statystyki

Od listopada wzrośnie tylko zasiłek rodzinny; kryterium dochodowe bez zmian

autor: Bartosz Marczuk12.05.2009, 16:35; Aktualizacja: 05.08.2009, 10:44

Na posiedzeniu Rady Ministrów rząd nie przychylił się do propozycji resortu pracy dotyczącej podwyższenia od listopada zarówno wysokości świadczeń rodzinnych, jak i kryterium dochodowego do nich uprawniającego.

reklama


reklama


Wyższa będzie jedynie kwota zasiłku rodzinnego. Ma wzrosnąć z 48 zł na dziecko w wieku 0-5 lat, 64 zł w wieku 6-18 lat i 68 zł w wieku 19-24 lata do odpowiednio 68 zł, 91 zł i 98 zł. Nie będzie za to podniesienia kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń ani dodatków do zasiłków.

Od września po zasiłek rodzinny z nowymi wnioskami

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Własne

Polecane

  • goska 72(2012-11-27 10:36) Odpowiedz 00

    no dobrze ale gdzie sa w tym wszystkim sa rodzice ktorzy samotnie wychowuja dzieci zasilek dla samotngo rodzica wynosi obecnie 170 zl jest taki sam od 8 lat moze ztym cos zrobilby nasz "kochany rzad"

  • marzena(2009-09-29 13:22) Odpowiedz 00

    zasiłek rodzinny jest smieszna kwotą-nie starcza nawet na pampersy dla niemowlaka na cały miesiac.ta kwota powinna byc znacznie wyższa!!!

  • MARTA(2009-09-13 18:36) Odpowiedz 00

    Wiadomo że brak pieniędzy w kraju.Tylko jak ja pamiętam u nas w kraju zawsze był kryzys. Problem jest w tym że ten socjal rodzinny który pochodzi z naszych podatków dzielony jest bardzo niesprawiedliwie. Dzieli się dzieci na te lepsze i te gorsze którym zasiłek się nie należy.Popatrzmy na inne "normalne"kraje unii europejskiej i nie tylko gdzie dzieci są jednakowo traktowane.

  • aga1(2009-09-13 20:42) Odpowiedz 00

    Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych.Niektórzy rodzice przyjechali z chorymi dziećmi, inni z pustymi wózkami inwalidzkimi i zdjęciami swoich pociech. Główne hasło protestu brzmi "Samą miłością dzieci nie nakarmimy". Pikietujący domagają się zmian w systemie zasiłków. Świadczenie pielęgnacyjne, przysługujące, gdy rodzic nie pracuje, wynosi 420 złotych. Od listopada będzie podwyższone o 100 złotych, jednak to i tak za mało. Jolanta Martyka z forum "Razem możemy więcej" powiedziała, że pikietujący już wczoraj wręczyli premierowi petycję z żądaniami. Uzyskali też obietnicę, że próg dochodowy świadczenia pielęgnacyjnego będzie zniesiony, jeżeli liczba osób, którzy stracili uprawnienia do tego świadczenia, nie przekroczy 6 tysięcy.
    Ciekawe kto to policzy jak znam życie to na pewno naliczą 6001.Pamiętam jak kilka lat temu liczyli nauczycieli do podwyżki płac i pomylili się o 100.000

  • aga1(2009-09-13 20:45) Odpowiedz 00

    Rząd obdziera ludzi z ich godności.jak tak można?

  • matka(2009-11-17 09:48) Odpowiedz 00

    zus ma tylko pienadze na swoie siedziby ktore sa wkladane marmorani tu sa wlasnie nasze pienadze jak by to bylo tak wazne to jest zlodziejstwo w bialy dzien

  • zorientowana(2009-09-14 20:19) Odpowiedz 00

    w Polsce zyje 5.6% dzieci ponizej minimum biologicznego t.j 380,zl to o czym my mowimy, jak nie wstyd rzadowi.prezydehtowi.sejmowi i senatowi?slijcie dalej do Brukseli klamliwe informacje

  • mamuśka(2009-09-16 12:14) Odpowiedz 00

    gabi zejdż na ziemię - cwaniaki cwaniakami - ale biednym też zabierają zasiłki.
    Ja żyję z 480zł renty, 280zł alimentów i rocznej dzierżawy z pola 400zł+ warzywa.
    GOPS dolicza mi z pola 400zł ale miesięcznie co rocznie wynosi nie 400 lecz 4800 i już rodzinne mi zabiorą.

  • mamuśka(2009-09-16 12:22) Odpowiedz 00

    Byłoby dobrze w urzędach zbierać odmowę przyznania zasiłku i wysłać papiery do Brukseli - niech nam przyznają unijne zasiłki rodzinne - po takim ośmieszeniu i siebie i rządu może się elita zwana władzą będzie przyznawać zasiłki z perspektywy naszych dochodów a nie swoich.
    Ale przydałaby nam się jakaś pomoc prawna, na którą mnie osobiście niestety nie stać.

  • mamuśka(2009-09-16 12:33) Odpowiedz 00

    w naszym kraju prawo łamie się nagminnie - więc zabranie dzieciakom zasiłków -to tylko jeszcze jeden przypadek łamania prawa.

  • rere(2009-09-17 19:40) Odpowiedz 00

    a może lekarzom wprowadzić kasy fiskalne,to podatki byłyby większe i w budżecie załatali dziurę

  • ewa(2009-09-23 11:18) Odpowiedz 00

    ciekawa jestem czy w tym roku otrzymam zasiłek,jestem matką samotnie wychowujacą 2-dzieci,pracuję na państwowej posadzie więc wiadomo ile można zarbić...nie mam żadnych ukrytych dochodów,a zasiłku mogę nie otrzymac przez zatrzymanie progu dochodowego od 2004r.
    Zadaję sobie pytanie jak ludzie otrzymują zasiłki w rodzinach pełnych-niby nikt nie pracuje,a przyjeżdżają pod MOPS samochodami???!!!

  • maaak(2009-09-23 12:50) Odpowiedz 00

    zaszaleli.nie wiadomo czy to plakac czy smiac sie!
    przeciez to nawet na paczke porzadnych pampersow nie starczy.

  • oburzona matka(2009-09-27 15:07) Odpowiedz 00

    nie podnosząc progu dochodowego oszczędzędzacie na szampana i kawior.Hańba!!! To nie prawda,że szara strefa i alkoholicy otrzymują zasiłki rodzinne.GABI nie zna życia.

  • inzynier(2009-10-01 22:35) Odpowiedz 00

    Tragedia Panowie i Panie tylko to wszystko zaorać banda złodzieji pod nazwą opieka społeczna tyle papierów tyle zachodu dla 60 z groszami a te wszystkie Panie ,które siedzą przy przyznawaniu tego czy tamtego kosztują więcej niż tego rodzinnego jest ale żeby ona miała na wypłatę dla siebie to musi nie przyznać zasiłku bo jest 5 zł więcej na osobę ...nie nie żenada co za kraj debilizm kompletny a dla mnie kolejny powód aby olać totalnie wybory i te wszystkie wybory juz wiecej nie pójde