Za 3 maja 2008 pracownikom będzie przysługiwać dzień wolny

autor: Łukasz Guza18.04.2008, 03:00; Aktualizacja: 03.05.2009, 12:57
  • Wyślij
  • Drukuj

W tym roku Święto Konstytucji 3 maja przypada w sobotę. Pracodawcy muszą więc udzielić innego dnia wolnego tym pracownikom, którzy w sobotę mają wolne.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 78

  • 61: szu z IP: 213.17.240.* (2008-04-30 11:27)

    aaaa idę od was - nie czytacie co się do was pisze!

  • 62: ANIKA z IP: 79.186.99.* (2008-04-30 12:50)

    CZY W HANDLU MOZNA PRACOWAC 1 MAJA

  • 63: Vandee z IP: 83.230.29.* (2008-04-30 13:28)

    szu, co rozumiesz przez okres rozliczeniowy?

  • 64: Anioł z IP: 82.160.241.* (2008-04-30 15:10)

    a ja tyram w zakladzie produkcji palet i lipa bo szef powiedział zapieprzac gnoje i nie podskakiwac Tzn mniej wiecej tak i trzeba robic Echaaaaaaaaaaa

  • 65: w pracy z IP: 62.148.90.* (2008-05-01 10:31)

    co z równownoważnym czasem pracy i poleceniem pracy w sobote 3 maja, zakładając 11 dni wolnych w maju , czy moge w tej sytuacji pracując w sobote odebrać 2 dni ?

  • 66: adamp5 z IP: 79.188.180.* (2008-05-01 20:55)

    Witam!A jak wygląda sprawa z wolnym na 3 maja dla pracowników którzy mają tzw.akord.Pracuję z zakładzie mięsnym i nie wiem gdzie szukac przepisów dot.pracy na akord czyli czas pracy,dni wolne,ile godzin pracy?

  • 67: Michele z IP: 78.30.72.* (2008-05-02 02:47)

    czy z 2-go na 3-go maja mozemy pracowac w nocy?

  • 68: Prawnikowicz z IP: 83.19.198.* (2008-05-05 16:04)

    Stażysto, przepis art. 130 par. 3 kp dotyczy pracowników zatrudnionych na umowę o pracę...Jako stażysta z UP nie przysługuje Ci dobrodziejstwo z art. 130 :( pozdrawiam.

  • 69: Marcin z IP: 213.158.197.* (2008-05-06 14:18)

    hej szu.. moze mi pomozesz. pracuje w markecie, jestem kierownikiem i 2 maja ustawilem jednemu z pracownikow prace od 4 rano do 12.15. 1 i 3 maja byly oczywiscie dniami wolnymi. dzis sie dowiaduje, ze dostane od przelozonego kare upomnienia, poniewaz 2 maja mozna bylo rozpoczac prace dopiero od godziny 6.00 Nikt mi o tym wczesniej nie poiedzial - jest na to jakis przepis, ze faktycznie dopiero od 6 ran mozna zaczac pracwac?

  • 70: giena z IP: 91.146.230.* (2008-05-14 18:02)

    moze ktos wie czy pracodawca morze zabrac szkodliwe ktore przez lata bylo placone prace wykonuje tom samomi ,czy za przepracowanom sobote morze zaplacic jako czarny dzien w zamian daje inny dzien wolny platny.Jesto spolka z.oo niema zwiaskow fonduszu socjalnego,poprostu niema zadnych przywilejow.srodki czystosci ,ubranie robocze tak.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie