Za 3 maja 2008 pracownikom będzie przysługiwać dzień wolny

autor: Łukasz Guza18.04.2008, 03:00; Aktualizacja: 03.05.2009, 12:57
  • Wyślij
  • Drukuj

W tym roku Święto Konstytucji 3 maja przypada w sobotę. Pracodawcy muszą więc udzielić innego dnia wolnego tym pracownikom, którzy w sobotę mają wolne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 78

  • 61: Grzegorz z IP: 195.205.113.* (2008-04-23 10:08)

    A jak to sie tyczy 1 maja pracujemy czy mamy wolne jest to jakoś prawnie ustalone?

  • 62: Jola z IP: 83.12.43.* (2008-04-23 09:12)

    czy można wolnego 2. maja za 3 maja??

  • 63: rozakl z IP: 83.28.244.* (2008-04-22 10:08)

    u mnie w pracy sobota i niedziela jest dniem pracującym (nieobowiązkowym) płatnym ekstra, jeżeli pracodawca udzieli mi za sobotę 3 maja wolne w piątek 2 maja a ja i tak będę w pracy to jakie wynagrodzenie mi przysługuje?

  • 64: Krystyna z IP: 62.141.228.* (2008-04-21 23:15)

    czy nalezy mi sie dzien wolny za 3 maja jesli juz w tygodniu mam 2 dni wolny za sobote i niedziele ??

  • 65: szu z IP: 213.17.240.* (2008-04-21 10:32)

    Zmęczony:
    Chyba kierujesz swoją prośbę nie tam gdzie trzeba. GP raczej Ci w tym nie pomoże, prawa nie zmieni :)
    A może zmień pracę ?

  • 66: szu z IP: 213.17.240.* (2008-04-21 10:31)

    Aisza:
    "Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektoratu Pracy, gdy dzień wolny za pracę w niedzielę, święto lub dzień wolny z racji pięciodniowego tygodnia pracy przypada w okresie usprawiedliwionej nieobecności w firmie, wówczas pracownik nie musi się stawiać do pracy, więc i tak ma w tym dniu wolne (bez względu na podstawę tego uprawnienia)."

    tzn. urlop to usprawiedliwiona nieobecność. a co za tym idzie (bez względu na podstawę tego uprawnienia) dodatkowy dzień Ci się nie należy.

    Asiu:
    Orleny pracują, apteki również - chociaż te ostatnie nie wszystkie, czyli od lat nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o apteki to one zawsze w święta mają dyżury.

  • 67: asia z IP: 83.15.74.* (2008-04-21 00:03)

    Masz racje powinien być bezwzględny zakaz handlu w niedziele i święta tak jak w niemczech to nie jest kraj katolicki , a w niedziele nie pracóją orleny i inne powinny sprzedawać tylko paliwo i to tylko jeden na jakiś obszar to samo z aptekami !!!

  • 68: zmęczony z IP: 83.15.74.* (2008-04-20 23:58)

    co z handlem ? co dzień chodze do pracy to są jedyne moje dni wolne zróbcie coś zabrońcie handlu w niedziele dziś pracowałem od13 do 23 co dzień po 10 h ale jest utarg

  • 69: gienia z IP: 83.28.99.* (2008-04-20 23:08)

    Jak się ma sprawa z pracownikami kultury. Mamy 1 wolne, 2 wolne za 3 maja, a 3 maja pracujemy organizując imprezę poświęconą temu świętu, 4 maja mamy wolne

  • 70: pracownik z IP: 83.15.101.* (2008-04-20 21:56)

    Marysiu, Twój szef niedługo wyleci tam skąd przybył (prawdopodobnie jakaś odległa planeta, nie obrażając istot pozaziemskich oczywiście:)

Dowiedz się więcej