Emerytury pomostowe: bez szans na zgodę

autor: Bożena Wiktorowska29.05.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.05.2008, 19:55
  • Wyślij
  • Drukuj

Od 2009 roku wybrane osoby zatrudnione w tzw. szkodliwych warunkach powinny mieć prawo do emerytur pomostowych. Nie wiadomo jednak, czy takie świadczenia będą przyznawane. Rząd i związki zawodowe mają kompletnie odmienną wizję, kto i na jakich zasadach powinien z nich korzystać.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 199

  • 191: kobieta 1954 z IP: 83.15.182.* (2008-05-29 08:03)

    Mam 54 lata i 33 lata pracy.Nie zapisałam się do OFE,by mieć możliwość przejścia na emeryturę w wieku 55 lat.Takie miałam prawo i z tego chcę
    skorzystać w 2009r.Emerytury tylko i wyłącznie za staż pracy 30/K,35/M.Zlikwidować wcześniejsze emerytury za staż 15-20 lat i urealnić składki KRUS.Więcej zmian nie trzeba.

  • 192: urzędnik z IP: 80.54.73.* (2008-05-29 07:43)

    Popieram wypowiedz Anny emerytury tylko za staż pracy i nic więcej.Jeżeli brakuje, niech pracuje dalej,ty uskładałeś w ZUS korzystasz, proste.

  • 193: Ala rocznik 54 z IP: 83.20.97.* (2008-05-29 07:15)

    Urealnić składki KRUS do ZUS

    Przypominam ZUS 800 zł

    KRUS 93 zł

    Płace 29 lat składki mam już dość
    Nie wstąpiłam zgodnie z prawem do OFE
    Zgodnie z prawem chce w 2009 przejść na zasłużoną emeryturę

  • 194: prawie emerytka rocznik 54 z IP: 83.20.97.* (2008-05-29 06:52)

    OPZZ dziękujemy

    Teraz widać, kto broni ludzi pracy

    Tak Trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 195: Kasia rocznik 54 z IP: 83.20.97.* (2008-05-29 06:50)

    Dziadzio Bismarck powiedział

    Chcesz mieć na starość zabezpieczenie to za młodu płać składki

    Jak można tworzyć nowe kuriozum Emerytury Pomostowe?
    Skoro nie ma na to pieniędzy

    Dlaczego PO z takim uporem chce pozbawić ludzi z wieloletnim stażem pracy?
    Prawa do wcześniejszej emerytury

    My nie potrzebujemy pieniędzy z budżetu
    Mamy prawo odzyskać swoje składki
    Emerytury Pomostowe to kolejny bubel ale PO niech pamięta

    Za dwa lata wybory Kolejny raz nie damy się oszukać

  • 196: Alojz z IP: 83.20.97.* (2008-05-29 06:43)

    Przepraszam Wszystkich Głosowałem na PO
    Jest mi wstyd

  • 197: filozus z IP: 90.156.36.* (2008-05-29 06:31)

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Adam Kłykow i czytaj w moim blogu „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

  • 198: ALEK z IP: 62.148.88.* (2008-05-29 06:30)

    "kochaną platforme PO stac tylko na zniesienie ustawy kominowej ipodatek liniowy kto na ten bastion BCC GŁOSOWAŁ CHOLERNE BURŻUJE TYLKO GARNĄĆ DLA SIEBIE.

  • 199: Anna rocznik 54 z IP: 83.20.97.* (2008-05-29 06:18)

    Zlikwidować emerytury za staż pracy 15 – 20 lat
    Urealnić składki KRUSU do ZUSU i nie potrzebne żadne zmiany

    Emerytura tylko i wyłącznie za staż pracy 30 lat / K / 35 / M /

    Nie zapisałam się do OFE, aby przejść na wcześniejszą emeryturę
    Takie miałam prawo

    Ja tylko z tego prawa chce korzystać

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie