Świadczenie pielęgnacyjne bez względu na dochód

autor: Michalina Topolewska14.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 14.10.2009, 10:29
  • Wyślij
  • Drukuj

Każdy rodzic, który zrezygnuje z pracy, by opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem, otrzyma wsparcie niezależnie od osiąganych dochodów.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 71

  • 31: MAMA ZUZI z IP: 87.96.103.* (2009-10-19 17:59)

    DO MANI-DZIEKUJ BOGU ZE MASZ DZIECI ZDOWE-POPROS BOGA JESZCZE O ROZUM.JA TAKZE CHCIALABYM MIEC TYLE DZIECI ZDROWYCH I PATRZEC JAK ROSNA JAK BAWIA SIE NA PODWORKU Z ROWIESNIKAMI I BIEGAJA,ALE NIESTETY MY TYLKO MATKI DZIECI NIEPELNOSPRAWNYCH DZIECI WIEMY JAKI TO BOL I NOSIMY TO W SWOICH SERCACH.DZIECI NASZE TAKZE ROSNA I SA CORAZ CIEZEJSZE DO PRZENIESIENIA KREGOSLUPY NAM SIADAJA ALE KOGO TO OBCHODZI!!!I KAZDA Z NAS CHETNIE RUSZYLABY CZTERY LITERY ZEBY ZARABIAC A NIE CZEKAC NA SMIESZNE GROSZE KTORE PANSTWO Z WIELKIM BOLEM NAM WYPLACI.SZKODA SLOW.

  • 32: ADAM OJCIEC MONIKI z IP: 80.54.236.* (2009-10-20 19:59)

    DO MANI:ALE CI SIĘ OBERWAŁO!Nie kuś losu bo nie znasz dnia ani godziny.Bo nasze dziecko kiedy się urodziło było zdrowe , kłopoty zaczęły się później i trwają już 12 LAT!!!. (PIELUCHY,CIĄGŁA REHABILITACJA,WÓZEK INWALIDZKI I 24 GODZINNA WALKA O ŻYCIE ).

  • 33: atteloiw73 z IP: 83.8.52.* (2009-10-21 16:13)

    Bardzo się ciesze z tej ustawy ponieważ mam 17 letnią córkę z porażeniem mózgowym która jest dzieckiem leżącym i nie przysługiwały mi żadne świadczenia ponieważ przekraczał nam dochód .Szkoda że dopiero teraz ktoś zobaczył problem ,czy pomógł strajk niepełnosprawnych 15 września,nie wiem, ale wiem że żadne media o tym nie mówiły ,specjalnie oglądałam wszystkie wiadomości .Może w końcu będziemy mogły z córką pozwolić sobie na większą rehabilitacje, zobaczymy w styczniu.Pozdrowienia dla wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych.

  • 34: mama kamila z IP: 193.59.255.* (2009-10-26 10:39)

    mam niepełnosprawne dziecko i otrzymuje tylko 153 zł i też muszę żyć.

  • 35: ANTYrząd z IP: 83.4.76.* (2009-10-31 17:56)

    Nareszcie jedna dobra decyzja tego świńskiego rządu, nareszcie świnie mniej wezmą z koryta a więcej dadzą tym którzy tej pomocy potrzebują

  • 36: misia z IP: 82.212.179.* (2009-11-01 18:41)

    do mani;kobieto oprzytomnij,bo los moze ci dac chorobe dzieci,czesto bywa ze zdrowe dzieci po chorobie sa "ROSLINKAMI"-chcesz tego?,Los nieraz plata okrutne"FIGLE"obys nigdy nie zaznala tego!!!A wtedy dostaniesz te marne grosze!!Bedziesz sie liczyla w tym kraju!!!Ty glupia kobieto,brak ci wyobrazni!!!

  • 37: iwonah mama kuby z mpd z IP: 78.28.4.* (2009-11-04 20:07)

    pikieta była 9 09 2009 W Warszawie i media to pokazały tvn 24 polsat tv polska dzięki pikiecie jest zniesione kryterium wcześniej akcja pocztówka do ministra i to dało stówke więcej tego świadczenia. i dalej bedziem walczyc o lepsze warunki dla osób niepełnosprawnych rodzice kochani zapraszam na forum razem możemy więcej tam dowiecie się więcej.pozdrawiam

  • 38: paola z IP: 87.205.212.* (2009-11-05 11:10)

    osoba która nie ma dziecka niepełnosprawnego nigdy nas nie zrozumie z czym my sie musimy trudzic i nasze dziecko!

  • 39: kobieta z IP: 79.175.201.* (2009-11-12 10:37)

    oj mania mania, ciekawe co powiesz jak niedługo twoje starsze dziecko bedzie mialo niepelnosprawne dziecko, czy by modlisz sie aby byc babcia dziecka niepelnosprawnego tylko po to aby nie miec problemu z odprowadzaniem go do szkoly. Wiec gwarantuje ci ze jesli bedziesz babcia niepelnosprawnego dziecka np takiego ktore samo nie zalatwia swoich potrzeb fizjoligicznych, samo nie potrafi jesc, nie mowiac o chodzeniu to nie bedziesz miala problemu z odprowadzaniem go do szkoly ale z przyjeciem do jakiejkolwiek szkoly czy przedszkola, z leczeniem, spac nie bedziesz mogla wiedzac ze dziecko zlapalo kolejna chorobe, albo bedziesz mogla spac jesli przyjma twojego niepelnosprawnego do szpitala tylko tyle ze pod lozeczkiem dziecka bo tak wlasnie licza sie opiekunowie niepelnosprawnych dzieci- niech sie ciesza ze moga byc z dzieckiem a co z tego ze przez miesiace spia na szpitalnej podlodze, oddalabym wszystko moglabym nieliczyc sie zupelnie w tym kraju jak i na calym swiecie aby tylko moje dziecko bylo zdrowe, moglabym cale zycie tyrac zadarmo albo robic co mi ktos kaze aby ona mogla zyc normalnie, ale ty nie... zycze ci mimo wszystko abys nigdy nie zrozumiala o czy my piszemy bo to oznaczaloby ze dotknela cie niepelnosprawnosc dziecka, bo tylko wtedy bedzisz w stanie to zrozumiec bedac sama w takiej sytuacji, nie musisz nas rozumiec ale nie porownuj dzieci zdrowych i spraw zwiazanych z opieka nad nimi z tym co dzieje sie w sytuacji niepelnosprawnosci dziecka