Do 30 września zapadnie decyzja w sprawie podwyżki składki emerytalnej

17.07.2009, 10:06; Aktualizacja: 17.07.2009, 10:19

Decyzja w sprawie podwyżki składki emerytalnej dla najbogatszych zostanie podjęła do 30 września, czyli do dnia, w którym rząd musi przedłożyć Sejmowi projekt budżetu na 2010 rok - powiedział w piątek szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (8)

  • Obserwator(2009-07-17 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna bzdura.
    Wprowadzić jednakowy system płacenia dla wszystkich
    Co to da skoro i tak uprzywilejowani wojsko, policja, sędziowie, nie płacą żadnych składek?
    A co z KRUSEM
    Składka miesięczna do ZUS 800 zł
    A do Krus tylko 70 zł
    Ha ha.

    Odpowiedz
  • ses(2009-07-17 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    zaraz to skladka na emeryture powinna byc na emeryture a nie na latanie jakijs dziury :D a to magicy :D

    Odpowiedz
  • szu(2009-07-17 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    tyle tylko, że to kiepski żart. Wiadomo przecież, że w perspektywie obniżenie składek i podatków musi przynieść zwiększone dochody - zarabiasz więcej stać Cię na więcej, wydajesz więcej.

    Odpowiedz
  • arik(2009-07-17 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdurny pomysł - skoro i tak od pewnego poziomu dochodów na rok nie płacimy składek społecznych, w którą wliczamy składkę emerytalną. A zapłaconą z pensji czy przez przedsiębiorcę można odjąć od dochodu i w ten sposób zmniejsza się podstawę do wyliczenia podatku dochodowego. Takie pomysły mają ludzie tworzący prawo w dziedzinach, o których nie mają nawet podstawowej wiedzy :( A większość osób naprawdę zamożnych stać na to, by poradzić się prawnika czy księgowej, jak w prosty i legalny sposób obniżyć haracz płacony ZUSowi...

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-07-17 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    "Trzeba szukać dochodów, natomiast nie stosować zasady, że tylko i wyłącznie najbogatsi załatają dziurę budżetową, wyprowadzą Polskę z kryzysu"

    Jest to znikomy procent podatników - ponad 90% płacących podatki ( a po zniesieniu 3 progów jeszcze więcej) to ludzie z I progu podatkowego 18%.
    A może by tak w ogóle zlikwidować ten dochodowy - złodziejski i zostawić VAT i akcyze ?

    Ale najlepszy dowcip to taki że "socjaliści" z PiS obniżali podatki (m.in. te składki rentowe) a "liberałowie" z PO chcą je podnosić :D :D :D
    Od zawsze chore pomysły politykierów opłacali najbiedniejsi ...

    Odpowiedz
  • szu(2009-07-17 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    nie no, biedota też łata dziurę w budżecie - akcyza na fajki wzrosła, cena piwa wzrosła, nie wiem jak z pozostałym alkoholem ale pewnie też nie tanieje.

    I do LUC - optuję za tym, że zanim Ci teraz bogatsi dożyją emerytury to zmieni nam się system i emerytur wypłacać się już wcale nie będzie. Skoro ZUS już teraz to jedna wielka dziura...

    Odpowiedz
  • ja(2009-07-17 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    brawo!!! jedyny mądry ruch peło od czasu wyborów.

    Odpowiedz
  • LUC(2009-07-17 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak sobie myślę ,że skoro podwyższą emerytalną składkę dla najbogatszych to oni będą mieć potem wyższe emerytury.Tak , jakoś nie bardzo rozumiem po co ta podwyższka ? .Chyba ,że Pan Chlebowski chce zabrać te wyższe składki najbogatszym i dać teraz biedniejszym. Ale to by było chyba zwykłe złodziejstwo. Taki nowy Janosik nam się uformował ? I to gdzie ? W PO ?
    Po neokomunistach z SLD i PSL tego bym się spodziewał ale po PO nigdy.
    A za parę lat, jak ci bogacze przejdą na wyższe emerytury, to kto im się na nie zrzuci ? Chyba wiem. Młodszych bogatych obciąży się jeszcze bardziej. Ale co to ? Wtedy trzeba będzie dopłacać do bogatych emerytów i zapewne ,jak zwykle do biednych emerytów ?

    Odpowiedz