Wcześniejsze emerytury po 2008 roku

02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szkodliwych warunkach, kolejowej, górniczej, dla twórców i artystów będą mogły skorzystać osoby, które do końca 2008 roku nie osiągną obniżonego wieku emerytalnego. Muszą one jednak na dzień 1 stycznia 1999 r. udowodnić określony staż emerytalny oraz okres pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1039

  • 641: babcia54 z IP: 83.15.10.* (2008-08-08 19:14)

    szansa dla kobiet z r 1954 że ustawy przepadną w Sejmie lub wejdzie jakiś system przejściwy bo w prywatnych spółkach patrzą jak nas zwolnić

  • 642: DARIA z IP: 83.15.10.* (2008-08-08 19:07)

    emerytury dla kobiet zjadł Afganistan i Irak oraz super samoloty z USA

  • 643: Smutna z IP: 87.204.87.* (2008-08-08 11:11)

    Czemu rząd zapomniał o matkach wychowujących dzieci niepełnosprawne? Czy im nie nalezy się wcześniejsza emerytura.? Kiedy miały wypracować potrzebne lata składkowe jeśli zajmowały sie chorymi dziećmi . Niestety te matki nie mają siły przebicia tak jak nauczyciele, czy górnicy nikt sie za nimi nie ujmie. One muszą walczyć o zdrowie swojego dziecka, żeby jak ich zabraknie mogło sobie w życiu poradzić. Nikt jednak tego nie zrozumie kto nie borykał się z tym problemem ponieważ nie ma pojęcia jak to ciężka harówka.

  • 644: drake/999-olsztyn z IP: 89.228.108.* (2008-08-06 19:16)

    do/396, nie chcę ciebie koleżanko martwić ale nie widzę żadnych szans na jakąś wcześniejszą emeryturę, musisz uzbroić się w cierpliwość i niestety pracować jeszcze dość długo, może jeszcze zmienią przepisy, trzeba żyć nadzieją, a może, ktoś kiedyś da paniom z tego roku jakiś przywilej, pozdrawiam, więcej optymizmu.

  • 645: edgd z IP: 89.230.145.* (2008-08-06 19:06)

    Ja chyba zwariuję, 55 lat skończę w sierpniu 2009 roku, będę miała 34 lata pracy, 0 lat pracy w tz, warunkach szkodliwych, na dzień 31-12-1999 roku miałam 24 lata pracy. Czy jest dla mnie szansa na emeryturę przed 60? Udręczona przez zycie i pracodawcę.

  • 646: drake/999-olsztyn z IP: 89.228.108.* (2008-08-05 10:36)

    do394, prawdopodobnie nie masz wszystkich świadectw pracy w kopmlecie, musisz znależc jakąś kadrową ew. dobrą płacową i sprawdzi wszystkie świadectwa z pracy, zus nie może nie przyznać emerytury jeżeli jest wszystko w porządku, zresztą dali tobie pismo z jakiej przyczyny jej nie otrzymałeś, spokojnie przeanalizuj o co chodzi.

  • 647: jurek z IP: 83.23.81.* (2008-08-05 10:20)

    nie wierze w wczesniejsze emerytury ZUS robi co chce mam 60l i 35l skldkowych i nie otrzymalem emerytury

  • 648: drake/999-olsztyn z IP: 89.228.108.* (2008-08-05 09:20)

    jestem już na emeryturze w/g nowych przepisów, przepracowałem 46 lat i 3 m-ce, w/g zus, mam 63 tata i gdzieś i tam jeden rok; uciekł; prywtne zakłady już kiedyś oszukiwały pracowników, dostaję na rękę 1650 zł, i też czuję się oszukany bo z 10 lat pracy miał bym kilka setek więcej, ale chcę zaznaczyć że pracę miałem ciężką niemal przez cały czas świątki i piątki i niedziele, mimo że urzędnik my z tych roczników 45/48 naprawdę jesteśmy wyeksploatowani i nie zazdroście nam młodzi ja wam życzę tylko zdrowia.

  • 649: ted z IP: 83.10.8.* (2008-08-04 19:09)

    Przepraszam
    ale nie mogę uwierzyć