Kto nie straci wcześniejszej emerytury - Górnicy

autor: Bartosz Marczuk02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury będą mogli skorzystać także górnicy urodzeni po 1968 roku. Emerytury górnicze będą obliczane według starych zasad bez względu na to, czy górnik urodził się przed 1949 rokiem czy też po 1948 roku.

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
  • Gurnik(2009-04-29 18:45) Odpowiedz 10

    Chce sie dowiedziec w 2012 roku ukoncze 50 lat i 22 lat pracy na dole w transporcie i wpszotku czy bede mukl isc na wiek ogulnej pracy bede mial pszeszlo 30 lat

  • janusz B(2009-03-27 22:08) Odpowiedz 00

    Panstwo potraf tylko zganiac cale zło na gornikow a my mamy sie zaj...na dole powiedzenie ryle dla takich co nie widzieli pracy na dole to fraszka ,a takie gnojki w ZUSIE robia z nami co im pasuje i bawia sie za nasze pieniadze na szkoleniach za granica ,Janusz

  • ZYGMUNT56-przyszły emeryt(2009-02-16 20:24) Odpowiedz 00

    Ja mam 56lat I 38lat pracy ogółem W tym 21 lat pracy na kopalni.Od tego roku grozi mi że będę musiał jeszcze pracować 4 lata żeby mieć 25 lat w szczeg olnych warunkach no i odrobić chorobowe około1,5 r. To ja wtedy będę mieć 62 lata ..To bedzie dopiero luksus ustrojowy .3 lata wczesniej być na emeryturze.Tylko nasza władza mogła coś takiego wymyślić Może by tak wymyślić medal za wcześniejsze odejście z tego świata .Bo górnik i tak krótko żyje.A urzędniki i tak znajdą sposób na to żeby jak najmniej po tej ziemi chodziło górników z uprawnieniami emeryckimi. ZYGMUNT

  • górnik(2009-02-09 16:11) Odpowiedz 00

    Ej Wy madre głowy tam na górze, mówcie wyraźnie o co chodzi, bo jak ja bym to rozumiał, to ja bym górnikiem nie został

  • Po waszej stronie(2009-02-09 16:10) Odpowiedz 00

    To jest po prostu jakiś skandal!! Jak to możliwe, że trzeba odrabiać L4- jakim cudem ustawa zadziałała wstecz. I jak ludzie wyobrażacie sobie 65 letniego górnika w przodku?? Przeciez to jest jakaś paranoja!! Górnicy powinniście sie wszyscy zebrać i skopać dupska tym na górze.

  • a(2009-01-25 13:30) Odpowiedz 00

    CZY oddelegowanie związkowe z lat 2000-2005 zaliczą do pracy górniczej ?

  • kowalski_jan(2009-01-04 14:45) Odpowiedz 00

    od którego roku życia trzeba odrabiać l4, jeśli górnik pracuje pod ziemią? ???

  • LOLEK(2008-12-09 19:08) Odpowiedz 00

    DO WSZYSTKICH GÓRNIKÓW MUSIMY SIĘ WSZYSCY DO KUPY ZEBRAĆ I NIE DAĆ ŻEBY MY ODRABIALI L-4. NAS GÓRNIKÓW CHCĄ UDUPIĆ .

  • marek(2008-11-17 18:25) Odpowiedz 00

    mam 56 lat. w zakładzie górniczym KGHM przepracowałem 25 lat i9 miesiecy w tym 13lat pod ziemią jako mechanik .podczas pracy na powierzchni pełniłem obowiązki brygadzisty i otrzymałem odznaczenie górnicze 3 stopień technika górnika ,oraz brązowe odznaczenie-Milioner racjonalizato KGHM jestem technikiem.Czy w tym przypadku mają zastosowanie przepisy o pracy równorzędnej z pracą górniczą art 36 ust 3 Czy należy mi się emerytura według przykładu 55 letniego mężczyzny .Może koś pomoże,czekam marekpip@wp.pl

  • <<Jasiu>>(2008-11-15 20:46) Odpowiedz 00

    bertas masz racje mam ten sam problem co Ty! a najgorsze ze niewiemy co tak naprawde bedzie dalej ja podjolem prace na grubie w marcu 83 84-86 wojsko no i mialem w sumie ze 3y miesiace rewiru. i co dalej???

  • jorgos7(2008-10-07 08:32) Odpowiedz 00

    Czy ktoś może mi powiedzieć jasno i bez paragrafów jestem górnikiem rocznik 68 bez OFE staż w kopalni 22 lata czy po osiągnięciu 25 lat mogę spokojnie iść na emeryturę ???

  • BERCIK(2008-09-25 21:42) Odpowiedz 00

    DO PRACY W GÓRNICTWIE PRZYJĄŁEM SIĘ W 82 ROKU 85-57r PAŃSTWO WZIEŁO MNIE DO WOJSKA TERAZ ODRABIAM .TERAZ ZNÓW MAM ODRABIAĆ L-4 MIAŁEM 3 WYPADKI Z PRACY DO DOMU .CO TO ZA KRAJ ŻE INNYM IDZIE SIE NA REKE A INNI MAJĄ ZDECHNĄĆ.GÓRNIK Z CHOROWANY.PAŃSTO TRAKTUJE NAS JAK SZCZURY.

  • ZAINTERESOWANY(2008-09-15 18:58) Odpowiedz 00

    czy ma gornik zagwarantowane ze od 2009 przejdzie na emeryture na tych samych warunkach co obecnie

  • ble ble ble(2008-08-24 22:08) Odpowiedz 00

    narzucono nam fundusz OFE do którego musieliśmy sie zapisać , od rocznika 1969 jestem zbulwersowany tym że nie które osoby poszły na emeryturę po 18 latach pracy plus wojsko .chciałbym odejść na emeryturę po 25 latach pracy pod ziemiom , lecz państwo stwarza nam problemy . PAKIECIAŻE to osoby które dostały odprawy ,bez prawa powrotu do górnictwa ,uciekli jak szczury z KOPALŃ teraz wracają ,pracują wśród nas i śmieją się ,bo pieniądze dostali darmo.Wielu z nas zostało po to aby dalej istniało GÓRNICTWO!!! GÓRNIK z PKW

  • ble ble ble(2008-08-24 20:56) Odpowiedz 00

    czy my żyjemy w państwie demokratycznym ??? chyba nie !!!

  • Artur(2008-08-16 21:11) Odpowiedz 00

    w 1993r mój teść poszedł na emeryturę po 25 latach pracy pod ziemią, w tej chwili ma 60 lat i czy w związku z tym należą się jakieś dodatkowe pieniądze?

  • bombel(2008-07-23 19:49) Odpowiedz 00

    jestem górnikiem z ofe rocznik 1967,dałem się naciągnąć akwizytorowi,co ze mną?

  • marek(2008-07-23 15:57) Odpowiedz 00

    Pracownik dozoru,bedący w drużynie ratowniczej przelicznik 1,8 bezwzględu na zajmowane stanowisko,dozor średni(do sztygara oddzialowego)przelicznik 1,5 ,dozor wyższy 1,4.

  • Andrzej_S(2008-07-21 07:52) Odpowiedz 00

    Czy zasada zaliczania pracy gorniczej w wymiarze 1,5 krotnym dla ustalania uprawnien emerytalnych dla górnika ktory osiagnie wiek 50 lat w 2009 roku, opisana w przykładzie Karola L dotyczy czlonkostwa w druzynie ratowniczej osób dozoru ? Osób dozoru ktore pracowały w dozorze srednim a potem wyższym.Czy ktoś moze odpowiedzieć na to pytanie?

  • górnik z ofe(2008-06-29 12:20) Odpowiedz 10

    co z górnikami urodzonymi po 1 stycznia 1969 którzy przepracują pod ziemia 25 lat, a którzy musieli przystąpic do ofe ? jaka dla nich emerytura? przeciesz wykonują taką sama pracę górniczą jak ci urodzeni przed 1 stycznia 1969?