Śniadek: Będzie demonstracja przeciw niskim płacom

29.07.2008, 12:51; Aktualizacja: 29.07.2008, 14:14

Demonstrację przeciw niskim płacom i emeryturom zapowiada "Solidarność" - poinformował we wtorek przewodniczący "S" Janusz Śniadek. Związek rozpoczął kampanię społeczną "Godna praca - godna emerytura".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (30)

  • centurion9(2008-07-31 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    skąd u śniadka nagłe obudzenie,niskie płace były bo taka jest wola rzadzacych
    i pracodawców.kolejne elity rządu nie interesowały się tym że płace są niskie,
    dlatego emerytury są tak żenujaco niskie,nawet wałesa nie dbał o to,społeczeństwo robotnicze zawsze było traktowane jak niewolnik i to trwa
    do dzisiaj.śniadek niech zwruci uwagę iż w SP z.o.o zatrudniają na najniższej
    płacy gdzie wiele osób tam pracujących to niepełnosprawni,nie ma żadnego
    zw zawodowego który chronił by przed pazernością pracodawców,robotnik
    przepracuje 40lat i jaką ma emeryturę.cały czas państwo okradało brac
    robotniczą.rzad łamie podstawowe prawa konstytucyjne o godziwej płacy
    i nadal nikogo to nie obchodziło.ten kraj to niewolnictwo w xxi wieku.

    Odpowiedz
  • xyz(2008-07-30 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Młodzi myślą ,że wiecznie będą młodzi, silni , zdrowi i pełni energii.Niestety z wiekiem sił ubywa i nalezy iśc na emeryturę . A jaka ona będzie? Z niskich płac będzie głodowa emerytura.
    Niestety nie każdy ma szansę pracowac "u żłobu".

    Odpowiedz
  • Kryśka(2008-07-30 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję jako sprzątaczka w instytucie naukowym a mam wyższe, o płacy nawet nie piszę - bo to mój wybór .. moje koleżanki mają też niezłe szkoły wyższe też - a kadra kierownicza ?np. mój kierownik technikum rolnicze - zastępca liceum krawieckie inne takie z biur (bez kwalifikacji) nie mają mniej niż 2500zł +premia +staż+premia kwartalna itd...Mało to ostatnio dyrektor ,Uwaga !jest ich kilku !( na niewiele ponad 100 pracowników) powiedział ,że on 30% to powinien zwolnić i podwyżki to tylko ci dostaną co są potrzebni...dziwne okazało się że tylko jego najbliżsi koledzy do tej grupy należą ...OTO NASZA INTELIGENCJA .Warsztat się zwalnia, ja też odchodzę - mam w d.."państwową "emeryturę mam 46 lat i nie boję się sama decydować o sobie. Precz z niewolnictwem ! stare przysłowie mówi ,że do biura to idą ci co już do żadnej roboty się nie nadają ...może wreszcie obniżą stawki płacowe do najniższej krajowej "pierdziuszkom"?samo wszystko by się raz dwa uregulowało.

    Odpowiedz
  • popieram(2008-07-29 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    "Demonstrację przeciw niskim płacom i emeryturom zapowiada "Solidarność" - poinformował we wtorek przewodniczący "S" Janusz Śniadek. Związek rozpoczął kampanię społeczną "Godna praca - godna emerytura".

    Popieram, w koncu wszyscy powinnismy wyjsc na ulice i zaprortestowac przeciw zlodzieskiemu rzadzeniu. Rozkladli pieniadze na emerytury, a teraz nikt za to nie odpowiada "OFE chudsze o 18 miliardów złotych" za takie nieudolne decyzje tworcy reformy powinni byc postawieni przed TS, za okradzenie spoleczenstwa. Wszystko drozeje, a oni sami sobie nabijaja kiesy nie przejmuja sie spoleczenstwem. Dla siebie chcieli zlikwidowac kominy placowe, a ze spoleczenstwa zrobili niewolnikow. Oni szastaja nasza kasa na lewo i prawo, a spoleczesntwa nie ma pieniedzy. Wszyscy placimy podatki i wszyscy mamy prawo korzystac z dochodu narodowego...Cwaniacy stworzyli dla siebie eldorado...

    Odpowiedz
  • iwa(2008-07-29 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    A może wreszcie ktoś zacznie żądać zmniejszeniea składek na ZUS to wreszcie coś zostanie dla ludzi,bo te ciągłe powyżki nic nie dają tylko państwo na tym zyskuje większy podatek zdrowotne zus a dla szaraczka tyle co kot napłakał.

    Odpowiedz
  • Magda(2008-07-29 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dałam do wyliczenia emeryturę z myślą że w tym roku na nią przejdę. Mam skończone 55 lat i 35 lat pracy. Obecnie pracuję na stanowisku kierowniczym.Przyszła decyzja. Otrzymałam 990 zł.i książeczkę emeryta. Oczywiście nie skorzystam z tych wszystkich przywilejów. Będę pracowała do 60-lat a może i więcej. Obecnie moje pobory liczą 1900,00 netto. Za co ja bym żyła na tej emeryturze. 800,00 opłaty - mieszkanie a gdzie reszta: telefon, itd.

    Odpowiedz
  • Stanisław(2008-07-29 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy pan Śniadek zapisze się do SLD?

    Odpowiedz
  • 7412(2008-07-29 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    "wrona"-przepraszam,"7412 i "vee " to jesdna osoba...ale i tak mam nadzieję,że normalnośc zwycięża,że krąg biorców i wiecznie niezadowolonych zawęża się...poadrawiam

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-07-29 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek to koniukturalista. Solidarność pod jego przewodnictwem to tylko nazwa, gdyż jest solidarna tylko z PiS. A teraz po zawiązaniu koalicji PI SS LD równiez Soldarność SLD. Co za ironia historii?

    Odpowiedz
  • ela(2008-07-29 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tak naprawdę to nikomu nie zależy na naszych marnych zarobkach.Władza i tylko władza się liczy.A co za tym idzie ,pieniądze dla władzy nie dla roboli.

    Odpowiedz
  • wacuś(2008-07-29 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek się ocknąl, przebudzil się z letargu!!! Dlaczego nie organizowal protestów rok czy dwa lata temu? Co może bylo wzorowo???A może polityka szumi w glowie a nie żadne prawa pracownicze!!!???

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-29 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    O.R., 7412, vee- jakoś tak raźniej ze świadomością, że sa jeszcze normalni ludzie a nie tylko roszczeniowi socjaliści!

    Śniadek mówi o "godnej pracy". A cóż oznacza ten przymiotnik "godna"?

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-29 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek nie zapominaj że na wypłatę trzeba zarobić a nie okradać podatników,którzy potrafią swoją pracę sprzedać z zyskiem. Nie mam zamiaru dofinansowywać nierentowne firmy.

    Odpowiedz
  • 7412(2008-07-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    O.R.-popieram!!!

    Odpowiedz
  • vee(2008-07-29 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ola-ty się wstydź tego,że wolisz pracę za biurkiem i wszystkie przywileje urzędników,za małe pieniądze,wstydź się,że nie chce Ci się poszukać może cięższej pracy,ale lepiej płatnej.twoi znajomi pewnie więcej zarabiają,ale pewnie ciężej pracuję,może są bardziej operatywni.chyba nikt cie nie przypiął łańcuchem do kaloryfera w tym biurze?...dlaczego nie zmienisz pracodawcy na lepszego???

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-29 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ciagle słychać głosy że w budżetówce to sie zarabia tyle a dyrektor to zarabia tyle...
    Albo rocznik jakiś tam musi iść na wcześniejszą emeryturę albo że emerytura za niska.

    Rodacy bierzcie sprawy w swoje ręce a nie czekajcie aż Pańswto Wam da a nawet jak da to i tak będziecie NIEZADOWOLENI !!!

    Jak za mało płacą - zmień pracę, jak za mała emerytura do znajdź 1/2 etatu.

    Socjalizm wiecznie żywy.

    Odpowiedz
  • M(2008-07-29 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    W 89 zmieniliście ustrój na taki w którym kapitaliści wyzyskują klasę robotniczą. O to walczyliście z komuną aby nie było socjalizmu i państwa socjalnego z takimi wybrykami jak uczciwe emerytury wczasy pracownicze i inne.

    Odpowiedz
  • 7412(2008-07-29 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    nie wierzę,że cięzka praca jest źle wynagradzana,gdy obecnie firmy biją się o dobrego pracownika...problem w tym ,że dobrych jest mało ...co to znaczy ciężka praca?,może ktoś mi wytłumaczy...wielu z was przecenia własny wysiłek w pracy,dla wielu sama świadomość,że trzeba pracować,by nie być obciążeniem dla innych ,już jest dramatem i zaczynacie krytykować pracodawców...nikt nikomu nie każe pracować za psie pieniądze,niewolnictwo jako takie już dawno się skończyło...teraz otworzyć firmę mozna nawet po podstawówce i bez wkładu własnego(bezzwrotna pomoc z UNII),

    Odpowiedz