zaloguj się do e-DGP
statystyki

Wojsko promuje się na 15. Przystanku Woodstock

skomentuj

Wóz rozpoznawczy BRDM, kołowy transporter opancerzony Rosomak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy czy wyrzutnię rakietową Langusta od trzech dni mogą podziwiać uczestnicy Przystanku Woodstock w Strefie Armii. Jej organizatorem jest 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza.

Publikacja: 2 sierpnia 2009, 17:01 Aktualizacja: 2 sierpnia 2009, 17:11

Od 31 lipca w Strefie Armii stacjonuje 26 Żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (WBZ) z Międzyrzecza. Przyjechali do Kostrzyna nad Odrą na zaproszenie organizatora Przystanku Woodstock Jurka Owsiaka.

"Pokazujemy tu sprzęt wykorzystywany do szkoleń i udzielamy uczestnikom festiwalu informacji o zawodowej służbie w Polskim Wojsku" - powiedział PAP kapitan Adam Wodyk z 17. WBZ.

Strefa Armii cieszy się sporym zainteresowaniem młodych ludzi. "Widać, że nasze wojsko się rozwija. Jak patrzę na te wszystkie sprzęty, od razu czuję się bezpieczniej" - powiedział PAP uczestnik festiwalu Tomasz Karolczyk.


Komentarze: 1

  • 1: klawisz z IP: 94.251.177.* (2009-08-02 22:02)

    to jest żałosne aby propagować zaciąg do polskiego wojska na tego typu imprezach! kto zachęcacał polaków do walki z okupantem, a młodzież i dzieci do powstania w warszawie? to wychowanie patriotyczne w przedwojennej polsce dało przykład do tak wspaniałych czynów!

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej

Sonda:

Czy uważasz, że pożyczka od dewelopera to dobre rozwiązanie?

Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter