Kiedy przysługuje zasiłek, a kiedy dodatek pielęgnacyjny

autor: Aneta Maj16.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia przysługujące na podstawie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych w nich warunków. Inny jest organ ustalający prawo do tych świadczeń i ich płatnik. Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 150

  • 81: wiesia z IP: 89.174.122.* (2009-11-12 20:58)

    to jestsmieszna kwota oszczedzaja na chorrych co dzis kupi za te smieszna kwote prosze mi wytlumaczyc

  • 82: Marta z IP: 94.230.21.* (2009-11-11 12:02)

    Marta - moja córka ma astygmatyzm krótkowzroczny od urodzenia.W tej chwili jej wada wynosi -9 i -9,5 stopnia.Czy należy się jej zasiłek?

  • 83: synowa z IP: 78.8.83.* (2009-11-09 12:00)

    czy mając chorą niepełnosprawną teściową 93 lat, niezdolną do samodzielnej egzystyencji mogę otrzymać dodatek pielęgnacyjny. eściową zajmował się mój mąż a jej syn był na rencie. ja obecnie od dnia jego śmierci nie pracuję i nie pobieram żadnej renty.

  • 84: Rencista na stałe IIgr z IP: 89.230.137.* (2009-10-30 20:44)

    Miałem pecha rak mnie dopadł jak miałem 23 lata a teraz mam 45lat i nie widziałem zasiłku na oczy ,bo trzeba było zachorować przed 21rokiem życia.
    Dziś mam 591 zł renty i nie należy mi się nic więcej, teraz można spokojnie zdychać, bo mamy głupie przepisy.

  • 85: ela z IP: 217.96.84.* (2009-10-30 18:13)

    mam mamę po dwóch udarach mózgu jest całkowicie zdana na mnie ostatnio czytałam w gazecie że mogę wystąpić o zasiłek pielęgnacyjny ale mama ma ukończone 75 lat

  • 86: czarna z IP: 217.171.50.* (2009-10-29 15:28)

    Moja córeczka ma 2 latka i waży 30 kg.jeszcze nie wiadomo z czego wynika jej waga,robione są ciągle nowe badania.Ponadto ciągle choruje ,jak nie płuca to oskrzela.Wtakiej sytuacji nie moge podjąc pracy a mam jeszcze dwoje dzieci dzięki Bogu zdrowe.Złożyłam wniosek,jutro mam komisje.Może ktoś się orientuje w takich sytuacjach,czy zostanie mi przyznany ten zasiłek?Mam cichutką nadzieje że tak

  • 87: Bogusia z IP: 94.254.239.* (2009-10-28 22:25)

    Mój synek Igor ma 5 lat.Od września ub roku jest zapisany do przedszkola.Od kiedy uczęszcza do niego,cały czas choruje.W tym roku ma już 5 raz zapalenie płuc.W rezultacie nie mogę podjąć pracy ponieważ syn chodzi do przedszkola ok 10 dni w mc.Może ktoś z was orientuje sie czy w takiej sytuacji można ubiegac sie o zasiłek pielegnacyjny lub inne świadczenia?

  • 88: Kala z IP: 213.158.199.* (2009-10-11 21:59)

    Choruje od lipca, mam toczeń rumieniowaty układowy, czy przysługuje mi niepełnosprawnoś i w jaki sposób ją uzyskać?

  • 89: gocha z IP: 83.10.115.* (2009-10-08 17:57)

    A jeśli niepełnosprawność wystąpiła w wieku 22 lat to moja znajoma miała pecha że nie wcześniej tzn. do 21 roku! nie poddała się operacji!która zakończyła się tak że żadnej pracy podjąć nie może!no cóż takie przepisy!nie wykupuje wszystkich leków bo brak środków NIESTETY!a przydałby się nawet ten grosz!

  • 90: pani Anna Trzcińska z IP: 79.188.66.* (2009-09-24 10:08)

    dlaczego ja pani Anna trzcińska rynu warmo mazury jako dostaje zasiłek pelnacjny na stałe w opiece społecznej rynie nie jest podwyszony rynania@www.wp.pl798668948

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie