1 tys. zł lub 2 tys. zł becikowego nie dla wszystkich rodzin

autor: Michalina Topolewska28.07.2009, 03:00; Aktualizacja: 28.07.2009, 09:30

1 tys. zł becikowego przysługuje obecnie wszystkim rodzinom. Ma trafiać do tych, które osiągają niższe dochody.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (24)

  • O to napewno znowu POdwyzkę dostanie(2009-07-28 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    Hanka Waltz - bo ona ma niskie jak zawsze duchody!

    Odpowiedz
  • maja_29(2009-07-28 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zamożna rodzina to jaka rodzina, taka co nie wegetuje na granicy nędzy??

    Odpowiedz
  • s(2009-07-28 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    600 zł na osobę to już zamożna rodzina? tego by mrożek nie wymyślił

    Odpowiedz
  • PRYMITYWIZM MYŚLENIA(2009-07-28 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    "te zaoszczędzone pieniądze"-ręce opadają.rodzice kupują niemowlakom pieluchy,szczepionki , tylko w pierwszym roku wydadzą więcej.i jeszcze jedno DZIECI TO INWESTYCJA dosłownie i w przenośni zarówno dla rodziców jak i dla państwa szczególnie dla was pOSŁOWIE.KTO NA WAS , WASZE WYPASIONE DIETY BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI PŁACIŁ PODATKI- to dla tych co mają problemy z myśleniem

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-07-28 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo prawidłowo! Bogatych stać na ładny wózek, nosidełko do samochodu, pampersy... biednemu to i wiatr... itp. Jako podatnik jestem za dotowaniem biednych, nie mam ochoty wspomagać bogatych, tylko dlatego, że rodzi im się dziecko!

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-07-28 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Maja-29 - jesteśmy jednym z bogatszych krajów na świecie, porównaj z krajami Afryki, zobaczysz co to nędza, bluźnisz kobieto!

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-07-28 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Tak zwane becikowe powinno byc wypłacane wyłącznie przez ośrodki pomocy społecznej na podstawie jasno sprecyzowanych kryteriów ustawowych.Przestanie być wówczas rozgrywane przez polityków.

    Odpowiedz
  • PO(2009-07-28 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    aby wszystkim żylo sie lepiej...ha ha

    Odpowiedz
  • kamo(2009-07-28 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe na co przeznaczane jest becikowe w rodzinach patologicznych. Bo nie wierzę, ze nacokolwiek co jest związane z dzieckiem...

    Odpowiedz
  • astra(2009-07-28 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    do podatnika:
    A ja nie mam ochoty dotowac pijakow i innych patologii, wole dotowac tych, ktorzy wiedza na co pieniadze wykorzystac (ot chocby ten nieszczesny wozek)

    Odpowiedz
  • Monia(2009-07-28 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Rodziny ubogie to z reguły rodziny patologiczne, nie wierzę, że wydadzą te pieniądze na dziecko pewnie raczej na alkohol. Poza tym mieszkamy w Polsce a nie w Afryce. Na zachodzie wiedzą, że mamy niż demograficzny i pakują pieniądze nie tylko w becikowe. Co to jest tysiąc złotych to chyba starczy tylko na waciki. Zobaczcie sobie jak jest chociażby w Norwegii? Tam rodzina której urodziło się dziecko dostaje kilka tysięcy euro.

    Odpowiedz
  • sinner(2009-07-28 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Może mam kontrowersyjny pogląd ale co tam. Uważam, iż stymulowanie do przyrostu naturalnego warstw najniższych na dłuższą metę jest zgubne. To kwestia genów. Nie odmawiam nikomu prawa do życia. Ale mało inteligentni ludzie mają mało inteligentne dzieci w ilości kilku sztuk a ludzie wykształceni, ambitni mają jedno dziecko (jeśli mają w ogóle). Co z nami będzie za 200 lat? Jeśli chcemy wywołać wzrost demograficzny to nie róbmy tego na boga tylko w jednej warstwie społeczeństwa! Swoją drogą nawet te 2 tys. nie przekona mnie do sprowadzenia dziecka na świat.

    Odpowiedz
  • PE OWIEC(2009-07-28 14:33) Zgłoś naruszenie 01

    KAŻDE DZIECKO POWINO DOSTAWAĆ BECIKOWE MOZE BY TAK Z 16 DORADCÓW MINISTRA ZREZYGNOWAĆ I DAĆ WSZYTKIM A NIE ZABIERAĆ TE 1000 ZŁ. ALE CÓZ PLATFORMA ROBI WSZYTKO - ZAMYKA SĄDY REJONOWE NIBY W RAMACH CIĘĆ BUDŻETOWYCH BY NIE BYŁO SĄDOWNICTWA TERAZ BIERZE SIE ZA DZIECIAKI ABY ICH JESZCZE NIE BYŁO . WSTYD PANIE DONALDZIE !!! A MIAŁO BYĆ TAK CUDOWNIE . LUDZIE SCIĄGNIJCIE KLAPKI Z OCZU !!!

    Odpowiedz
  • maja_29(2009-07-28 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    widziałam 10 letniego chłopca który NIGDY nie jadł obiadu to jest nędza, nie wspominając o nędzy umysłowej , tą sie też czesto spotyka...

    Odpowiedz
  • Re(2009-07-28 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Być może to niezły pomysł aby becikowe było wypłacane wyłącznie przez ośrodki pomocy społecznej na podstawie jasno sprecyzowanych kryteriów .

    Odpowiedz
  • PO(2009-07-29 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    pani MAGDALENA KOCHNA JAK ZAMAŁO ZARABIA TO NIECH IDZIE KRAŚĆ GDZIE INDZIEJ A DZIECIOM ZABIERAĆ

    Odpowiedz
  • W DUPIE Z TAKIM RZADEM!(2009-07-31 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    żeby dostac becikowe trzeba nie przekroczyc progu dochodowego hahah smieszne jak ludziom w tym roku przekracza do rodzinnego i swidaczenia pielegnacyjnego a co dopiero do becikowego.No patologie dostana pijaczki itp.ale takim co naprawde potrzebne sa te pieniadze to niestety sie niedostanie bo przekroczylismy prog!i wez tu zyj na minimalnym poziomie z czego pytam sie naszego poje... rzadu!!!z czego!!!i jeszcze wtym roku zabiora kupe rzodzinom bo prog zostal przekroczony ale co ich to obchodzi oni maja na jedzenie i rozrywki kupe szmalu i ich taka biedota jak my nie interesuje!

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2009-08-11 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, ze becikowe powinni otrzymywać wszyscy. Jeżeli ktoś zarabia dużo i nie jest mu potrzebne to niech po nie nie idzie. Obecnie spodziewamy się kolejnego dziecka. Od listopada nie będzie mi się należał żaden zasiłek rodzinny, mamy ok. 2600 zł na rękę miesięcznie na utrzymaniu pięcioosobową rodzinę. Proszę powiedzieć czy mam czuć się bogatą czy biedną. Nie narzekam, nie mogę tylko patrzeć na to jak ludzie okłamują państwo np. jedno jest za granicą - pracuje, a drugie bezrobotnne i wszystko im się należy, a uczciiwym ludziom zabiera się wszystko.

    Odpowiedz
  • Kama(2009-10-22 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    jesli nie dla wszystkich to niech przynajmniej podwyzsza kryteria...kurcze szlag mnie trafia jak widze że mam o 50zł więcej niż patologia ale nic mi się nie nalezy..dla naszego państwa to juz wystarczajaco na życie...radzimy sobie z męzem to fakt bo musimy ale przykro mi że Państwo pomaga tym co ta pomoc przepijaja bo nawet jak dostana artykuły spożywcze to się zamieniaja na np fajki czy piwo.
    Kto normalny decyduje się na dziecko za 1000 czy nawet 2000zł przeciez to nawet nie jest na 1rok zycia dziecka...gdy trzeba wszystko kupic to nawet wyprawka wyniesie więcej...brak mi słow..
    zgadzam się z forumowiczem wyzej ze łożenie na dzieci z marginesu to nie jest dobry pomysł...pomoc biednym to co innego niz utrzymywanie pijaków.

    Odpowiedz
  • marzena(2009-11-10 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejstwo rządu .jak w porę nie pujdziesz do lekarza to po becikowym. Jeszcze raz, chamski przepis - byle jak najwięcej zabrać ludziom

    Odpowiedz