Oświatowa "Solidarność" domaga się podwyżek

29.04.2008, 17:18; Aktualizacja: 29.04.2008, 18:31

Radykalnego zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli i innych pracowników oświaty oraz utrzymania dotychczasowych uprawnień emerytalnych dla nauczycieli domaga się NSZZ "Solidarność".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (17)

  • lika(2008-04-29 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    przed urzędem wojewódzkim , w którym pracuję też protestowali nauczyciele choć już w tym roku dostali 200 zl podwyżki ,a w moim urzędzie bylo to ok20 zl netto, a nam strajkować nie wolno,oczywiście te ustawowe 2 procent to wszystko na co może liczyć młody po studiach i podyplomowe w trakcie,chyba trzeba pożegnać te pracę po egzaminach i przenieść się do szkoły,bo uprawnienia pedagogiczne mam i prawo do strajku też będe miała.,

    Odpowiedz
  • Ela(2008-04-29 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kolego, nie zgrywaj pępka świata, co to wszystkie rozumy pozjadał. Popracuj sam w szkole i posłuchaj opinii rodziców,. którzy najlepiej wiedzą jak wychowywac dzieci, tylko ze sami tego nie robią, a w sobie winy nie widzą. Potem dopiero usłysz, ile to masz wolnego i niby ile godzin pracujesz. Obawiamn się, że polscy nauczyciele wyjadą za granicę. I kto wtedy będzie twoje dzieci uczył? A może ich nie masz, tylko się wymądrzasz!

    Odpowiedz
  • ten co na takich musi pracowaźć(2008-04-29 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    acha jeszcze jedno, nazywając innych nieukami wystawiasz sobie świadectwo bo tobie płacą za nauczanie a nie mnie nauczycielko!

    Odpowiedz
  • Robert(2008-04-29 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy za mało zarabiamy. I to jest problem.
    Wy droczcie sie dalej zaglądając sobie do gara
    Powodzenia !

    Odpowiedz
  • ...(2008-04-29 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    200 zl to malo?
    Widocznie niepotrzebnie rzad im te powyzke dal. Mogl poczekac i dac teraz a tak wyciagaja reke po wiecej. PiS im nawet polowy tego nie dal. Szkoda gadac...

    Odpowiedz
  • ten co na takich musi pracowaźć(2008-04-29 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzy naprawdę nie mają umiaru. Nie dość że urlop wypoczynkowy mają o wiele wiele dłuższy niż pozostali pracownicy gdzie naximum wynosi 26 dni. Nie dość, że mogą już po 5 latach skorzystać z rocznego płatnego urlopu zdrowotnego i mogą go mieć wielokrotnie, nie dość, że mają pensum 18 godzin i to za to mają stażyści te 800 zł ale jakby sobie poracował tak jak my 40 lub 42 godziny tygodniowo to miałby 2000 zł to mało? 24 lata pod tablicą przerywane rocznymi płatnymi urlopami zdrwowotnymi to nawet nie zauważy kiedy to upłynie i na emeryturkę i do togo jeszcze chcą 50 podwyżki, W pale się nie mieści,

    Odpowiedz
  • Ola(2008-04-29 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pałę to Ty masz i nic więcej. Jak zajmujesz stanowisko i wymądrzasz sie to chociaż przygotuj się. Nic nie wiesz o pracy nauczyciela i nie znasz przepisów obecnie obowiązujących. Odsyłam Cię do Karty Nauczyciela. Urlop przysługuje po przepracowaniui 7 lat, a nie po 5 latach, więc nie wprowadzaj w błąd osób niezorientowanych. Nie 18 godzin tygodniowo tylko 40. Jak tak zazdrościsz to możesz popracować w szkole, niedługo nie będzie chętnych do tej pracy, tak zachwalanej przez ciebie i innych nieuków. Teoretycznie wiesz wszystko tylko co z tego wynika. Możesz wziąć 1/2 etatu za całe 400 zł i czy to Ciebie zadowoli?

    Odpowiedz
  • ten co na takich musi pracowaźć(2008-04-29 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    do 3: Ola
    Akurat KN znam i to bardzo dobrze bo na niej pracuję a to co mówisz utwierdza mnie tylko w tym, że środowisko nauczycielskie jest ograniczone i egoistyczne. Uważasz, że masz żle? a fundusz socjalny liczony od kwoty bazowej x 110% - kto tyle ma??????. A artykuł 30 - jaki zawód chroniony jest art.30? Potraficie tylko wrzeszczeć a nawet lektur nie potraficie w trerminie z dziećmi przerobić. Ile Ty masz wolnego, Zaprzeczasz, żę pensum wynosi 18 godzin? pozostałr to są wasze godziny ponadwumiarowe a w tabeli wynagrodzenie zasadnicze jest za pensum. Do tego dodatek stażowy, motywacyjny, itd. Nie obrażaj innych bo nie jesteś pępkiem świata, Egoistko

    Odpowiedz
  • ten co na takich musi pracowaźć(2008-04-29 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    do 7: Ela

    Aby wyjechać trzeba znać języki a z tym to u was słabiutko. Poza tym tyle kierunków studów jest a wy uparliście się zostać nauczycielami jakbyście nie wiedzieli, że w tym zawodzie niewiele się zmienia, Sondaże wśród was wykazują, że wybieracie ten zawód ze względu na wolne wakacje i ferie - jak dzieci słowo daję. Opracujecie sobie jeden konspekt na początku kariery i tak lecicie przez całe lata. Z dokształcaniem to też u Was kiepsko dostajecie pieniądze co roku na ten cel i nagminnie nie wykorzystujecie. To wy jesteście nieuki i nieroby.

    Odpowiedz
  • KARINA(2008-06-01 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Leonie,popieram pana w 100%

    Odpowiedz
  • Anka 1954(2008-04-30 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego związkowcy domagają się przedłuzenia wczesniejszych emerytur dla nauczycieli , a co z innymi pracownikami szkoły, którzy maja po 30 lata pracy?
    Czy to jest sprawiedliwośćć?
    Prosimy zwiazki zawodowe "Solidarność " aby zawa;lczyli o wszystkich pracowników oświaty w sprawie utrzymania wczesniejszych emerytur.
    Kobieta w wieku 55 lat i 30 lat pracy powinna mieć prawo do wczesniejszej emerytury.

    Odpowiedz
  • Ida(2008-04-30 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    A ile godzin tygodniowo pracują nauczyciele? Może by tak pensję razy dwa pomnożyć, bo większość osób pracuje naj mniej 8 godzin dziennie, a nauczyciele? A to wolne, które im się należy w ciągu roku (wakacje, ferie itp.), a roczny urlop na poratowanie zdrowia? Ja przepraszam bardzo, ale to komfortowe warunki!!!!!!!

    Odpowiedz
  • 1954/36 skł(2008-04-30 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    do 11: Anka 1954
    Nauczyciele są egoistami i myślą tylko o sobie. Nie licz na ich wsparcie. Zresztą jeśli pracujesz w szkole to wiesz jaki to gatunek ludzi,

    Odpowiedz
  • typowe(2008-04-30 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wiecie jakie pytania miali nauczyciele w ankiecie organizacyjnej akcji protestayjnej?
    1. czy chcesz więcej zarabiać?
    2. czy chcesz miec więcej dni wolnych ?

    dobre co,, sam widziałem, ciekawe kto by się pod tym nie podpisał,
    totalna zgnilizna

    znam wielu nauczycieli i większość sobie żyje znakomicie, lepiej niż 80% społeczeństwa, nie radzą sobie tylko ci co są niezaradni życiowo, dla których jest to spokojny przetrwalnik do emerytury

    Odpowiedz
  • józek z Modrej Woli(2008-04-30 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do "14"
    Zapomniałeś dodać ,że jeszcze tam było : Czy chcesz żeby WSZYSTKO staniało o 50% i czy życzyłbyś może sobie ,żeby emerytura była tak jak w np mundurówkach po 20 latach i czy chciałbyś aby nie była ona niższa od 3000 zł na rękę ?
    A dla tych co przepracują 2 lata dłużej - nowy samochód osobowy gratis !

    Odpowiedz
  • leon(2008-04-30 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Większość nauczycieli, to megalomani !!! Przykro mi to mówić (pracuję w szkole,ale nie jestem nauczycielem),ale taka jest prawda. Tylko oni ciężko pracują,już po przekroczeniu bram szkoły są bardzo zmęczeni, a praca z uczniami to męka. Mówią, że mało zarabiają, że są tacy biedni, a jednocześnie nie szanują innych współpracowników.Wolne dni, przywileje, które daje ima Karta Nauczyciela.
    Która grupa pracownicza może w ciągu kariery zawodowej wziąć płatny urlop na poratowanie zdrowia? Fundusz Socjalny tez maja dużo wyższy niż inni pracownicy szkół, czy zakładów pracy,mają dodatkowy fundusz na poratowanie zdrowia- i po co tak biadolić?

    Odpowiedz
  • ten co na takich musi pracowaźć(2008-04-29 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    A pensja płacona z góry zanim jeszcze przepracujesz choćby jeden dziń? a zasiłek na zagospodarowanie? mam dalej wymieniać?

    Odpowiedz