Od listopada zasiłki rodzinne wzrosną o 40%

autor: Michalina Topolewska12.08.2009, 03:00; Aktualizacja: 15.08.2009, 12:36
  • Wyślij
  • Drukuj

Przez następne trzy lata nie zmieni się wysokość kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych. Wzrośnie natomiast świadczenie pielęgnacyjne.

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
  • HL(2009-08-12 09:24) Odpowiedz 00

    Co za chamstwo. Ktoś podnosi zasiłki - których na dobrą sprawę w ogóle mógłby nie wypłacać - i spotykają go teksty w stylu: "kpina!", "złodzieje!".

    A oddajcie ten socjal, który otrzymujecie jeżeli wam się nie podoba!

  • Elżbieta(2009-08-12 09:08) Odpowiedz 00

    Mam pytanie .
    Przy obliczniu kryterium dochodowego za rok 2008 dochód na jednego członka mojej rodziny wynosi 504,80 zł czy w tym przypadku będzie przysługiwał mi zasiłek rodzinny na troje dzieci jesli jest to kontynłacja ? (pomimo że przekraczam 0,80 gr)

  • matak niepełnosprawnego(2009-08-12 09:02) Odpowiedz 00

    DO Marty!Zgadzam sie z tym co napisałas,ze osoby ktore duzo zarabiaja biora pieniadze z opieki,ale taki jest nasz porąbany kraj!!!my mamy jedno dziecko niepełnosprawne i co moj maz mial duze zarobki w tamtym roku bo wyplaty mial po 1800-2000zl i nam przekracza w tym roku kupe kasy.W przyszlym roku niewiem co bedzie bo w tym malo zarabia,trzeba kombinowac!!!tyle wam powiem.

  • ola(2009-08-12 08:54) Odpowiedz 00

    Najlepiej jakby Państwo wychowywało i utrzymywało dzieci:)

  • mlody(2009-08-12 08:52) Odpowiedz 00

    Do MARTA: a co z zasadą równości wobec prawa? Przecież wszystkie dzieci są nasze, dodam że na Zachodzie Europy zasiłki na dziecko dostaje się niezależnie od dochodu, owszem są dla ludzi ubogich ale to dodatkowe.Chcesz mieć na utrzymanie? Weż się do pracy a nie licz aż rząd da!!

  • matka niepełnosprawnego!!!!(2009-08-12 08:47) Odpowiedz 00

    no ja na ten rok sie załapie, ale na nastepny szkoda słow!!!co to daje ze oni podnosza swiadczenie jak zarobek przekracza czy nie moga zniesc kryterium do samego tylko swiadczenia pielegnacyjnego???boze co to za kraj!!!bezduszny i rzadzacy w nim tez!!!

  • MARTA(2009-08-12 08:41) Odpowiedz 00

    To jest niegodziwe że zasiłki rodzinne pobierają rodziny które zarabiają dużo,natomiast tak jak ja samotnie wychowuję dwoje małych dzieci a zasiłek mi się nie należy.To jest jakaś paranoja naszych ustawodawców. Jeszcze raz powtarzam za moimi poprzedniczkami. ZLODZIEJE!!! KPINA!!!.

  • Krystyna(2009-08-12 08:39) Odpowiedz 00

    Najbardziej poszkodowane są osoby ( rodziny) z jednym dzieckiem. Zasiłek rodzinny im się nie należy ani inne dodatki. Na przykład córka ma dochód około 2 tys. wychowuje samotnie dziecko , ojciec dziecka nie płaci alimentów, bo nie ma z czego , nie pracuje. Sprawa jest u komornika, ale narazie córka może liczyc tylko na siebie , ja mam niska emeryturę. Z funduszu alimentacyjnego nic jej sie nie należy bo przekracza średnią725 zł. Ale jak żyć za 2000 zł gdy za mieszkanie placi się 500 zł plus światło,gaz . na życie zostaje z 1200 zł na dwie osoby, a dziecko rośnie i trzeba kupować odzież, buty. Gdy coś się popsuje i trzeba naprawić to już nie starcza na jedzenie. Nigdzie nie może posłać dziecka na wakacje. I rząd uważa, że nie należy się zasiłek na dziecko. Wstyd!!!

  • MATKA(2009-08-12 08:01) Odpowiedz 00

    ZŁODZIEJE!!!