Ile można dorobić do wypłacanej przez ZUS emerytury albo renty

autor: Agata Rogulska28.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Emeryci i renciści muszą wiedzieć, że osiąganie dodatkowych przychodów może wpłynąć na wysokość wypłacanego im przez ZUS świadczenia. Dlatego warto znać zasady zawieszenia oraz zmniejszenia emerytur i rent, aby dokonać kalkulacji, czy podjęcie dodatkowej pracy albo działalności będzie opłacalne.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 26

  • 11: Zbyszek z IP: 85.202.150.* (2009-04-07 21:01)

    Chciałbym się dowiedzieć ile mogę dorobić do emerytury na umowie o dzieło?

  • 12: Dorota.Z. z IP: 83.11.216.* (2009-05-02 19:01)

    Czas najwyższy, aby znieść te obwarowania. W Polsce są równi i równiejsi, bo nie wszyscy muszą dbać, aby nie zarobić za dużo: prezydenci, wojskowi, policjanci i inni. Rząd dopłaca pokaźne kwoty do krusu rolników i jakoś to panom Premierom nie przeszkadza i wcale nie zamierzają coś z tym zrobić. Czy to nie skandal?

  • 13: Lukasz84 z IP: 83.9.95.* (2009-07-03 08:29)

    witam
    mam pytanie, czy mając grupe niepełnosprawności, trwale nie zdolny do pracy i samodzielnej egzystencji, moge pracować?
    a jesli tak to ile mógłbym dorobić do ręty socjalnej którą teraz otrzymuje z Zusu w wysokości dochód brutto 567zł 08gr.

  • 14: Kaska z IP: 217.98.103.* (2009-11-07 15:10)

    Moja znajoma ma rente na stałe dostała ja jako młoda kobieta,teraz za łozyła własna firmę i ma rente.Pracuje fizycznie jako rencistka a w innym przyp[adku nie mogła bo co niby chora;( Ja pracuje od 19 lat i moje podatki ida na takich cwaniakow :(be

  • 15: jurek z IP: 217.144.218.* (2009-12-07 09:34)

    ile mozna zarobic w 2009 r by nie miec obnizonej renty

  • 16: Detektyw Monk z IP: 83.31.36.* (2009-12-14 16:53)

    Ja jestem na rencie socjalnej,z powodu niepełnosprawności umysłowej .Nie mogę dorobić.

  • 17: iwona 180565 z IP: 83.30.96.* (2009-12-28 17:20)

    Jestem emerytem górniczym pełne 25 lat pracy, mam 2100 emerytury na rękę pytanie ile mogę dorobić na rekę aby nie spowodować zawieszenia emerytury?

  • 18: ABBA z IP: 194.63.132.* (2010-02-14 20:11)

    Mam zamiar jechać za granicę ,do pracy ale mam rete chorobowa.Czy mogę pracować oraz za ile