Pielęgniarki w DPS-ach będą opłacane przez NFZ

10.07.2008, 13:42; Aktualizacja: 10.07.2008, 13:54

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wyraził przekonanie, że pielęgniarki w Domach Pomocy Społecznej będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a nie jak dotychczas - przez samorządy.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (89)

  • pielęgniarka z dps-u(2008-07-13 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wielkie słowa uznania dla pana Dudy. W końcu ktoś nas zrozumiał i docenił, na dyrektora nie ma co liczyć...Mam nadzieję, że finansowanie pielęgnarek w dps-ach przez NFZ będzie korzystniejsze!!!!!!!!!!!!! Moja pensja to 1100 zł netto.

    Odpowiedz
  • pielegniarka(2008-07-21 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    za pół etatu dostałam niepełne 500 zł netto

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z DPS-u(2008-07-28 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    zobaczymy czy nie skończy się na obietnicach:(
    Moja pensja po 19 latach pracy, w tym parę lat na stanowisku kierowniczym 1850 zł.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z DPS-u(2008-08-01 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarka DPS-u z 30-letnim stażem pracu ma 1520zł zasadniczej, natomiast nowoprzyjęte opiekunki, którym kierownictwo nie pozwala na podaż insuliny, zmiany poatrunków, rozłożenia leków, podłączenia kroplówki i ogólnie z minimalną odpowiedzialnością, zasadnicza wynosi 1300zł! Ponadto tak jak każda pielęgniarka w tym kraju płacimy składki w wysokości 1% wynagrodzenia!

    Odpowiedz
  • pielegniarka z dps(2008-08-06 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    22 lata pracy specjalizacja 1490 zl 104 osoby pod opieką

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z dps(2008-08-08 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    skandal,18 lat pracy ,licencjat,na rękę 1320

    Odpowiedz
  • bkorzek(2008-08-15 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    jestem pielęgniarką pracuję w DPS od 12 lat pęłnię funkcję pielęgnarki przełożonej moje uposażenie zasadnicze 1470 zł. Mam specjalizację z organizacji, obecnie studiuję, rozważam odejście z DPS z powodu niskiej płacy, bardzo dużej odpowiedzialności a przede wszystkim jest to bardzo ciężka praca.

    Odpowiedz
  • gośka(2008-08-19 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    to prawda płace sa skandaliczne, na podkarpaciu w DPS jest także cięzko, dużo pracy a płaca,,,hmmmm az wstyd mowic.

    Odpowiedz
  • goska(2008-08-19 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    czy w waszych DPS szykuja sie jakies zmiany finansowania???

    Odpowiedz
  • gimi(2008-08-30 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    a w naszym dps -sie pielegniarki maja podstawe 1850 a opiekunki dostaly mniej od sprzataczek co maja srednie jaki wstyd

    Odpowiedz
  • aga(2008-09-02 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Duda zanim się wypowiedział powinien głębiej zasięgnąć informacji na temat pracy pielęgniarki w dps i jej statutu. nie jest prawdą, że pielęgnirka w dps po 5-ciu latach traci prawo wykonywania zawodu.

    Odpowiedz
  • moni(2008-09-09 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    ja tam przejdę na opiekunkę, po co mam za jedne pieniądze pracować jako pielęgniarka i opiekunka, przynajmniej mniejsza odpowiedzialność. pielęgniarki u nas mają te same pieniądze co opiekunki

    Odpowiedz
  • rob(2008-09-09 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z tobą monij a zrobie tak samo. u nas jest taka sama sytuacja po co będe sie bawić w kontrakty. jeśli dps nie bedą podpiysywac kontraktów z NFZ o widocznie nie zależy im na pielęgniarkach,

    Odpowiedz
  • papa(2008-09-09 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    chyba większość tak zrobi, zmieni się angaz mniej obowiązków pieniądze te same

    Odpowiedz
  • mara(2008-09-09 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    zamiary tych na gorze dążą do pozbycia sie pielęgniarek z dps, u nas w dps jest większość lezacych pacjętów, z różnymi zaburzeniami i chorobami przewlekłymi gdzie jest dodatkowo duże obciążenie psychiczne a pielęgniarka zdana sama na siebie bo lekarz jest raz w tygodniu, dodatkowo wykonuję te same obowiązki co opiekunka ja też przejdę na opiekunkę mniej obowiązków mniejsza odpowiedzialność a pieniadze te same albo lepsze.

    Odpowiedz
  • gośka(2008-09-09 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    konrakty NFZ niech podpisuje sobie z DPs, znajomy pracowal na kontrakcie tylko jak zachorowal to było kiepsko, a człowiek losu nie przewidzi. wolę odejśc z dps i zatrudnić się w szpitalu . pozdrawiam panią z ministerswa która chce pozbyć się z dps pielęgniarek odsyłajac je po kontrakty

    Odpowiedz
  • aga(2008-09-09 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    widocznie nikt z ustawodawców i pomysłodawców o odmedycznianu dps nigdy nie pracował w takej placówce, gdzie większośc osób to ludzie z upołedzeniem umysłowym, leżących, z licznymi schorzeniami somatycznymi. a 1000 zł to ich zdaniem i tak dużo bo po co inwesować w takich ludzi

    Odpowiedz
  • maja(2008-09-09 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    a może zatrudnić samych wolontariuszy będzie jeszcze taniej

    Odpowiedz
  • goga(2008-09-09 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani,czy słyszeliście o planowym usuwaniu pielęgniarek z DPS-ów ,bo jest to naruszenie dyscypliny budżetowej Min.Pol.Społecznej.No więc róbmy zwrot i opuśćmy starych i chorych.Niech tylko ktoś wreszcie powie uczciwie społeczeństwu,że to planowany zabieg mający obniżyć długość życia/bo DPS pozwala godnie żyć i umierać w wieku znacznie przekraczającym średnią krajową/ Jakież to będą oszczędności dla ZUS-u.Powiedzmy głośno i otwarcie ,że w obliczu prawa dokonywać się będzie EUTANAZJA.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka 30 lat pracy(2008-09-11 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    w moim dps o zmianach zatrudnienia pielęgniarek jest utajniona i tyiko wybrańcy mogą się dowiedzieć co będzie dalej

    Odpowiedz