Ile można dorobić do wypłacanej przez ZUS emerytury albo renty

autor: Agata Rogulska28.04.2008, 03:00

Emeryci i renciści muszą wiedzieć, że osiąganie dodatkowych przychodów może wpłynąć na wysokość wypłacanego im przez ZUS świadczenia. Dlatego warto znać zasady zawieszenia oraz zmniejszenia emerytur i rent, aby dokonać kalkulacji, czy podjęcie dodatkowej pracy albo działalności będzie opłacalne.

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:GP

Polecane

  • RybaSzczecin(2008-08-06 22:48) Odpowiedz 00

    Jurek tu już jest troszkę inaczej - będziesz rozliczany miesięcznie lub rocznie - na zasadach korzystniejszych dla Ciebie. Jeżeli rentę będziesz dostawał przez cały rok, a pracował np. od lipca to nie pękaj - dasz radę :)

  • Tomek(2008-11-17 14:36) Odpowiedz 00

    Jestem na rencie chorobowej zarabiam 1900 zl netto miesięcznie wiem o tym że mogę zarobić ponad 2000 brutto w zależności od miesiąca renty mam 882zl brutto. Jak to się ma do lącznej sumy ze świadczeniem to jest 3836 zl i do 130%
    średniej krajowej. Proszę o informacje. Z góry dziękuje

  • Neptun_1720(2009-01-30 15:08) Odpowiedz 00

    Powiedzcie mi ilr można dorobić aby nie spowodować obniżenia emerytury gdy wysokość emerytury przykładowo wynosi netto 2500 zł miesięcznie. Z poważaniem

  • krzysztofberger@wp.pl(2008-12-12 02:40) Odpowiedz 00

    Od 4-rech lat pobieram rentę rodzinną po zmarłym mężu i dalej pracuję.W dniu 16 01.2010 r. nabędę praw do przejścia na pełną emeryturę, czy po przyznaniu mi przez ZUS emerytury, będę mogła dalej pobierać rentę rodzinną i swoją emeryturę. Bardzo proszę o odpowiedź na podany adres E-mail, gdyż nie bardzo umię poruszać się po Internecie - krzysztofberger@wp.pl
    Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem: Aurelia

  • emerytka(2008-12-30 19:48) Odpowiedz 00

    Czy dalej beda progi i bariery, mialo byc juz normalnie ,Palikot ma racje znieśc glupie obwrowania i zakazy. Tusk iPawlak obiecaliscie ? emeryci irencisci pamietaja.

  • Iza9014(2013-02-21 11:36) Odpowiedz 00

    Czy jeśli otrzymuje rente po zmarłym ojcu ucząc się zaocznie, czy umowa o prace na pół etatu może wpłynąć na wysokość wypłacanego świadczenia?

  • jurek(2009-12-07 09:34) Odpowiedz 01

    ile mozna zarobic w 2009 r by nie miec obnizonej renty