Wcześniejsze emerytury po 2008 roku

02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szkodliwych warunkach, kolejowej, górniczej, dla twórców i artystów będą mogły skorzystać osoby, które do końca 2008 roku nie osiągną obniżonego wieku emerytalnego. Muszą one jednak na dzień 1 stycznia 1999 r. udowodnić określony staż emerytalny oraz okres pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1039

  • 1001: pesymista z IP: 84.171.200.* (2008-06-15 11:16)

    A moze tak emerytury dla wszystkich po 15 latach pracy????
    Czemu nie?
    Tylko malo kto tu piszacy zastanawia sie nad tym,kto to jest to PANSTWO!!!
    Moze od odpowiedzi na to pytanie trzeba zaczac cala ta dyskusje.
    Tylko czy stac nas na to? Watpie.

  • 1002: Ludwik z IP: 79.184.134.* (2008-06-15 00:35)

    zgadzam się zAndrzejem ma troche racji frezon jednak mało się muwi o latach pracy to powinno być podstawom bo inaczej to się oplaci kombinowac na minimum lat pracy MAM 44 lata pracy 58 lat gdy osiągne wiek emerytalny będe miał 50 lat pracy (jeśli będe żył nie będe leżał) ale gdzie sęs i logika jak cieszyć sie dorobkiem pracy,wnukami HOLERNOM emeryturom URZĘDASIE obudż żesie daj trohe pożyc i pocieszyć sie resztkom życia RZĄd z ZWIAZKAMIzawodowymi działajom jak sprzedawczyki {lata pracy}

  • 1003: Maria 1954 z IP: 83.21.116.* (2008-06-13 23:09)

    Do 32. Lewiatan to Konfederacja pracodawcow, a nie zwiazki. Oni dbaja tylko o wlasne tj. pracodawcow interesy. To Oni chca zlikwidowac 4-letni okres ochronny dla osob w wieku przedemerytalnym. To Oni potrzebuja taniej sily roboczej, zeby nbijac sobie kabze. Mlodzi nie beda pracowac za takie grosze, a my 50+ nie mamy innego wyjscia, dlatego nie dziw sie, ze Oni popieraja wszystkie prpozycje Rzadu.

  • 1004: Ola z IP: 85.89.184.* (2008-06-13 19:55)

    Do nr33!! Właśnie , powiadasz poprzednie pokoleni... tak moja teściowa przeszła na emeryturę w 1982 roku mając 51 lat, staż pracy 30 lat(ważny był staż pracy a nie wiek biologiczny)ja pracuję od 1975 roku(10 lat praca o szczególnym charakterze)dziś posiadam 33 letni staż pracy, 51 lat życia.Gdy ukończę 55 lat będę posiadała 37 lat stażu pracy i niestety nie będę mogła przejść na emeryturę .Do 60 lat... tylko który pracodawca będzie chciał zatrudniać dalej taką osobę , wyrzuci się z pracy i problem rozwiązany. A z przystąpieniem do OFE faktycznie były takie informacje, że jeśli się przystąpi to nie będzie można nabyć praw do wcześniejszej emerytury.

  • 1005: Julka 50% z IP: 83.23.40.* (2008-06-13 18:48)

    pzystapienie do OFE nie ma mozliwosci wczesniejszej emerytury,ale jakos jak one zostawaly wcielane w zycie nikt glosno nie mowil ze jak ktos przystapi to ma droge zamknieta na wczesniejsza emeryture to wlasciwie jak panstwo w panstwie najlepiej przeprowadzac eutanazje i beda mieli z nami prawie emerytami spokoj Panstwo i Ci co nim rzadza ??????niestety mysla tylko o sobie po co sie pchaja do polityki sejmu itd....po konkretne pieniadze ale tylko dla siebie!!!!!!!!!!

  • 1006: Maria 50+ z IP: 213.227.67.* (2008-06-13 16:33)

    Tak nas właśnie traktujecie z góry w pracy jw.Upokorzyć, wyśmiać, zignorować.Tak nam niestety mówiono.Ja też się nie zapisałam.Szkoda mi trochę było bo dzieci by może coś skorzystały.Z drugiej strony jednak pozbawiłabym się możliwości przejścia na wcześniejsza emeryturę.Przepisy można zmienić ale nie nasza pamięć.Prawo w Polsce traktuje się jak papier toaletowy.Bogaci sobie poradzą.Gorzej z biednymi w tym wieku.

  • 1007: jachu z IP: 195.205.25.* (2008-06-13 15:37)

    Co wy opowiadacie? Kto mówił,że jak nie przystąpicie do OFE to możecie iść na emeryturę w wieku 55 lat? Pracujecie w urzędach więc macie przynajmniej maturę. Chyba widziałyście jakie były przepisy w 99 roku. To, że rządy dwa razu się ugięły, to nie znaczy, że kobiety nie były świadome, że zmieniają się przepisy. Co kogo obchodzi, że stałyście w kolejkach, niańczyłyście dzieci.Poprzednie pokolenia przeżyły wojnę, odbudowywały kraj i co z tego mają??

  • 1008: Przeciwniczka LEWIATANA z IP: 83.3.173.* (2008-06-13 14:56)

    do 24 masz całkowitą rację LEWIATAN nic nie robi jest nawet za zabraniem przywilei ,po co nam takie związki rozwalić to towarzystwo na czele z tym GURU,oni nie robią nic w tej sprawie.Wręcz sa za projektem bo też potrzebują kasy z naszych skladek

  • 1009: Zdesperowana z IP: 83.3.173.* (2008-06-13 14:52)

    54 rocznik też w samorządówce-macie Panie racje,tylko,kto nas zechce wysłuchć jak mówi przyslowie,psy szczekają a karawna jedzie dalej,jedyna nadzieja w Panu Prezydencie,że nie podpisze tej ustawy.niesprawiedliwej dla roczników 54++++++++ bo 53 przeciez skorzysta .

  • 1010: qqq z IP: 212.87.231.* (2008-06-13 14:05)

    cd i mają niskie pensje emerytury głodowe i jeszcze opóżnia im sie przejście na emeryturę bo może wcześniej zemrze i nie trzeba będzie wypłacać emerytury bo teraz największa śmiertelność tych roczników bo przepracowani po 35 lat pracy i więcej i nie mogą odejść na kilka lat emerytury , a młodzi nie mają pracy albo wyjeżżają z kraju albo kombinują innaczeja a z drugiej strony za takie pieniądze w takich warunkach jak my nie chcą pracować i czy t o jest sprawiedliwe uczciwe lepsi i gorsi z tym że ci "gorsi " pracują na kominowe płace tych "lepszych" ułożyć pożądny katalog zawodów ,płace i przejście na emeryturę a nie robić bubla bez zastanowienia a póżniej go poprawiać , poprawiać a te poprawki godzą w tych co uczciwei pracują