Warunki uzyskania wcześniejszej emerytury zależą od daty urodzenia i płci wnioskodawcy

autor: Marek Opolski25.04.2008, 11:30; Aktualizacja: 25.04.2008, 11:32
  • Wyślij
  • Drukuj

Z wcześniejszej emerytury pracowniczej mogą skorzystać osoby urodzone przed 1 stycznia 1949 r. oraz kobiety urodzone w latach 1949-1953, jeśli nie ukończyły powszechnego wieku emerytalnego.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 411

  • 211: la z IP: 82.160.162.* (2008-05-09 10:19)

    asiaurodzona 54, 33 lata pracy na jednym stanowisku wychowałam iwykształciłam 5 dzieci nie biorąc urlopówu pracując z mężem na zmiany teraz juz to dokładnie odczuwam nie wyobrażam siebie na stanowisku tech. farmaceuty w pracy do lat 60 a nawt dłużej , nie należe do tych co nazekają ale w tym przypadku....tylko chyba to pozostało i pracuj , pracuj

  • 212: kASIA z IP: 79.188.240.* (2008-05-09 14:02)

    co się dzieje w rządzie p.Tuska to aż przychodzi obrzydzenie,to nie jest an ido słuchania ani do czytania co oni wyprawiają w tym rządzie.Posłowie z PO w oświadczeniu majątkowym podają,że mieszkanie 60 m w trójmieście wynosi u niego 20 tys.Jakie robi się przekręty to się w głowie nie mieśc.Polska ze wszystkich stron jest okradana,robi się rózne przekręty.POLACY RÓBCIE COŚ BO POLSKA ZGINIE .

  • 213: fa z IP: 77.91.9.* (2008-05-10 21:07)

    kasia . a co ostatnio z fabryki wyniosłaś ?

  • 214: Ana 54 z IP: 83.4.23.* (2008-05-11 16:41)

    35 lat pracy kobiety i mężczyzny i prawo do odejścia dbrowolnego na emeryturę,jak ktoś chce to niech pracuje do 100,rząd mu pomoże i będzie go szkolił.Ja nie chcę na stanowisku pracy umrzeć!!!!!!!!!!!Zdrowie mi nie pozwala a ZUS komu da rentę?,chyba Pani minister Fedak ale przeciętnemu obywatelowi nie tak szybko ,oj nie stety nie tak szybko!!!!!!

  • 215: Ana 54 z IP: 83.4.23.* (2008-05-11 16:45)

    Musimy się zorganizować i pojechać do W-wy,ale nie garstka tylko wszystkie kobiety z roczników 54.55.Dosyć ,trzeba zacząć ,żeby nie byłó za późno!!!!!!!

  • 216: Andrzej 60 z IP: 83.7.73.* (2008-05-11 18:06)

    W tym roku kończę 60 lat i spełnię prawie wszystkie warunki do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Prawie- bo od kilkunastu lat prowadzę działalność gospodarczą. Zatrudniłem się u brata na pół etatu /za 600zł/ aby spełnić ostatni warunek - zatrudnienia przez 6 miesięcy w czasie ostatnich 2 lat. Czytałem, że warunek ten będzie spełniony gdy będę ubezpieczony przynajmniej od minimalnej płacy, która obecnie wynosi niecałe 1200zł. Czy to znaczy że muszę być zatrudniony za 1200zł również na pół etatu, czy mogę być za 600zł?. Słyszałem różne opinie na ten temat. Czy może ktoś zna szczegóły na ten temat?

  • 217: ezana 1954 z IP: 62.69.217.* (2008-05-11 18:19)

    do 216: Andrzej 60
    Zadzwoń do zusu napewno Ci odpowiedzą. Ja życzę Tobie powodzenia i aby Ci się udało.

  • 218: kot z IP: 77.91.9.* (2008-05-11 18:50)

    Ezana zawsze dobrze radzi.Po co tutaj się wywnętrzać,lepiej zapytać w Zusie.To oczywiste.Kto pyta w zusie ten nie błądzi.

  • 219: ezana 1954 z IP: 62.69.217.* (2008-05-11 21:59)

    do 218: kot
    zachowujesz się jakbyś był na czacie a nie na poważnym forum.

  • 220: Krystyna 1954 z IP: 79.186.61.* (2008-05-12 10:48)

    Rocznik 1954 co z tymi co pośli na starych zasadach na świadczenia przedemerytalne mają być na nich 5 lat czt top nie gupota i tak ZUS płaci
    moż należy walczyć o swoje czy tylko rocznik decyduje czy tez nasze wcześniejsza praca .

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie