Kiedy przysługuje zasiłek, a kiedy dodatek pielęgnacyjny

autor: Aneta Maj16.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia przysługujące na podstawie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych w nich warunków. Inny jest organ ustalający prawo do tych świadczeń i ich płatnik. Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 149

  • 81: LUCY z IP: 83.29.225.* (2010-03-05 17:24)

    DO -GRAZA- MAJAC RENTE SOCJALNA I ORZECZENIE PRZYSLUGUJE OCZYWISCIE ZASILEK PIELEGNACYJNY !!! UDAJ SIE DO MOPS W TWOJEJ GMINIE TAM TO SIE ZALATWIA TO CI SIE NALEZY !!! POZDRAWIAM!!

  • 82: doświadczona z IP: 188.146.211.* (2010-03-10 20:19)

    w naszym cudownym kraju jest tylko jedna zasada płać całe życie składki i inne pierdoły a gdy jesteś stary,chory lub potrzebujący pomocy nie proś o nic bo nic ci się nie należy tylko umieraj!!!

  • 83: zaciekawiona z IP: 79.187.66.* (2010-03-22 16:14)

    Czy osobie chorej na raka piersi przysługuje zasiłek pielęgnacyjny ? Nadmienię , iż osoba chora ma 74 lata .

  • 84: Despero z IP: 89.74.199.* (2010-03-23 10:26)

    Nasz kochany rząd mógłby w końcu przestać kłamać,że tak o wszystkich dba.Prawda jest taka,że oni mają nas wszystkich w czterech literach,a szczególnie emerytów i rencistów. 163 zł dodatku na miesąc dla osoby,która nie może się np.ruszać i ma 700 zł emerytury na rękę i z tego 300 zł wydaje co miesiąc na leki. Przecież to jest wręcz poniżające dla tych starszych ludzi.
    Niech rząd wprowadzi u nas eutanazje to będzie można godnie umżeć po 70-ce, bo żyć godnie już w tym kraju się nie da.

  • 85: Bartecka Ludmiła z IP: 83.24.112.* (2010-03-30 13:24)

    Czy dodatek pielęgnacyjny podlega opodatkowaniu?

  • 86: krxlew z IP: 83.6.117.* (2010-04-06 18:55)

    WITAM!
    Mam pytanie mam II grupą inwalidzką i pobieram rente socjalno z zus-u
    na stałe czy mogie starać sie o dodatek pielegacyjny też zus-u