Od marca 2010 roku wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny

autor: Michalina Topolewska01.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 14.03.2010, 14:07

Dodatek pielęgnacyjny będzie weryfikowany co trzy lata wspólnie ze świadczeniami rodzinnymi.

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:GP

Polecane

  • niepelnosprawny.(2009-06-08 20:38) Odpowiedz 00

    to gnoje z platformy...

  • gabi(2009-06-08 14:44) Odpowiedz 00

    zastanawiam się w tej chwili ,czy ze względu na likwidację kryterium dochodowego na świadczenie pielęgnacyjne po raz ostatni będę składała te wszystkie papiery w urzędzie ,które składałam co roku.Nie chce mi się w to wierzyć chociaż muszę przyznać że już otrzymałam powiadomienie z urzędu ,abym zgłosiła sie z niezbędnymi dokumentami w dniu 3 września,czyli z 3 miesięcznym wyprzedzeniem.Mimo wszystko życzyłabym sobie,aby był to na prawdę mój ostatni raz,bo syn ma orzeczenie na stałe.

  • mama niepełnosprawnego chłopca(2009-06-06 18:55) Odpowiedz 00

    proponuję z dziećmi na wózkach do sejmu! chętnie wezmę mojego 15 letniego synka i zapytam się dlaczego 420 zł i do tego kryterium bo jednak nie wiadomo czy zostanie zniesione.nie zgadzam sę na żadne kryterium wobec naszych rodzin.zapytam się premiera jakie jego zdaniem powinno byc kryterium na moje dziecko które wymaga całodobowej opieki! buty 300 zł paliwo do szkoły 400 zł a gdzie kultura???

  • LEW(2009-06-06 11:45) Odpowiedz 00

    NIC DZIWNEGO,TO SA SAMI ALKOCHOLICY I NARKOMANI.INACZEJ ICH NIE IDZIE NAZWAC.RAZEM Z PREMIEREM I PREZYDENTEM NA CZELE.BOJKOTOJMY WYBORY, NIECH WIEDZA CO O NICH MYSLIMY.WALESA I RZAD DO PIACHU.BOLEK ,TO WSZYSTKO PRZEZ CIEBIE.ZAMKNIJ SIE W LOCHUI NIE WYCHODZ DO KONCA TWOICH DNI.ZEGNAJ NA ZAWSZE!!!

  • PAZERNY(2009-06-06 11:33) Odpowiedz 00

    WY ********** CHAMY ,GNOJE.MACIE APARTAMENTY PO KILKA SZTUK W CALYM KRAJU I JESZCZE WAM MALO.DO GNOJU Z WAMI.ZALAC GUWNAMI I ZABETONOWAC,ZEBYSCIE JUZ NIE WSTALI.

  • zuza(2009-06-04 13:32) Odpowiedz 00

    to o piszesz mała damo to wszyscy wiedza, że dodatek płaci ZUS a zasiłek pielegnacyjny gmina, ale to są identyczne te same świadczenia i zasiłek w gminie winien byc waloryzowany razem z waloryzacją emerytur i rent.

  • mała dama(2009-06-04 11:47) Odpowiedz 00

    na litość boską, nie róbcie ludziom wody z mózgu!!! zdecydujcie się czy DODATEK PIELĘGNACYJNY czy ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY!!! dodatku się nie wypłaca przy żadnych świadczeniach rodzinnych bo DODATEK WYPŁACA ZUS PRZY SWOICH ŚWIADCZENIACH. ZASIŁEK WYPŁACA GMINA. uczenie od siedmiu boleści, prujecie ludziskom mózgi i potem się zastanawiają czemu nie rośnie ich świadczenie!! odpowiedź prosta- bo ich źle informujecie!!!

  • bh(2009-06-04 10:32) Odpowiedz 00

    To jest złodziejstwo!!! Wszystkie opłaty poszły w górę o 200% a my musimy żyć za 420 zł. KIEDY TA PODWYZKA ZŁODZIEJE!!!

  • zofia383(2009-06-03 19:25) Odpowiedz 00

    Lekarzom podwyżki ,pielęgniarkom podwyżki ,policjantom podwyżki nic nie mam przeciwko tym zawodom, ale my niepełnosprawni jak zwykle figa z makiem.Kpina.

  • Rodzic niepełnosprawnego(2009-06-03 13:37) Odpowiedz 00

    DLACZEGO NAS - RODZINY Z DZIECMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI TRAKTUJE SIE NAJGORZEJ ZE WSZYSTKICH GRUP SPOŁECZNYCH W POLSCE ? !!!
    JESTESMY POKRZYWDZENI CHOROBAMI NASZYCH DZIECI >A RZAD CHCE WYKORZYSTAC NASZA SŁABOSC I DOBIC NAS NIE SPEŁNIAJAC WARUNKOW USTAWY Z 2003 ( wyjątek to wzrost zasiłku rodz) I TERAZ SZYBKO CHCE TA USTAWE ZNOWELIZOWAC !!! BY BYŁO PO ICH MYSLI !!!
    A DLACZEGO NIE ZROBILI NOWELIZACJI USTAWY O PODATKU OD OSOB FIZYCZNYCH? ? TAM OBNIZYLI O 8 % podatek BOGATYM !!! To kilka miliardow zł straty dla budzetu !!!
    A NAM NIE CHCA WALORYZOWAC SWIADCZEN !!! I ZMIENIC USTAWE KTORA IM NIE PASUJE !!! LUDZIE TO JAKIS ROZBOJ DO KTOREGO CHCE SIE UFORMOWAC PRZEPISY !!! TO JEST PROBA USANKCJONOWANIA TEGO CO NIEZGODNE Z PRAWEM I KONSTYTUCJA !!!

  • Goska(2009-06-03 11:22) Odpowiedz 00

    od 8 lat jestem na świadczeniu pielęgnacyjnym na dziecko niepełnosprawne.Przez ten czas raz dostalam podwyżke w wysokości dwa zł.Może niech ktoś z rzadu się zamieni ze mną na te pieniądze chętnie skorzystam.

  • Dalida(2009-06-02 19:38) Odpowiedz 00

    Najłatwiej robić oszczędności na najsłabszej grupie społecznej!W 2007 roku był to miliard złotych w resorcie świadczeń rodzinnych.Gdzie są te pieniądze?A w tym roku są jeszcze większe oszczędności,o których rząd nie wspomina,żeby nikt się nie dowiedział na co idą pieniądze zabrane polskim rodzinom,dzieciom,chorym i starcom.Wstyd!W czasach kryzysu dofinansowuje się banki,zamiast uchronić przed dramatem ubóstwa ludzi,którzy wymagają opieki państwa.

  • balbina(2009-06-02 19:37) Odpowiedz 00

    nie trzeba było długo czekać na cud Tuska. Świadczenie pielęgnacyjne nie wzrośnie będzie wynosić 420 zł kolejne 6. lat. Zasiłki pielęgnacyjne i dodatki pielęgnacyjne w ZUS zostają zamrożone, będą waloryzowane co 3. lata o kwotę 10 lub góra 20 zł.
    Proponuję by wszyscy niepełnosprawni, emeryci i renciści poszli na wybory i koniecznie zagłosowali na PO to cudów Tuska będzie więcej.
    Do przemyślenia pozostawiam, kto zapłaci 880 mln z budżetu państwa w zamian za zlikwidowany abonament telewizyjny.

  • opiekun niepelnosprawnego ojca.(2009-06-02 16:19) Odpowiedz 00

    precz z tymi zlodziejami z platformy i psl .zobaczymy podczas wyboruw czy platforma juz idzie w odstawke czy moze bedzie powoli umierac jak ten skrzywdzony narud nigdy wiecej platformy...

  • Niepełnosprawny(2009-06-01 23:55) Odpowiedz 00

    p.Fedak czy pani by chciała się zaopiekować starszą zniedołężniałą osobą lub osobą niepełnosprawną która wymaga 24h na dobę opieki za tą lichwę 163,10 którą dostają te osoby miesięcznie,na pewno nie bo poco skoro jest jeszcze człowiek młody i piękny, to takich osób się nie widzi bo po co tylko teraz do wyborów to te osoby byście nawet z łóżkami dowieźli do urn abyście mieli większy sondaż i poparcie a jak wybory już minom to te osoby żeby jak najszybciej mogły odejść z tego świata bo już by był spokój i jeszcze by się kasa została na wasze wynagrodzenia .

  • ZUS(2009-06-01 16:11) Odpowiedz 00

    czyli co? ZUS-ik znów do góry! w ramach obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez drobnych polskich przedsiębiorców (taksówkarzy, kioskarzy, szewców itp) bądź celem zmniejszenia kosztów utrzymania pracownika. Bravo, bravo!!! to jest pobudzanie gospodarki po polskiemu! :)

  • Małgośka42(2009-06-01 13:57) Odpowiedz 00

    Szkoda słów szkoda Łez Oszczędzanie Jak Zawsze Zaczyna się Od Najbiedniejszych Ot Cuda PO

  • Dorota(2009-06-01 08:56) Odpowiedz 00

    p.Fedak czy tak wzrosna ,jak zasilki na dzieci, to koleny bak wypuszczony przed wyborami, juz teraz licza nawet na chorych i skrzywdzonych, ja wiem ze tym ludziom sie nalezy,ale moment niewlasciwy,a pozatym jakos im nie wierze...

  • Do 1 marca 2010 można umrzeć...z głodu!(2009-06-01 08:47) Odpowiedz 00

    Ha ha ha ...
    I niech nie wciskają kitu, że ..." Przesunięcie tego terminu jest związane z kosztami dla budżetu...". Niech wycofają sie z wprowadzenia ulgi dla bogatych w kwocie 12 tys rocznie z tytułu dodatkowych składek emerytalnych, o którym się pisze w dzisiejszej Gazecie. To pieniadze będą na zbożny cel jakim jest e g z y s t e n c j a po ludzku!

  • obserwator GP(2009-06-01 07:41) Odpowiedz 00

    zasiłek pielegnacyjny otrzymują ludzie starsi, inwalidzi,którzy nie są wstanie egzystować samodzielnie, to SKANDAL szczuć tych ludzi takimi pieniędzmi. Ile pieniędzy trwoni się na rzeczy zbędne??? zobaczymy czy babcie dadzą sie nabrac na następne wybory.?? za lichwę.