do ukochanego zawodu ...Pani Maniu, brak Pani pokory i inicjatywy ...

  • 32: kobieta z IP: 79.175.201.* (2009-11-12 10:43)

    bardzo prosze o link do konkretnych ustaw bo sama znalesc nie moge odnosnie zniesienia kryterium dochodowego do swiadczenia pielegnacyjnego

  • 33: kobieta z IP: 79.175.201.* (2009-11-12 10:37)

    oj mania mania, ciekawe co powiesz jak niedługo twoje starsze dziecko bedzie mialo niepelnosprawne dziecko, czy by modlisz sie aby byc babcia dziecka niepelnosprawnego tylko po to aby nie miec problemu z odprowadzaniem go do szkoly. Wiec gwarantuje ci ze jesli bedziesz babcia niepelnosprawnego dziecka np takiego ktore samo nie zalatwia swoich potrzeb fizjoligicznych, samo nie potrafi jesc, nie mowiac o chodzeniu to nie bedziesz miala problemu z odprowadzaniem go do szkoly ale z przyjeciem do jakiejkolwiek szkoly czy przedszkola, z leczeniem, spac nie bedziesz mogla wiedzac ze dziecko zlapalo kolejna chorobe, albo bedziesz mogla spac jesli przyjma twojego niepelnosprawnego do szpitala tylko tyle ze pod lozeczkiem dziecka bo tak wlasnie licza sie opiekunowie niepelnosprawnych dzieci- niech sie ciesza ze moga byc z dzieckiem a co z tego ze przez miesiace spia na szpitalnej podlodze, oddalabym wszystko moglabym nieliczyc sie zupelnie w tym kraju jak i na calym swiecie aby tylko moje dziecko bylo zdrowe, moglabym cale zycie tyrac zadarmo albo robic co mi ktos kaze aby ona mogla zyc normalnie, ale ty nie... zycze ci mimo wszystko abys nigdy nie zrozumiala o czy my piszemy bo to oznaczaloby ze dotknela cie niepelnosprawnosc dziecka, bo tylko wtedy bedzisz w stanie to zrozumiec bedac sama w takiej sytuacji, nie musisz nas rozumiec ale nie porownuj dzieci zdrowych i spraw zwiazanych z opieka nad nimi z tym co dzieje sie w sytuacji niepelnosprawnosci dziecka

  • 34: paola z IP: 87.205.212.* (2009-11-05 11:10)

    osoba która nie ma dziecka niepełnosprawnego nigdy nas nie zrozumie z czym my sie musimy trudzic i nasze dziecko!

  • 35: iwonah mama kuby z mpd z IP: 78.28.4.* (2009-11-04 20:07)

    pikieta była 9 09 2009 W Warszawie i media to pokazały tvn 24 polsat tv polska dzięki pikiecie jest zniesione kryterium wcześniej akcja pocztówka do ministra i to dało stówke więcej tego świadczenia. i dalej bedziem walczyc o lepsze warunki dla osób niepełnosprawnych rodzice kochani zapraszam na forum razem możemy więcej tam dowiecie się więcej.pozdrawiam

  • 36: misia z IP: 82.212.179.* (2009-11-01 18:41)

    do mani;kobieto oprzytomnij,bo los moze ci dac chorobe dzieci,czesto bywa ze zdrowe dzieci po chorobie sa "ROSLINKAMI"-chcesz tego?,Los nieraz plata okrutne"FIGLE"obys nigdy nie zaznala tego!!!A wtedy dostaniesz te marne grosze!!Bedziesz sie liczyla w tym kraju!!!Ty glupia kobieto,brak ci wyobrazni!!!

  • 37: ANTYrząd z IP: 83.4.76.* (2009-10-31 17:56)

    Nareszcie jedna dobra decyzja tego świńskiego rządu, nareszcie świnie mniej wezmą z koryta a więcej dadzą tym którzy tej pomocy potrzebują

  • 38: mama kamila z IP: 193.59.255.* (2009-10-26 10:39)

    mam niepełnosprawne dziecko i otrzymuje tylko 153 zł i też muszę żyć.

  • 39: atteloiw73 z IP: 83.8.52.* (2009-10-21 16:13)

    Bardzo się ciesze z tej ustawy ponieważ mam 17 letnią córkę z porażeniem mózgowym która jest dzieckiem leżącym i nie przysługiwały mi żadne świadczenia ponieważ przekraczał nam dochód .Szkoda że dopiero teraz ktoś zobaczył problem ,czy pomógł strajk niepełnosprawnych 15 września,nie wiem, ale wiem że żadne media o tym nie mówiły ,specjalnie oglądałam wszystkie wiadomości .Może w końcu będziemy mogły z córką pozwolić sobie na większą rehabilitacje, zobaczymy w styczniu.Pozdrowienia dla wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych.

  • 40: ADAM OJCIEC MONIKI z IP: 80.54.236.* (2009-10-20 19:59)

    DO MANI:ALE CI SIĘ OBERWAŁO!Nie kuś losu bo nie znasz dnia ani godziny.Bo nasze dziecko kiedy się urodziło było zdrowe , kłopoty zaczęły się później i trwają już 12 LAT!!!. (PIELUCHY,CIĄGŁA REHABILITACJA,WÓZEK INWALIDZKI I 24 GODZINNA WALKA O ŻYCIE ).