Wcześniejsze emerytury po 2008 roku

02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szkodliwych warunkach, kolejowej, górniczej, dla twórców i artystów będą mogły skorzystać osoby, które do końca 2008 roku nie osiągną obniżonego wieku emerytalnego. Muszą one jednak na dzień 1 stycznia 1999 r. udowodnić określony staż emerytalny oraz okres pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Komentarze: 1039

  • 641: antyoszołom z IP: 89.229.67.* (2008-10-02 16:11)

    do 640 54 latka : Twój syn wpłaca więcej ze składki emerytalnej do ZUS czyli na wypłatę emerytur dla emerytów niż do OFE , ale oczywiście skąd wy o tym możecie wiedzieć oszołomy

  • 642: Danuta 1954r z IP: 87.204.59.* (2008-10-02 17:36)

    TO jest kpina z kobiet rocznik 1954, gdzie daliście nasze składki, nic nie musicie nam dawać tylko oddajcie co nam zabraliści (SKŁADKI) Kto z adwokatów i prawnikow jest w stanie nam pomóc, Panie Prezydencie niech Pan wysłucha prawników i ekonomistów dla których człowiek coś znaczy a nie tylko ekonomia

  • 643: kobieta1954 z IP: 194.126.216.* (2008-10-02 18:40)

    Do 642.
    Wiem matołku bo 10 lat temu dałam się nabrać na OFE i dziś płacę 2000 miesięcznie do dziurawego worka ZUS, z którego to jak zus zechce wpadają jakieś pieniądze do ofe.Beznadzieja.

  • 644: Kazik z IP: 87.204.59.* (2008-10-02 19:09)

    Praca w warunkach szczególnych jak najbardziej to praca stresująca, praca z dziećmi to równiez praca stresująca, natomiast praca w bezpośrednich kontaktach z ludźmi, którzy często, a właściwie to bardzo często sprawiają, że można oszaleć to sama przyjemność ( max 25 lat ) po 30 latach takiej pracy i ciągłych kontrolach taki człowiek-urzędnik jest przysłowiowym wrakiem. ten wrak chciałby chociaż trochę pobyć człowiekiem zanim przyjdzie ... Mamy dzisiaj tę przyjemność odłożyć na później bo p.Fedak tak wyszło.Niech ta kobieta zamieni samochód służbowy na autobus to zostanie trochę dla zmęczonych kobiet, z lat 50.Na ten rząd już nie liczę natomaist UFAM w mądrość posłow.Piszę bo widze, że moja żona urzędnik wraca z pracy bardziej zmęczona niż ja ( ja pracuje fizycznie ) Dlatego ostatnia moja nadzieja w SEJMIE. RZAD już nie ma mojego poparcia.

  • 645: anna z IP: 81.190.229.* (2008-10-02 22:34)

    Czy praca fizyczna po10 godz dziennie dla kobiety ,i na głowie dom itp to jest sielanka czy orka .Mam ponad 35 lat pracy i 54 lata i mam paśc na pysk z wyczerpania . OSZUSTWO

  • 646: ala z IP: 83.10.54.* (2008-10-03 00:33)

    Jest jeszcze jedna sprawa o której cicho.Wielu z nas nie dożywa emerytury lub jest na niej bardzo krótko, taki stan rzeczy trwa dziesiątki lat. Czy ktoś policzył ile składek pożarł w ten sposób zus?

  • 647: Anna z IP: 83.12.91.* (2008-10-03 09:30)

    Czy ktoś z posłów weźmie pod uwagę nasze protesty oni to mają w nosie, wątpie aby Pan Prezydent RP o nas wlczył . Jan mam 36 lat pracy i rocznik 1954 l. Jak wszyscy z tego rocznika liczę na rozwagę rządzących i mam coraz większe wątpliwości co do mojej wcześniejszej emerytury.

  • 648: tom z IP: 77.253.70.* (2008-10-04 07:42)

    CZY KTOŚ TO WOGÓŁE CZYTA Z RZĄDU
    MOŻE GAZETA PRAWNA PRZEKAZAŁABY WSZYSTKIE WYPOWIEDZI KOMENTUJĄCYCYCH NA TEMAT EMERYTUR- RENT - POMOSTÓWEK RZECZNIKOWI PRAW OBYWATELSKICH .NIECHBY SIĘ ZAJĄL TYMI SPRAWAMI.
    I JESZCZE NIECH SIĘ ZAJMIE KSI ĄŻEZKAMI MIESZKANIOWYMI ZAKŁADANYMI PRZEZ RODZICÓW DZIECIM. ANI MIESZKAŃ, ANI PREMII

  • 649: Rocznik 1954 z IP: 213.25.69.* (2008-10-04 11:30)

    Na emerytury brak funduszy ,ale na podwyżki dla rządu pana Tuska są fundusze to ciekawe ,znam osoby pracujące w budżetówce ,które po roku pracy dostały podwyżki po 400zl niech tacy odkładają na swoje emerytury .
    A nie nam osobom po 50 siątce z czego uzbierać jak nikt niechce zatrudnić a jeśli juz to za najniższą krajową .Mmy po 30 lat pracy i więcej.

  • 650: Danuta 1954r z IP: 87.204.59.* (2008-10-05 18:41)

    Licze na rozsądek i myślenie posłów PIS i SLD, o wypowiedziach posła Kasprzaka nie napisze nic bo nie warto