W piątek spotkanie ws. przyszłorocznych wynagrodzeń nauczycieli

06.08.2009, 14:06; Aktualizacja: 06.08.2009, 14:26

Wysokość wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku będzie jednym z tematów piątkowego spotkania w MEN. Wezmą w nim udział przedstawiciele związków zawodowych działających w oświacie i przedstawiciele rządu. Stronę rządową reprezentować będą szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera Michał Boni i wiceminister edukacji Krystyna Szumilas.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (6)

 • filologini(2009-08-06 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  Do Stefano: co jeszcze 'wiesz'? Napisz, bo lekarze zalecają, aby się pośmiać od czasu do czasu.

  Odpowiedz
 • Stefano(2009-08-06 15:59) Zgłoś naruszenie 00

  Windowanie poborów nauczycieli to niezrozumiałe działanie. Indagowany przeze mnie o wysokość swojej płacy niejeden nauczyciel podstawówki powiedział, że zarabia tylko 1500zł. Niektórzy zapomnieli, że ja im rozliczam PIT, z którego wynikało, że średnio pobory ich wynosiły netto ok.2.500zł.Poza tym na czarno dorabiają korepetycjami.Sądzę więc, że lamenty o niskiej płacy nauczycieli są mocno przesadzone i należałoby dać im odpór.

  Odpowiedz
 • Mural(2009-08-06 16:12) Zgłoś naruszenie 00

  Windowanie opłat za czynsz,cen za żywność,opłat za leki i leczenie za to jest zrozumiałe.Kto nie ma,niech ukradnie,zamiast zarobić.Śmieszą mnie te średnie pobory.Jak ze średnią wypitego spirytusu na głowę mieszkańca.Załapują się i niemowlaki i abstynenci.Najwięcej wiedzą niewiedzący.Ta narodowa cecha bezinteresowna zawiść.Nauczyciele bibliotekarze nie udzielają korepetycji.Są w szkole 30 godzin tygodniowo,nie licząc zebrań,szkoleń i zakupów księgozbioru."Zanim Malinowskiemu zdechnie ta super krowa",może Stefano wróć do swojego ogródka,albo ze mną,jak będę płacić rachunki:będziesz mówił,że są niezrozumiale wysokie.

  Odpowiedz
 • Będziecie widzieć podwyzki jak świna niebo.(2009-08-06 21:45) Zgłoś naruszenie 00

  Dostaniecie nie podwyżki a porządnego kopa, który się wam bardziej nalezy.
  Ten was cały ZNP z Broniarzem na czele was sprzedał. Ha Ha Ha

  Odpowiedz
 • filologini(2009-08-06 22:31) Zgłoś naruszenie 00

  To prawda, sprzedajne związki zawodowe nauczycieli są do ... pobierania wysokich pensji. A nauczyciele? Chyba rzeczywiście zasłużyli sobie na takie traktowanie. Niesolidarni, bez honoru i ambicji. Zawód sfeminizowany. 80% to pracujące w szkole na kosmetyki żony dobrze zarabiających mężów. Odejdą ze szkół najlepsi. Proszę potem nie narzekać na negatywną selekcję. Krzyczycie na forum, ze nauczycielom nic się nie należy, ale chcielibyście, zeby wasze dzieci były uczone i wychowywane (a jakże!) przez zaangażowanych profesjonalistów całe swoje życie poświęcających szkole i waszym dzieciom. Nie podoba mi się to, co robi min.K. Hall, bo widzę, ze to prowadzi do końca publicznej oświaty, ale po takich wypowiedziach jak wyżej, to myślę sobie że może to jednak dobre rozwiązanie. Przekonacie się kiedy zaczniecie państwo mili za wykształcenie dzieci słono płacić. Obecne wydatki na szkołę to pikuś. Wtedy docenicie nauczycieli. Przy takiej ingerencji państwa w rynek pracy i kulawej polityce nigdy nie będzie was stać na tych najlepszych nauczycieli. A wielu z nich wciąż jeszcze z sentymentu tylko chyba tkwi w szkole publicznej. Najśmieszniejsze jest to, że podgryzając się nawzjem, wciąż jedziemy na tym samym wózku. Dziś zabrali nauczycielom, jutro zabiorą urzędnikom, pojutrze lekarzom, itd. Rząd w najlepsze bawi się państwem polskim beztrosko eksperymentując na żywym organizmie. Ktoś powiedział, ze nawet mrówki są lepiej zorganizowane od społeczeństwa polskiego.

  Odpowiedz
 • bibuła(2009-08-07 20:21) Zgłoś naruszenie 00

  Do filologini

  Moja sąsiadka jest nauczycielką historii w dwóch szkołach. W każdej ma 3500 zł. Razem 6 tys. W którym zakładzie pracy, można pracować na dwa etaty i tyle zarobić. Też tam pracują ludzie wykształceni (inżynierowie, ekonomiści, prawnicy).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane