Kiedy przysługuje zasiłek, a kiedy dodatek pielęgnacyjny

autor: Aneta Maj16.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia przysługujące na podstawie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych w nich warunków. Inny jest organ ustalający prawo do tych świadczeń i ich płatnik. Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 150

  • 11: Dorota z IP: 80.239.243.* (2013-02-28 10:33)

    Mam pytanie czy może mi ktoś poradzić. Mam męża po udarze.ma niedowład całej prawej strony. Nie mówi bo ma afazje. Pomagam mu we wszystki. Samodzielnie wstaje i trochę chodzi. Miał znaczny stopień a teraz dostał umiarkowany ale nadal napisane jest że wymaga opieki. Nie należy mu się też zasiłek pielęgnacyjny. Jak mam udowodnic że on nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Prosze o pomoc to mój num tel 607 389 162.

  • 12: natalia z IP: 188.33.197.* (2013-02-19 19:26)

    zgadzam sie z doswiadczona.. nasz kraj to tylko kaze płacic a zeby pomudz to nie... mam cchora mame na nowotwur płaciła 20 lat składek potem nie pracowała bo nie było pracy.. dostała 150 zł miesiecznie pielegnacyjny a renty jej niechca dac jezdzi do kliniki 300 km od domu.. a niema zaco jechac pytam panstwa zaco ten człowiek ma zyc.. i niedziwie sie ludziom co samobujstwa popełniaja jak ma 5 dzieci i niema zaco je wyzywic lepiej sie powiesic!!!

  • 13: kasia z IP: 188.33.254.* (2013-01-25 15:52)

    czy sa szanse na zasiłek pielęgnacyjny jesli moje dzieci maja ;syn hcv a córka azs

  • 14: Stanis z IP: 88.72.6.* (2012-11-27 16:48)

    No Horym po 153.00 a Sobie po 1530 i jakos tam sie wyrówna ta Srednia Krajowa .Tzw Politycy wiedzá co robiá ... dla Siebie

  • 15: mpsg z IP: 87.205.180.* (2012-11-07 20:45)

    witam.mam pytanie:moja mama ma orzeczenie o nie zdolnosci do pracy oraz przyznana rente.czy przysluguje jej zasilek lub dodatek pielegnacyjny?prosze o odpowiedz na moj adres email ksenomanta@o2.pl

  • 16: klakier z IP: 89.17.247.* (2012-08-28 16:15)

    Zaiłek pielęgnacyjny powinien zostać ZLIKWIDOWANY, ponieważ KAZDY emeryt załatwia sobie grupę niepełnosprawnośći- ZUPEŁNĄ i bierze 190zł/m-c. W większośći to Ludzie zdrowi. Świadczenie to co innego- tam człowiek sra pod siebie i Im nalełoby dodać kwotę, tych z zasiłku.

  • 17: Joanna z IP: 164.127.132.* (2012-08-27 18:48)

    chcialabym sie dowiedziec czy osoba o znacznym stopniu niesprawnosci i majaca zasilek z mopru i dodatek pielegnacyjny bedzie miala wyzszy dodatek pielegnacyjny czy nie

  • 18: gabi1 z IP: 195.205.193.* (2012-08-07 18:26)

    witam moja mama ma przyznana grupe inwalicka umiarkowana na stałe i ma rete rodzinna 1120 czy przysługuje jej zasiłek .lub swiadczenie pielegnacyjne z gminy prosze o wiadomosc na muj email walerowicz@interia.eu

  • 19: klakier z IP: 89.17.247.* (2012-06-27 20:37)

    Do Urzędów Gmin i Miast: UWAZAM ,ze emerytom, którzy juz zaraz po jej otrzymaniu [60 lat], ,załatwiają sobie "niepełnosprawność ZUPEŁNĄ" czyli taką, że może go zatrudnić A.Ochrony na stróża--- taki ZASIŁEK pielęgnacyjny, chyba 190zł, NIE należy się. Ale taki "podrasowany" emeryt też, NIE musi pracować.
    W ten sposób Emeryci, którzy "wykombinują" sobie niepełnosprawność "ZUPEŁNĄ", PODWYŻSZAJĄ sobie emeryturę, o ok 190zł. Takie załatwienie dla emeryta to pikuś, a większa kasa JEST.
    To co jest, z tymi zasiłkami pielęgnacyjnymi to cały NIEKONTROLOWANY cyrk, a załatwiają to WSZYSCY emeryci i emerytki. Dają to BIORĄ, głupi byliby gdyby NIE brali.

  • 20: Wiesia z IP: 83.238.164.* (2012-06-26 14:00)

    O jakiej agencji do pomocy Wy piszecie. Jestem niepełnosprawna z zanikiem mięśni poruszam sie z trudem nawet w domu korzystam tylko z pomocy znajomych. Może ktoś chciałby sie podzielić swoim doświadczeniem na poczcie wiesia.w@wp,pl Bardzo proszę

Dowiedz się więcej