•  Wiek emerytalny kobiet powinien zostać podwyŻszony. Zdaniem minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak, wiek emerytalny kobiet powinien zostać podwyższony. Rząd musi jednak poczekać na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn - uważa minister.
  •  Nagrody i wyróŻnienia w konkursie PIP. Wczoraj dziesięciu pracodawców zostało uhonorowanych statuetką Mecum Tutissimus Ibis w konkursie Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Dyplom wyróżnienia otrzymało 28 przedsiębiorców. W 2007 roku w konkursie uczestniczyło 284 pracodawców, reprezentujących małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, a także zachęcanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Konkurs organizowany jest od 14 lat.
    Więcej www.pip.gov.pl
  •  Metoda zapŁodnienia in vitro nie do przyjęcia. Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz uważa, że zapłodnienie metodą in vitro jest sprzeczne z nauką Kościoła. Metropolita skomentował tak wypowiedzi premiera Donalda Tuska oraz minister zdrowia Ewy Kopacz o możliwości finansowania z budżetu państwa zapłodnienia metodą in vitro. Dodał, że małżeństwom, które mają problemy z posiadaniem potomstwa, Kościół proponuje m.in. adopcję dzieci poprzez diecezje i parafie, które dysponują informacjami na ten temat.
  •  Partnerstwo w domu to lepsza jakość rodziny. Ponad 30 proc. Polaków uważa, że partnerstwo w związku przynosi wiele korzyści - poprawia relacje w rodzinie, zwiększa trwałość związku i korzystnie wpływa na rozwój dzieci - mówiła psycholog dr Katarzyna Korpolewska podczas spotkania, które odbyło się w Warszawie z okazji obchodów Dnia Partnerstwa. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Partnerska Rodzina.
  •  Strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Pielęgniarki i położne z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu przeprowadziły wczoraj dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Pacjenci nie zostali jednak bez opieki, chorymi opiekowali się lekarze oraz pielęgniarki oddziałowe. Pielęgniarki i położne żądają podwyższenia pensji o 660 zł miesięcznie.
    Więcej www.ozzpip.org.pl