statystyki

Od listopada wzrośnie tylko zasiłek rodzinny; kryterium dochodowe bez zmian

autor: Bartosz Marczuk12.05.2009, 16:35; Aktualizacja: 05.08.2009, 10:44
  • Wyślij
  • Drukuj

Na posiedzeniu Rady Ministrów rząd nie przychylił się do propozycji resortu pracy dotyczącej podwyższenia od listopada zarówno wysokości świadczeń rodzinnych, jak i kryterium dochodowego do nich uprawniającego.

reklama



reklama


Wyższa będzie jedynie kwota zasiłku rodzinnego. Ma wzrosnąć z 48 zł na dziecko w wieku 0-5 lat, 64 zł w wieku 6-18 lat i 68 zł w wieku 19-24 lata do odpowiednio 68 zł, 91 zł i 98 zł. Nie będzie za to podniesienia kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń ani dodatków do zasiłków.

Od września po zasiłek rodzinny z nowymi wnioskami

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Własne

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 240

  • 1: goska 72 z IP: 79.185.159.* (2012-11-27 10:36)

    no dobrze ale gdzie sa w tym wszystkim sa rodzice ktorzy samotnie wychowuja dzieci zasilek dla samotngo rodzica wynosi obecnie 170 zl jest taki sam od 8 lat moze ztym cos zrobilby nasz "kochany rzad"

  • 2: niunia z IP: 178.180.248.* (2012-02-01 09:29)

    wzbogadzaja się na naszych garbach poraszka...co to się dzieje ludzie...

  • 3: matka polka z IP: 79.162.143.* (2012-01-24 21:16)

    mam czworo dzieci na moje miejsce przyjęto panią po 50 rozumie każdy chce pracować ale do jej pracy dopłaca państwo to taki program 50+ .Mąż pracuje w policji choć rząd mówi jak im dokłada tak ostatnio było to 25 zł ta górna pula to dla tych co są na górze na święta czekała na karpiówkę i znowu nie dostał ani on ani żaden z czwórki innych policjantów .OSOBĄ która dostała z górnej puli to kierownik komisariatu choć ma bardzo krótki staż ale rodzinne na stołkach .Mam nadzieje że tusk będzie miał takie święta jak my .panie tusk po opłaceniu wszystkiego chciałabym mieć 300 zł na osobe A ON LATA SAMOLOTEM .Szukam pracy na czarno żeby jakoś przetrwać i nie płacić podatku od deszczu .MY możemy pisać pisać a oni i tak mają to gdzieś . czy ktoś z nich żyje za takie pieniądze pewnie nawet nie czytają na takich forach !!!

  • 4: ojciec z IP: 91.201.47.* (2012-01-19 13:02)

    niewiem czy wiecie że pani minister fedak obiecywala podwyszkę kryteria dochodowego o 10 zł dość że to absurd to i tak nici z tego znowu tusk zaoszczędzi by mógł sobie latac samolotem za 11000zl i na koszta dzienne 460zł a nam każe żyć za 504 zł żeby otrzymać rodzinne które to też śmieszne kwoty w porównaniu np do niemiec z którymi tusk tak się awiszuje jak mu nie wstyd dzwońcie na te numery a zobaczycie jak dużo wiedza ci co powinni cos wiedziec na temat kryteriow dochodowych i biorą niemałe pensje dla zwykłych obywateli jest kryzys nas mozna przyjąć do pracy na czas określony ile to tylko możliwe a naszej kochanej administracji nawet nie można zwolnić a wszyscy jestesmy rownni tel 225290681 225290682 22529068 225290660

  • 5: ojciec czworo dzieci z IP: 212.160.77.* (2012-01-18 23:49)

    ZŁODZIEJE

  • 6: iwa z IP: 83.22.7.* (2011-12-02 11:18)

    to NIESPRAWIEDLIWE !!! Co roku mam ten sam dochód,ani złotka więcej a teraz niby przekracza kryterium dochodowe? Jestem samotną matką wychowującą 3 dzieci a Wy im zabieracie zasiłek? nie wstyd was?? BANDA ZŁODZIEI

  • 7: paulina z IP: 93.154.153.* (2011-11-28 21:52)

    ten tusk sie nadaje !!! komorowski wychowal 5-cioro dzieci to powinien wiedziec jak kazdy grosz na dziecko sie liczy!!! co to sa za smieszne pieniadze na rodzinne na dzieci i wogole wszystkie !!! pijaki dostaja duzo pieniedzy na chlanie a ci najbardziej potrzebujacy dostaja grosze!!!1 tusk tyle na obiecywal a teraz chce wszystko zabrac!!! niech swoja pensje zabierze to juz panstwo odzyska polowe pienbiedzy!!! oni tylko robia dobrze sobie zeby miec jak najwiecej! zal mi wogole slow na to co sie dzieje! a bierzmy pod uwage niemcy!!! ile oni pieniedzy dostaja i mieszkania i kase i wszystko co potrzebuja!!! a my?!!! wszystko nam zabieraja!!!

  • 8: tom z IP: 79.184.175.* (2011-11-21 20:53)

    W Polsce opieka społeczna równa jest zeru ,państwo jak zwykle żeruje na biednych ludziach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i tak bedzie jeszcze długooooooooooooooo

  • 9: andrzej z IP: 77.87.1.* (2011-11-21 17:42)

    szkoda zebow scierac bo to i tak nic nie da robia co chca a swoloc klaszcze az dojdzie do sytuacji grecji i ludzie wyjda na ulice ,ale po co chyba zeby ich rozstrzelali bo im jest dobrze.

  • 10: Ewka z IP: 82.145.210.* (2011-11-20 08:45)

    Ciekawe jak by Tusk mial 1000zl na miesiac na 4 osobowo rodzine to by chyba z glodu padl!!!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie