statystyki

Od listopada wzrośnie tylko zasiłek rodzinny; kryterium dochodowe bez zmian

Bartosz Marczuk12.05.2009, 16:35; Aktualizacja: 05.08.2009, 10:44
  • Wyślij
  • Drukuj

Na posiedzeniu Rady Ministrów rząd nie przychylił się do propozycji resortu pracy dotyczącej podwyższenia od listopada zarówno wysokości świadczeń rodzinnych, jak i kryterium dochodowego do nich uprawniającego.



Wyższa będzie jedynie kwota zasiłku rodzinnego. Ma wzrosnąć z 48 zł na dziecko w wieku 0-5 lat, 64 zł w wieku 6-18 lat i 68 zł w wieku 19-24 lata do odpowiednio 68 zł, 91 zł i 98 zł. Nie będzie za to podniesienia kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń ani dodatków do zasiłków.

Od września po zasiłek rodzinny z nowymi wnioskami




Źródło:Własne

Komentarze: 240

  • 1: Małgośka42 z IP: 83.4.145.* (2009-05-12 17:14)

    Złodzieje Złodzieje Złodzieje Rząd Polski Okrada najbardziej Potrzebujących Tym to sposobem Miliony Dzieci zostanie pozbawionych Nawet tych paru groszy do życia .Wszystko poszło w Górę od 4 lat Nic Nie Staniało nawet najniższa Pensja poszła w górę i co Brawo Panowie z PO Brawo Tusk Cuda Cuda jednak się ZDARZAJĄ Zapomniał Pan o Obietnicach !!!

  • 2: desperado z IP: 89.228.21.* (2009-05-12 18:20)

    tak to prawda co napisla przedmowczyni - mi dochod przekroczyl niecale 5 pln - i nie mam tym samym prawa do zasilku - zyje na skraju nedzy !! bo jak utrzymac 5 osobowa rodzine za 500 zlotych na osobe? gdzie jeszcze trzeba pozaplacac rachunki - ilez mozna chodzic w jednych butach - ubraniu a dzieci ilez maga zazdroscic swoim rowiesnikom zabawek, ubran itp... Panowie zasiadajacy w poselskich lawach zastanowcie sie nad soba i przypomnijcie sobie przedwyborcze obietnice !!! zejdzcie na ziemie i sami sprobujcie przezyc za takie pieniadze jakie ma ok 70% spoleczenstwa Polskiego !!! ach szkoda gadac - trzeba kombinowac

  • 3: irena z IP: 83.8.73.* (2009-05-12 18:33)

    Zasiłki rodzinne wg ustawy winny wzrosnąć od 1 września 2009 a nie od listopada. Celowo przesunięto okres zasiłkowy o 2. miesiące, żeby uzyskać oszczędności dla budżetu państwa. W Polsce oszczędza się na dzieciach, niepełnosprawnych, emerytach i rencistach, bo to najsłabsze grupy społeczne, które nie mają możliwości się zbuntować, bo są za słabe.
    Wyjatek stanowi grupa matek, która skutecznie wywalczyła przywrócenie Funduszu Alimentacyjnego zlikwidowanego przez SLD i PO w 2004 r.

  • 4: zsz z IP: 88.156.207.* (2009-05-12 18:41)

    Wczoraj tyle hałasu i znowu *********** szmaciarzy aż wstyd że żyje w takim kraju

  • 5: irena z IP: 83.8.73.* (2009-05-12 18:41)

    Ludzie piszcie listy do rządu PO. Nie podniesienie progu dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego jest złamaniem ustawy o świadczeniach rodzinnych. W ustawie jest zapisane, że waloryzacja kwot świadczeń i kryterium dochodowego następuje co trzy lata, przypadałoby 1 września 2009 r. Nie dość, że zamrożono podwyżkę na dwa miesiące (wrzesień, październik) to jeszcze utrzymano magiczne 504 zł kryterium dochodowego. W 2003 r. przed wprowadzeniem ustawy o św. rodzinnych próg dochodowy wynosił 612 zł i rząd Millera go obniżył, żeby zabrać polskim dzieciom zasiłki (drastycznie zawężono ilość świadczeniobiorców) i mieć pieniądze na składkę do Brukseli. Teraz okrada się dzieci, żeby mieć pieniądze dla banków i elit biznesowych związanych z rządem Tuska.

  • 6: zona niepelnosprawnego natalia l. z IP: 77.252.50.* (2009-05-12 18:47)

    Wiadomość została ukryta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

  • 7: irena z IP: 83.8.73.* (2009-05-12 18:54)

    i jeszcze jedno! Dzisiejszy Fakt podaje, że w Polsce zasiłki rodzinne otrzymuje 3,5 miliona dzieci, co oznacza, że 3,5 miliona dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, bo dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł. (to żenująco niski próg uprawniający do uzyskania zasiłku nie waloryzowany od 2003 r. czyli 5 lat!)

  • 8: gabi z IP: 83.25.48.* (2009-05-12 19:25)

    Przykro mi ale nie macie racji,to nie biedne dzieci otrzymują świadczenia rodzinne ,tylko w dużej mierze cwaniaki pracujące w szarej strefie nie płacący podatków i alkoholicy których wspiera i opieka społeczna i nasz rząd.

  • 9: gkk z IP: 83.23.59.* (2009-05-12 19:42)

    Ludzie glosujcie na PO i Palikota oni podwyzsza wam swiadczenia rodzin