Śniadek: Będzie demonstracja przeciw niskim płacom

29.07.2008, 12:51; Aktualizacja: 29.07.2008, 14:14

Demonstrację przeciw niskim płacom i emeryturom zapowiada "Solidarność" - poinformował we wtorek przewodniczący "S" Janusz Śniadek. Związek rozpoczął kampanię społeczną "Godna praca - godna emerytura".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (30)

  • Stanisław(2008-07-29 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy pan Śniadek zapisze się do SLD?

    Odpowiedz
  • mar(2008-07-29 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    do wypowiedzi nr 8 bardzo chetnie by wielu ludzi oszczedzalo w III filarze ale trzeba zarabiac tyle by móc odkladac a nie jalomuzne-jestesmy na samym koncu a ciagle sie slyszy by wszystko bylo odplatne -dac tym specjalist co tak mówia 1200 bruto i zobaczymy co bede mówic-pozdrawiam

    Odpowiedz
  • wacuś(2008-07-29 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek się ocknąl, przebudzil się z letargu!!! Dlaczego nie organizowal protestów rok czy dwa lata temu? Co może bylo wzorowo???A może polityka szumi w glowie a nie żadne prawa pracownicze!!!???

    Odpowiedz
  • 7412(2008-07-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    O.R.-popieram!!!

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-29 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek nie zapominaj że na wypłatę trzeba zarobić a nie okradać podatników,którzy potrafią swoją pracę sprzedać z zyskiem. Nie mam zamiaru dofinansowywać nierentowne firmy.

    Odpowiedz
  • Rocznik 1955(2008-07-29 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Przeraża mnie przyszła emerytura obliczona według nowych zasad i dlatego w pełni popieram związki ,może w końcu ktoś zacznie myśleć o innych a nie tylko o sobie jak ob

    Odpowiedz
  • ela(2008-07-29 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tak naprawdę to nikomu nie zależy na naszych marnych zarobkach.Władza i tylko władza się liczy.A co za tym idzie ,pieniądze dla władzy nie dla roboli.

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-29 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    No nie !!
    Trzeba wszystkim podwyższyć płace o powiedzmy - 250%. WYSTARCZY ?
    Mało no to o 350 % !!!

    Panie Śniadek - ja protestuję przeciwko Pana protestom.

    Idź Pan się ucz ekonomii - praca tak ale jest jeszcze coś takiego jak kapitał i renta gruntowa.
    Bez kapitału nie ma pracy.
    Widać nie tak łatwo opóścić okowy socjalizmu.

    Odpowiedz
  • obywatel RP(2008-07-29 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    mój szef zarabia 20.000zł ja 1.200zł jego pensja nie wpływa na inflację i nie ma nic wspólnego z ekonomią, moja pensja wplywa na: głupotę, wzrost cen, brak pieniędzy w ZUS,NFZ,funduszach emeryt, miniony socjalizm,reformy balcerowicza, złodziejskie sprzedaze majątku narodowego, itd -odpowiedz: pracować do usra-ej śmierci, zeby innym zyło się lepiej.

    Odpowiedz
  • 7412(2008-07-29 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Śniadek...przy pana wyjątkowo dużych poborach i wyjątkowo trafnej wiedzy ekonomicznej,powinien pan założyć firmę i zatrudnić w niej obecnych swoich podopiecznych i to w takiej ilości by od razu mogli założyć związek zawodowy w pana firmie...będzie miał pan okazję być wzorowym pracodawcą...żądać od innych łatwo,rozdawać nie swoje też łatwo...apeluję do wszystkich nie zadowolonych z pracy i płacy,byście namawiali swojego opiekuna ,by zakasał rękawy ,wziął się do uczciwej pracy i był przykładem dla innych pracodawców...

    Odpowiedz
  • Rocznik też 1955(2008-07-29 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    do Rocznik 1955...
    nie rozumiem Twojego rozumowania...dlaczego inni mają dbać o Ciebie(jesteś małym dzieckiem,sierotka Marysia?) ...może każdy o siebie by zadbał,ew o swoją rodzinie...dlaczego jedni mają wiecznie dawać inni wiecznie brać...nie podoba się ,to proponuję dobrowolnie zwolnic miejsce na tym świecie dla bardziej samodzielnych...

    Odpowiedz
  • księgowy(2008-07-29 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    do 1, masz osikany pampers i odpażoną du*ę,nie zadawaj głupich pytań, są żniwa, uwazej żeby cię snopowiązałka nie wciągneła.jak się jeszcze raz wypowiesz dopilnuję żebyć dostał klapsa od ojca, ja jak to zrobię, głowę bedziesz miał tam gdzie masz pampersa a głowę bóg wie gdzie.

    Odpowiedz
  • nie pracujący w ZUS,OFE, lub "III filarze"(2008-07-29 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    na pewno emerytura po 40 latach pracy będzie niska w porównaniu do zarobków uzyskiwanych bezpośrednio przed przejściem na emeryturę.
    aby temu zaradzić tj. mieć wysoką (adekwatną do wysokości zarobków przed przejściem na emeryturę) emeryturę po 40 latach pracy nasze składki powinny być w całości (jak Czytelnicy komentarza pewnie wiedzą tylko część naszych składek "idzie" do OFE a reszta zostaje w ZUS) inwestowane przez OFE (albo ich odpowiednik w przyszłości). Ewentualnym ratunkiem dla przeciętnego Polaka jest (jesli "system" ustalania naszych emerytur się nie zmieni) inwestowanie w tzw. III filar - wtedy gdy zarobki będą już na tyle wysokie (np. za 10 lat) inwestowanie części (np. 100 zł miesięcznie) swych pieniędzy w zabezpieczenie materialne swej starości. innym "ratunkiem" dla naszych przyszłych emerytur byłoby zwiększenie składek na ubezpieczenia społeczne- to rozwiązanie nie przyniosłoby jednak spodziewanych rezultatów - składki wciąż (w części) trafiałyby do ZUS

    Odpowiedz
  • pol(2008-07-29 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Najcenniejszym kapitałem polskich firm są pracownicy. Bez inwestycji w kapitał ludzki - edukację, bhp, ochronę zdrowia, zabezpieczenia emerytalne i godziwe wynagrodzenie - nie będzie rozwoju gospodarki" - powiedział Śniadek. Zarzucił pracodawcom "rabunkową gospodarkę", która w dłuższej perspektywie "zawsze prowadzi do katastrofy"."

    w dobie komputeryzacji,techniki na wysokim poziomie,jest duże bezrobocie...państwo sztucznie obniża poziom bezrobocia,podobnie jak w socjaliźmie...albo szybki wzrost gospodarczy i tania siła robocza(np Chiny),albo socjalizm i wszystkim wiatr w oczy,czyli chleb z margaryną,bez możliwości wybicia się z biedy...

    Odpowiedz
  • jary(2008-07-29 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda,że tak późno Związek się obudził!
    I czy nie czas aby Związki Zawodowe razem podjęły skuteczne działania dla poprawienia losu większości nisko zarabiających a cięzko pracujacych.
    I może wreście głośno będzie się mówić o tym , że pracownicy handlu, gastronomi , firm budowlanych i innych usługowych mają umowy na pracę w niepełnym etatcie , a w najlepszym przypadku na pełen etat ale z najniższą stawką pracujac po 9,10 i więcej godzin dzioennie w tym soboty i niedziele. I dlatego podniesienie poziomu płacy minimalnej jest tak istotne. Popieram "obywatelaRP". Znam wielokrotnie większe rozpiętości.

    Odpowiedz
  • xyz(2008-07-29 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury wg nowych zasad wogóle nie powinny być wprowadzone. Po 35 ldo 40 lat pracy będziemy skazani na głodowe emerytury. Dobrze ,żę związki protestują. Oby udało sie coś zdziałać.

    Odpowiedz
  • Ola(2008-07-29 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ten kto pisze, że nie ma potrzeby zwiekszać płac, chyba nie wie, jak się zarabia w budzetówce. Nie mówię tutaj o dyrektorach, ale o zwykłych pracownikach, od których sie wymaga wyższego wykształcenia, ukończenia kilku kursów i certufikatu językowego. Pytam, czy jest w porządku, że tacy pracownicy zarabiaja na rękę np. 1500 zł. ? Wstyd mi, że muszę wsród znajomych kłamać odnosnie swoich zarobków, bo po prostu wstyd się przyznać.Pozdrawiam...

    Odpowiedz
  • vee(2008-07-29 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ola-ty się wstydź tego,że wolisz pracę za biurkiem i wszystkie przywileje urzędników,za małe pieniądze,wstydź się,że nie chce Ci się poszukać może cięższej pracy,ale lepiej płatnej.twoi znajomi pewnie więcej zarabiają,ale pewnie ciężej pracuję,może są bardziej operatywni.chyba nikt cie nie przypiął łańcuchem do kaloryfera w tym biurze?...dlaczego nie zmienisz pracodawcy na lepszego???

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-29 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ciagle słychać głosy że w budżetówce to sie zarabia tyle a dyrektor to zarabia tyle...
    Albo rocznik jakiś tam musi iść na wcześniejszą emeryturę albo że emerytura za niska.

    Rodacy bierzcie sprawy w swoje ręce a nie czekajcie aż Pańswto Wam da a nawet jak da to i tak będziecie NIEZADOWOLENI !!!

    Jak za mało płacą - zmień pracę, jak za mała emerytura do znajdź 1/2 etatu.

    Socjalizm wiecznie żywy.

    Odpowiedz
  • M(2008-07-29 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    W 89 zmieniliście ustrój na taki w którym kapitaliści wyzyskują klasę robotniczą. O to walczyliście z komuną aby nie było socjalizmu i państwa socjalnego z takimi wybrykami jak uczciwe emerytury wczasy pracownicze i inne.

    Odpowiedz