Wcześniejsze emerytury po 2008 roku

02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06

Z wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szkodliwych warunkach, kolejowej, górniczej, dla twórców i artystów będą mogły skorzystać osoby, które do końca 2008 roku nie osiągną obniżonego wieku emerytalnego. Muszą one jednak na dzień 1 stycznia 1999 r. udowodnić określony staż emerytalny oraz okres pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

  • ROBOL do 100 lat(2008-07-18 10:35) Odpowiedz 00

    Jak mamy tak dłiugo pracować to po co ZUS umierajmy na stanowiskach pracy'drzewa też umierają stojąc'.Szkoda że,życie mamy jedno .

  • Joanna 54(2008-07-16 10:32) Odpowiedz 00

    Ezana dziekuję Ci za wyjasnienie.
    Wszyscy na tym forum poieramy Cię

  • ezana(2008-07-03 21:20) Odpowiedz 00

    179: ezana
    bydlaku odczep się wreszcie odemnie bo to wcale nie jest śmieszne

  • ezana(2008-07-03 13:15) Odpowiedz 00

    wziąć mialas na mysli chyba

  • cegla(2008-07-03 12:30) Odpowiedz 00

    ezana = pustak

  • :(:)(2008-07-03 11:19) Odpowiedz 00

    fee, ezana...do dziecka takie słowa?

  • Odchwaszczacz podwórza(2008-07-02 14:22) Odpowiedz 00

    ezana czyli sugerujesz, ze wszystko przez to, ze Wałesa Cie nie rozumie. Dosyc smiala i ciekawa koncepcja.

    Nie wiem czy wiesz, ale Wałęsa nie jest prezydentem od 1995r. To juz jakis czas temu bylo.

    A Ty staruszku nie traktuj mnie protekcjonalnie bo to brzydka wada starszych pan (cioc). Ani to mile ani to grzeczne - jak sama zauwazylas juz zapewne.

  • ezana(2008-06-29 10:54) Odpowiedz 00

    145: ryba
    Ot i elokwencja na najwyższym poziomie. Wymulony mózg to i bełgot zamiast słów,

  • ja(2008-06-27 14:59) Odpowiedz 00

    Popieram wszystkie roczniki 54,55

  • 1954(2008-06-25 08:10) Odpowiedz 00

    Stopniowo to mają podwyższać składki na KRUS , bo to już zapowiadali,a nam emerytury odbiorą z dnia na dzień.

  • ana(2008-06-23 21:05) Odpowiedz 00

    Dlaczego panie posłanki posiadają prawo do emerytury po 30 latach pracy bez względu na wiek ?Dlaczego ten przywilej nikogo nie bulwersuje?

  • fifi(2008-06-23 18:56) Odpowiedz 00

    do roboty!, do roboty !,a nie biadolić i lamentować.tylko praca uszlachetnia.

  • Olo.(2008-06-19 16:29) Odpowiedz 00

    Dawać i koniec!!!Olo.

  • rocznik 1959(2008-06-18 14:32) Odpowiedz 00

    Eemerytura w wieku 50 lat dla tych co nie mają sił pracować,

  • 54(2008-06-18 13:26) Odpowiedz 00

    do 57 najpierw przepracuj 35 lat a potem mażesz cokolwiek gadać a nie pleść bzdur jak jesteś taki patriota to pracuj społecznie za darmo do śmierci życzę powodzenia pajacu

  • Socjolog.(2008-06-18 12:01) Odpowiedz 00

    Student ma rację zachowujecie si ę jęczący jak żona lub kochanka ,która kocha własnego męża lub kochanka od ilości i jakości prezentów i zasobności jego portfela.Jesteście dziadami w dosłownym znaczeniu-a nie w przenośni!

  • andrzej(2008-06-16 18:13) Odpowiedz 00

    zus nas okrada

  • Słonko(2008-06-16 09:37) Odpowiedz 00

    Mam przepracowane 30 lat. Mój rocznik to: 1959.Też chyba się dość napracowałam.Niech młodzi popracują.


    Słonko

  • petty(2008-06-12 11:01) Odpowiedz 00

    Cytat:"A dlaczego jest dyskriimanacja męźczyzn, wszyscy obywatle powinni mieć prawo do przejściua na wczesniejsza emerytu mając ten sam wiek."
    Masz rację,dlatego wszyscy powinni przechodzić na emeryturę mając 65 lat.

  • Roberto(2008-06-09 08:01) Odpowiedz 00

    W całej rozciągłości poieram wypowiedż P. Andrzeja