Pielęgniarki w DPS-ach będą opłacane przez NFZ

10.07.2008, 13:42; Aktualizacja: 10.07.2008, 13:54

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wyraził przekonanie, że pielęgniarki w Domach Pomocy Społecznej będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a nie jak dotychczas - przez samorządy.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (89)

  • pipa(2009-03-05 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    pp;p

    Odpowiedz
  • kk(2009-04-24 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    można w wieku 55 lat załapać sie na pomostówkę.Jaka mamy gwarancje że po zwolnieniu sie dyrekcja Dps-ów podpisze z nami kontrakt

    Odpowiedz
  • Zbycho(2009-05-23 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy jestem jak rozwiązują ten problem dyrektorzy innych DPS-ów,bo w naszym tylko ponaglają pielęgniarki aby same jak najszybciej zakładały spółki,lub niepubliczny zoz. Żadnej pomocy,a przecież ta cała zadyma nie z winy pielęgniarek powstała.

    Odpowiedz
  • zmęczona pielegniarka(2009-05-19 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    myślę , że przejście pod NFZ nic nie zmieni nadal zakres naszych obowiązków będzie obejmował mnustwo czynności nie mających z pielęgniarstwem nic wspólnego NIESTETY

    Odpowiedz
  • pielęgniarka DPS(2009-05-19 00:01) Zgłoś naruszenie 00

    Często nie przyznaję się w rozmowach z koleżankami pielęgniarkami ile zarabiam, bo moje zarobki są żenująco niskie. 21 lat pracy, studiuję, jestem pielęgniarką specjalistką. Stanowisko kierownicze i 1680zł płacy zasadniczej!!! Tę sytuację zaserwowały nam władze powiatowe!!! Decydentom życzę dużo zdrowia!

    Odpowiedz
  • goniec(2009-05-05 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nie pracuję od lat w zawodzie jednak b.chciałabym wrócić do zawodu.Niestety mam dzieci i dom na utrzymaniu i nie mogłabym pójść na wolontariat żeby odnowić prawa do wykonywnia zawodu.Mam nadzieję że to się zmieni .Tylko kiedy?Jest nas wiele prowadzimy swoje interesy czekając aż może ktoś nas będzie potrzebował za opłatą oczywiście.Policjantów czy wojskowych szkoli się za przyzwoite pieniądze ,nas najlepiej za dopłatą tylko z czego utrzymać rodzinę.Podziwiam i solidaryzuję się z pielęgniarkami.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka DPS(2009-03-31 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli w szanownych władzach jest odrobina rozsądku to się w porę opamiętają bo chcą zrobić największą bzdurę jaką można sobie wyobrazić ,nie widzę przyszłosci DPS bez pielęgniarek ,proszę zrobić wywiad po miedzy pensjonariuszami czy z ich zdaniem się nikt nie liczy , może dla tego że są starzy i nikomu niepotrzebni ,to co się wyprawia to żenada

    Odpowiedz
  • pielegniarka szpital(2009-03-24 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie pan pełnomocnik znalazł 10 pielęgniarek na jeden dps znam kilka naprawde duzych gdzie nie ma nawet 5

    Odpowiedz
  • kajak(2009-04-26 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tak pomostówka jest możliwa,ale to przecież marne grosze.

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-04-25 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarz,co ty opowiadasz?Dyrektor traci?ZYSKUJE!zostawia pielęgniarki,na papierze przejmują one po paru podopiecznych,NFZ płaci,opiekun wykonuje za pielęgniarkę czarną robotę(jak zawsze).Dyrektorowi zostają pieniądze.

    Odpowiedz
  • pielęgniarz(2009-03-22 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wiele wątpliwości odnośnie kontraktów pielęgniarek w dps-ach. Wiem na pewno,że stracą na tym dyrektorzy -zabraknie im nadzorców za darmo.

    Odpowiedz
  • andzia(2009-06-15 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    witam wszystkich!
    ja jestem opiekunką w dps-ie dla psychicznie chorych chcę jedno powiedzieć nie wyobrażam sobie dps-u o takim profilu bez pielęgniarki.a tak swoją drogą do pani pielęgniarki nas jest trzy na noce 1 pielęgniarka i 2 opiekunki i zapewniam panią że u nas jak coś się dzieje to opiekunki pomagają pielęgniarce jak mogą,co prawda nie możemy podawać leków ale jest wiele innych sytuacji w których pomagamy.a niestety ministerstwo ma to gdzieś,ostatnio mieliśmy taki przypadek że zaatakował nas podopieczny,naszczęście było to w dzień gdzie jest większa obstawa ,a co by było gdyby to było w nocy?nawet nie chce o tym myśleć.niestety pracują u nas same kobiety,na ochroniarza nie ma pieniądzy oni to wszystko mają gdzieś to skandal.ja mam nadzieje że wszystko się rozstrzygnie dobrze,pielęgniarki dostaną w dpsach

    Odpowiedz
  • pielegniarka dps(2009-03-22 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Narazie nic nie wiadomo,bo od lipca szykuja sie zmiany,jeszcze nie przechodzimy na kontrakty,zobaczymy co wymyslą.moze bedą w koncu ustalenia dotyczace tylko DPS bo narazie to wszystko jest ze wziete ze srodowiska i do nas wogole nie pasuje.

    Odpowiedz
  • doda(2009-03-21 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    opiekunki pracuja na własne życzenie mają taki zawód i tyle jak każdy robi to co do niego należy to prawda z dps trzeba uciekać pielęgniarkom i to jak najszybciej tam nigdy nie będzie dobrze a czy dps wyjdzie na swoje dyrekcja napewno a robole od pampersów będą na samym końcu a są to ludzie często po studiach dlaczego nie mają ambicji wyrwać się

    Odpowiedz
  • kajak(2009-04-18 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję 32 lata w DPS,do emerytury pozostało mi 5 lat.Dyrektor naszego domu zmusza pielęgniarki do robienia specjalizacji,oczywiście na koszt własny( kurs kosztuje ok.1600zł. bez dojazdów i diety) i podpisania kontraktu z NFZ.Zapewnia,że zwolni nas za porozumieniem stron.Nie zgadzamy się na takie rozwiązanie.Uważamy,że jeżeli dyrektor chce rozwiązać z nami umowę,nie z naszej winy to powinien nas zwolnić dając odprawę.Wówczs każda z nas zadecyduje gdzie chce pracować,tym bardziej,że obecnie w naszym rejonie jest brak pielęgniarek w placówkach medycznych.

    Odpowiedz
  • Miki(2009-03-14 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarki najważniejsze a co z opiekunami od czarnej roboty One wydadzą tabletki , posiłki gdy cos sie dzieje z podopiecznym dzwonią do lekarza na konsulktacje bo same nic nie mogą zrobić bez zlecenia Maja problem z podłączeniem kroplówki ,bo robią to raz kiedyś i to taka odpowiedzialnośc???Jaka praca taka płaca Pielęgniarki w Dps-ie uwsteczniaja sie ! Giną w szpitalach !Zastanówmy sie moi drodzy nad sobą!!!

    Odpowiedz
  • ktos(2009-02-04 00:29) Zgłoś naruszenie 00

    i co z tego ze nfz teraz bedzie opłacał pielegniarki, tylko za co ten durny nfz placi? jak w tym ich katalogu nie ma jednego konkretnego swiadczenia usług dla dps to co sie pisze to fikcja

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z dps-u(2008-07-13 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wielkie słowa uznania dla pana Dudy. W końcu ktoś nas zrozumiał i docenił, na dyrektora nie ma co liczyć...Mam nadzieję, że finansowanie pielęgnarek w dps-ach przez NFZ będzie korzystniejsze!!!!!!!!!!!!! Moja pensja to 1100 zł netto.

    Odpowiedz
  • papa(2008-09-09 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    chyba większość tak zrobi, zmieni się angaz mniej obowiązków pieniądze te same

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z DPS-u(2008-07-28 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    zobaczymy czy nie skończy się na obietnicach:(
    Moja pensja po 19 latach pracy, w tym parę lat na stanowisku kierowniczym 1850 zł.

    Odpowiedz