ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Emerytury pomostowe: bez szans na zgodę

autor: Bożena Wiktorowska29.05.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.05.2008, 19:55

Od 2009 roku wybrane osoby zatrudnione w tzw. szkodliwych warunkach powinny mieć prawo do emerytur pomostowych. Nie wiadomo jednak, czy takie świadczenia będą przyznawane. Rząd i związki zawodowe mają kompletnie odmienną wizję, kto i na jakich zasadach powinien z nich korzystać.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

  • K.W.(2008-05-29 09:11) Odpowiedz 00

    Pracodawca tu nie ma nic do rzeczy. Oni płacą i jest dobrze. Sęk w tym, że te wpłaty trzeba podzielić jeszcze na tych co są zwolnieni z ZUS, albo płacą niewiele. Ile zostaje? Tyle ile głodowa emerytura po np: 30-stu latach pracy

  • Alina 31 lat pracy(2008-05-29 09:09) Odpowiedz 00

    Do Justyna nr 14

    Kobieto zastanów się, co proponujesz
    Skoro ma być sprawiedliwie to niby w imię, jakiej to sprawiedliwości
    Rocznik 54 i dalsze ma pracować po 2 lata dłużej

    Tobie jak piszesz przysługuje wcześniejsza emerytura a inni to, co???????????????

    Tylko równe prawa dla wszystkich
    Staż pracy 30 lat / K / 35 / M/
    I wszyscy płacą składki

    W imię, jakiej to sprawiedliwości rząd z moich składek dopłaca do mundurów kolejarzy,nauczycieli, górników, KRUSU

  • HENIA(2008-05-29 09:03) Odpowiedz 00

    Brakuje pieniędzy do ZUS a mianowicie temu jest winien nasz system płac.Pracodawca zatrudnia pracowników o minimalnym wynagrodzeniu czy w niepełnym wymiarze a pracownik dostaje do ręki o 3 czy 4 razy więcej niż odprowadził pracodawca składki do ZUS.Rząd powinien zmienić najpierw system płac i odprowadzenie składek do ZUS A nie jeszcze idzie na rękę pracodawcom.Naprawdę w ZUS powino być jeszcze raz tyle pieniędzy o może więcej.Rząd niech zajmie się najpierw tą ustawą a potem ustawą emerytalną

  • 1954(2008-05-29 08:58) Odpowiedz 00

    Tylko staz pracy
    Kobieta 55/30

  • Alina 31 lat pracy(2008-05-29 08:57) Odpowiedz 00

    Staż i tylko staż 30 lat /K/ 35 / M /
    A nie 15 lat emerytura nie płacone składki i przelicznik 2,6

  • Justyna 1954(2008-05-29 08:56) Odpowiedz 00

    DOŚC BUBLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jeżeli ma to być reforma dla ludzi to trzeba ja opracować starannie, bez pośpiechu.
    Przez rok Państwo nie zbankrutuje.
    Nie może być tak dużej różnicy wiekowej.
    Obecnie kobiety z rocznika 1953/30 mogą przejść na emeryturę, a rocznik 1954 ma pracować aż 5 lat dłużej.
    Proponuję:
    Rocznik 1953/30 lat pracy
    Rocznik 1954/32 lata pracy
    Rocznik 1955/34 lata pracy
    Jestem kobietą z rocznika 1954, przed 1999 mam po przepracowane ponad 20 lat.
    Zasięgnęłam opinii prawników, którzy twierdzą, iż ZGODNIE Z PRAWEM przysługuje mi wcześniejsza emerytura.
    PANIE PREZYDENCIE JEST PAN MĄDRYM CZŁOWIEKIEM, niech Pan nie pozwoli na skrzywdzenie w/w roczników.
    DOMAGAMY SIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ !!!!!!!!!!!!!!
    ZGODNIE Z PRAWEM, ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ NALEZY NAM SIE WCZESNIEJSZA EMERYTURA

  • Kobieta rocznik 1954(2008-05-29 08:45) Odpowiedz 00

    Mam 54 lata i 38 lat pracy. Pracuję od 15 roku życia. Emerytura powinna być tylko za staż pracy. To będzie prawdziwa sprawiedliwość. Składki płaciłam przez 38 lat. Chyba uzbierałam na zasłużoną emeryturę.

  • Rocznik 54(2008-05-29 08:34) Odpowiedz 00

    Tak jest EMERYTURA TYLKO ZA LATA PRACY!!!!!!!!!!! To będzie sprawiedliwe.

  • 1955(2008-05-29 08:34) Odpowiedz 00

    Tylko staż pracy 30 /K/ 35 /M/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • rocznik 1954(2008-05-29 08:04) Odpowiedz 00

    rocznik 1954, będę miała 35 lat pracy. Chyba dosć już się napracowalam.
    Gdzie są moje skladki. To teraz mam pracować do 60 roku życia na tych- co się opalali całe życie. Jakim prawem zabrać kobietom wcześniejsze emerytury, albo je zmniejszać. To co - mam iść w kolejkę do opieki. To jest skandal.

  • kobieta 1954(2008-05-29 08:03) Odpowiedz 00

    Mam 54 lata i 33 lata pracy.Nie zapisałam się do OFE,by mieć możliwość przejścia na emeryturę w wieku 55 lat.Takie miałam prawo i z tego chcę
    skorzystać w 2009r.Emerytury tylko i wyłącznie za staż pracy 30/K,35/M.Zlikwidować wcześniejsze emerytury za staż 15-20 lat i urealnić składki KRUS.Więcej zmian nie trzeba.

  • urzędnik(2008-05-29 07:43) Odpowiedz 00

    Popieram wypowiedz Anny emerytury tylko za staż pracy i nic więcej.Jeżeli brakuje, niech pracuje dalej,ty uskładałeś w ZUS korzystasz, proste.

  • Ala rocznik 54(2008-05-29 07:15) Odpowiedz 00

    Urealnić składki KRUS do ZUS

    Przypominam ZUS 800 zł

    KRUS 93 zł

    Płace 29 lat składki mam już dość
    Nie wstąpiłam zgodnie z prawem do OFE
    Zgodnie z prawem chce w 2009 przejść na zasłużoną emeryturę

  • prawie emerytka rocznik 54(2008-05-29 06:52) Odpowiedz 00

    OPZZ dziękujemy

    Teraz widać, kto broni ludzi pracy

    Tak Trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kasia rocznik 54(2008-05-29 06:50) Odpowiedz 00

    Dziadzio Bismarck powiedział

    Chcesz mieć na starość zabezpieczenie to za młodu płać składki

    Jak można tworzyć nowe kuriozum Emerytury Pomostowe?
    Skoro nie ma na to pieniędzy

    Dlaczego PO z takim uporem chce pozbawić ludzi z wieloletnim stażem pracy?
    Prawa do wcześniejszej emerytury

    My nie potrzebujemy pieniędzy z budżetu
    Mamy prawo odzyskać swoje składki
    Emerytury Pomostowe to kolejny bubel ale PO niech pamięta

    Za dwa lata wybory Kolejny raz nie damy się oszukać

  • Alojz(2008-05-29 06:43) Odpowiedz 00

    Przepraszam Wszystkich Głosowałem na PO
    Jest mi wstyd

  • filozus(2008-05-29 06:31) Odpowiedz 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Adam Kłykow i czytaj w moim blogu „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

  • ALEK(2008-05-29 06:30) Odpowiedz 00

    "kochaną platforme PO stac tylko na zniesienie ustawy kominowej ipodatek liniowy kto na ten bastion BCC GŁOSOWAŁ CHOLERNE BURŻUJE TYLKO GARNĄĆ DLA SIEBIE.

  • Anna rocznik 54(2008-05-29 06:18) Odpowiedz 00

    Zlikwidować emerytury za staż pracy 15 – 20 lat
    Urealnić składki KRUSU do ZUSU i nie potrzebne żadne zmiany

    Emerytura tylko i wyłącznie za staż pracy 30 lat / K / 35 / M /

    Nie zapisałam się do OFE, aby przejść na wcześniejszą emeryturę
    Takie miałam prawo

    Ja tylko z tego prawa chce korzystać