Ile można dorobić do wypłacanej przez ZUS emerytury albo renty

autor: Agata Rogulska28.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Emeryci i renciści muszą wiedzieć, że osiąganie dodatkowych przychodów może wpłynąć na wysokość wypłacanego im przez ZUS świadczenia. Dlatego warto znać zasady zawieszenia oraz zmniejszenia emerytur i rent, aby dokonać kalkulacji, czy podjęcie dodatkowej pracy albo działalności będzie opłacalne.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 26

  • 11: Detektyw Monk z IP: 83.31.36.* (2009-12-14 16:53)

    Ja jestem na rencie socjalnej,z powodu niepełnosprawności umysłowej .Nie mogę dorobić.

  • 12: jurek z IP: 217.144.218.* (2009-12-07 09:34)

    ile mozna zarobic w 2009 r by nie miec obnizonej renty

  • 13: Kaska z IP: 217.98.103.* (2009-11-07 15:10)

    Moja znajoma ma rente na stałe dostała ja jako młoda kobieta,teraz za łozyła własna firmę i ma rente.Pracuje fizycznie jako rencistka a w innym przyp[adku nie mogła bo co niby chora;( Ja pracuje od 19 lat i moje podatki ida na takich cwaniakow :(be

  • 14: Lukasz84 z IP: 83.9.95.* (2009-07-03 08:29)

    witam
    mam pytanie, czy mając grupe niepełnosprawności, trwale nie zdolny do pracy i samodzielnej egzystencji, moge pracować?
    a jesli tak to ile mógłbym dorobić do ręty socjalnej którą teraz otrzymuje z Zusu w wysokości dochód brutto 567zł 08gr.

  • 15: Dorota.Z. z IP: 83.11.216.* (2009-05-02 19:01)

    Czas najwyższy, aby znieść te obwarowania. W Polsce są równi i równiejsi, bo nie wszyscy muszą dbać, aby nie zarobić za dużo: prezydenci, wojskowi, policjanci i inni. Rząd dopłaca pokaźne kwoty do krusu rolników i jakoś to panom Premierom nie przeszkadza i wcale nie zamierzają coś z tym zrobić. Czy to nie skandal?

  • 16: Zbyszek z IP: 85.202.150.* (2009-04-07 21:01)

    Chciałbym się dowiedzieć ile mogę dorobić do emerytury na umowie o dzieło?

  • 17: irhandy65@op.pl z IP: 89.174.163.* (2009-04-03 10:25)

    Jestem na rencie chorobowej, czy zatrudniając się muszę informowaś pracodawcę o tym fakcie. Wolałbym o tym nie mówić a ZUS informować o zarobkach osobiście. Czy jest to możliwe ?

  • 18: Neptun_1720 z IP: 84.10.37.* (2009-01-30 15:08)

    Powiedzcie mi ilr można dorobić aby nie spowodować obniżenia emerytury gdy wysokość emerytury przykładowo wynosi netto 2500 zł miesięcznie. Z poważaniem

  • 19: emerytka z IP: 91.94.121.* (2008-12-30 19:48)

    Czy dalej beda progi i bariery, mialo byc juz normalnie ,Palikot ma racje znieśc glupie obwrowania i zakazy. Tusk iPawlak obiecaliscie ? emeryci irencisci pamietaja.

  • 20: krzysztofberger@wp.pl z IP: 88.156.112.* (2008-12-12 02:40)

    Od 4-rech lat pobieram rentę rodzinną po zmarłym mężu i dalej pracuję.W dniu 16 01.2010 r. nabędę praw do przejścia na pełną emeryturę, czy po przyznaniu mi przez ZUS emerytury, będę mogła dalej pobierać rentę rodzinną i swoją emeryturę. Bardzo proszę o odpowiedź na podany adres E-mail, gdyż nie bardzo umię poruszać się po Internecie - krzysztofberger@wp.pl
    Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem: Aurelia

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie