Kto nie straci wcześniejszej emerytury - Górnicy

autor: Bartosz Marczuk02.06.2008, 12:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 16:06
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury będą mogli skorzystać także górnicy urodzeni po 1968 roku. Emerytury górnicze będą obliczane według starych zasad bez względu na to, czy górnik urodził się przed 1949 rokiem czy też po 1948 roku.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 40

  • 21: Gurnik z IP: 91.146.224.* (2009-04-29 18:45)

    Chce sie dowiedziec w 2012 roku ukoncze 50 lat i 22 lat pracy na dole w transporcie i wpszotku czy bede mukl isc na wiek ogulnej pracy bede mial pszeszlo 30 lat

  • 22: janusz B z IP: 85.89.173.* (2009-03-27 22:08)

    Panstwo potraf tylko zganiac cale zło na gornikow a my mamy sie zaj...na dole powiedzenie ryle dla takich co nie widzieli pracy na dole to fraszka ,a takie gnojki w ZUSIE robia z nami co im pasuje i bawia sie za nasze pieniadze na szkoleniach za granica ,Janusz

  • 23: ZYGMUNT56-przyszły emeryt z IP: 195.225.95.* (2009-02-16 20:24)

    Ja mam 56lat I 38lat pracy ogółem W tym 21 lat pracy na kopalni.Od tego roku grozi mi że będę musiał jeszcze pracować 4 lata żeby mieć 25 lat w szczeg olnych warunkach no i odrobić chorobowe około1,5 r. To ja wtedy będę mieć 62 lata ..To bedzie dopiero luksus ustrojowy .3 lata wczesniej być na emeryturze.Tylko nasza władza mogła coś takiego wymyślić Może by tak wymyślić medal za wcześniejsze odejście z tego świata .Bo górnik i tak krótko żyje.A urzędniki i tak znajdą sposób na to żeby jak najmniej po tej ziemi chodziło górników z uprawnieniami emeryckimi. ZYGMUNT

  • 24: górnik z IP: 79.175.213.* (2009-02-09 16:11)

    Ej Wy madre głowy tam na górze, mówcie wyraźnie o co chodzi, bo jak ja bym to rozumiał, to ja bym górnikiem nie został

  • 25: Po waszej stronie z IP: 79.175.213.* (2009-02-09 16:10)

    To jest po prostu jakiś skandal!! Jak to możliwe, że trzeba odrabiać L4- jakim cudem ustawa zadziałała wstecz. I jak ludzie wyobrażacie sobie 65 letniego górnika w przodku?? Przeciez to jest jakaś paranoja!! Górnicy powinniście sie wszyscy zebrać i skopać dupska tym na górze.

  • 26: a z IP: 89.230.55.* (2009-01-25 13:30)

    CZY oddelegowanie związkowe z lat 2000-2005 zaliczą do pracy górniczej ?

  • 27: kowalski_jan z IP: 87.99.98.* (2009-01-04 14:45)

    od którego roku życia trzeba odrabiać l4, jeśli górnik pracuje pod ziemią? ???

  • 28: LOLEK z IP: 93.176.232.* (2008-12-09 19:08)

    DO WSZYSTKICH GÓRNIKÓW MUSIMY SIĘ WSZYSCY DO KUPY ZEBRAĆ I NIE DAĆ ŻEBY MY ODRABIALI L-4. NAS GÓRNIKÓW CHCĄ UDUPIĆ .

  • 29: marek z IP: 81.168.169.* (2008-11-17 18:25)

    mam 56 lat. w zakładzie górniczym KGHM przepracowałem 25 lat i9 miesiecy w tym 13lat pod ziemią jako mechanik .podczas pracy na powierzchni pełniłem obowiązki brygadzisty i otrzymałem odznaczenie górnicze 3 stopień technika górnika ,oraz brązowe odznaczenie-Milioner racjonalizato KGHM jestem technikiem.Czy w tym przypadku mają zastosowanie przepisy o pracy równorzędnej z pracą górniczą art 36 ust 3 Czy należy mi się emerytura według przykładu 55 letniego mężczyzny .Może koś pomoże,czekam marekpip@wp.pl

  • 30: <<Jasiu>> z IP: 88.156.96.* (2008-11-15 20:46)

    bertas masz racje mam ten sam problem co Ty! a najgorsze ze niewiemy co tak naprawde bedzie dalej ja podjolem prace na grubie w marcu 83 84-86 wojsko no i mialem w sumie ze 3y miesiace rewiru. i co dalej???

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie