Od listopada zasiłki rodzinne wzrosną o 40%

autor: Michalina Topolewska12.08.2009, 03:00; Aktualizacja: 15.08.2009, 12:36
  • Wyślij
  • Drukuj

Przez następne trzy lata nie zmieni się wysokość kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych. Wzrośnie natomiast świadczenie pielęgnacyjne.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 333

  • 231: ANA z IP: 83.26.224.* (2009-08-19 17:50)

    Paulino111.Jesteśmy w takiej samej sytuacji co Ty i chyba jest wyjście z tej sytuacji bo jesli od stycznia tego roku dochód znacznie w twojej rodzinie sie pomniejszył to przedstawia się od stycznia tego roku dochody do czasu obecnego,ale koniecznie się dowiedz w MOPS-ie przed złożeniem wniosku o zasiłek rodzinny,czy jest cos takiego .Nie jestem do końca pewna ale chyba jest coś takiego,oczywiście warunkiem jest ciągłosc zasiłku tzn.jesli pobierałas w ubiegłym roku do teraz.Mój mąż na którejś stronie internetowej znalazł coś takiego,ale będziemy jeszcze czytać ustawę dotyczącą zasiłów,byc może coś wyczytamy

  • 232: Paulina111 z IP: 195.116.32.* (2009-08-19 16:48)

    My tez w tym roku stracimy zasiłki rodzinne,wychowujemy troje dzieci,jedno niepełnosprawne potrzebujące stałej opieki,dziewięć lat rehabilitacji pójdzie na marne,jak mam powiedzieć swojemu dziecku że jego tato w tamtym roku otrzymał nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy,która jest dla nas karą bo nam dochód wzrósł o 19 zł.Nagroda 6.000 załatała dziurę w budżecie domowym.Ale teraz stracimy drugie tyle.

  • 233: ANA z IP: 83.26.221.* (2009-08-19 15:44)

    Następne wybory odbędą się w 2011 roku zapewne przedstawiciele partii PO aby się utrzymać na stołku znowu będą nam wciskać ciemnote : ile to nam podniosą ( mam tu na myśli biedniejsze społeczeństwo ) zasiłku od 2012 roku bo do tego roku zostało zamrożone kryterium dochodowe i aby zyskać jak najwięcej liczby głosów. Czytając komentarze na temat zasiłków rodzinnych przeczytałam ,że są osoby którzy głosowali właśnie na PO i są zawiedzeni ich obietnicami.Następnym razem kiedy pójdziecie głosować zastanówcie się jak partia z jakim programem wychodzi,bo ja wiedziałam wcześniej że PO będzie dbało o ludzi tylko bogatych i wykształconych,więc chociaż nie mam żalu do samej siebie tylko do innych.Przepraszam nie chciałabym sie tutaj wymądrzać,ale nie wiem czy nie jest za późno aby w następne wybory coś zmienić bo widzę że niektórzy są zniechęceni rzadami naszego państwa i na przyszłe wybory nie pójdą bo uważają ze ich głos" nic nie pomoże" albo " niech robią co chcą" to jest błędne myślenie.Oni mają juz duży elektorat i trudno będzie ich stamtąd wypędzić.,ale jesli połeczeństwo nie pójdzie na wybory to i tak utrzyma sie partia silniejsza czyli PO,SLD PSL.Więc zachęcam do głosowania aby nie dać szansy tym którzy wpędzaja społeczenstwo w ubóstwo!!Pozdrawiam

  • 234: KASIA z IP: 77.253.99.* (2009-08-19 15:29)

    zasiłek zasiłek niewiem co z nim zrobić dwoie dzieci za niego nie utrzymam nawet na podręcznik do angielskiego mi nie starczyło nic dziwnego że większość tych co dostają socjal za chwile wychodzi ze sklepów pijana bo co z nim zrobić na życie za mało TYLKO SIĘ UPIĆ ZA NIEGO Z ROZPACZY???!!!

  • 235: gość z IP: 83.5.125.* (2009-08-19 13:52)

    do 96...tak ty to się pewnie cieszysz bo pewnie tylko z państwowych pieniędzy żyjesz i kryterium cię nie obchodzi albo pracujesz na czarno, a uczciwi ludzie stracą rodzinne a powinno mieć każde dziecko...a kryterium powinno wzrosnąć było obiecane że w tym roku...rząd po prostu ma nas gdzieś wolą sobie pchać do kieszeni...pozdrawiam

  • 236: jola z IP: 83.8.145.* (2009-08-19 13:18)

    Tak ,zaoszczędzą na najbiedniejszych i na dzieciach!!!

  • 237: xxx z IP: 94.254.155.* (2009-08-18 21:11)

    Uważam, że kryterium dochodowe powinno wzrosnąć skoro jest podniesiony zasiłek rodzinny!!!:(

  • 238: Dosia z IP: 87.204.195.* (2009-08-18 19:44)

    Myślę że trzeba sie cieszyć że w ogole coś podnieślii i to nie o pare groszy:)

  • 239: mama kuby z mpd z IP: 78.28.23.* (2009-08-18 17:20)

    paulinko i inni proszę przeczytaj post 81