Kiedy przysługuje zasiłek, a kiedy dodatek pielęgnacyjny

autor: Aneta Maj16.04.2008, 03:00

Zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia przysługujące na podstawie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych w nich warunków. Inny jest organ ustalający prawo do tych świadczeń i ich płatnik. Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego.

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:GP

Polecane

  • Ola(2008-05-09 08:19) Odpowiedz 00

    do: 2,3,9,11,12 proszę b.proszę zastanowić się na kogo się głosuje, dzisiaj się żalicie? za pózno !!!! NIKT WAM NIE POMOŻE!! i nikt was nie wysłuch, nie zrozumie,afera rozporkowa jest na pierwszych stronach gazet i stron inter.a nie los ludzi pokrzywdzonych.

  • Marzena(2008-05-03 19:04) Odpowiedz 00

    Zalosne jest to zeby osobom niepelnosprawnym nie zapewnic godziwych warunkow zycia.Mialy byc podwyzki zasilkow pielegnacyjnych w zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci.Ci co zaluja takim ludziom niech sie zastanowia ze i oni tez moga kiedys dolaczyc do tej grupy ludzi wegetujacych.

  • Anna(2008-05-03 18:47) Odpowiedz 00

    Kiedy osoby niepelnosprawne otrzymaja godziwa pomoc zeby mogly normalnie zyc,a nie jak do tej pory w ubostwie.

  • ewa(2008-04-29 16:02) Odpowiedz 00

    godzina pracy opiekunki z agencij to 3 zl na godzine ,osoby chore korzystajace z takich agencij ,placa zaleznie od dochodu od 0,40 wzwyz

  • LIDIA(2008-04-28 17:40) Odpowiedz 00

    Czy wogule jest przewidziana podwyżka na niepełnosprawne dziecko? Przecież to kpina 153zł,oni wogule sobie nie zdają sobie sprawy jakie to są wydatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Marek(2008-04-16 21:07) Odpowiedz 00

    Anda... chora to Ty jesteś... już całkowicie pozbyłaś się swego człowieczeństwa... Przemysl to... bo jeszcze możesz się zmienić!

  • wojtek 1 grupa lezacy.(2008-04-16 20:58) Odpowiedz 00

    karol w twoim przyoadku spokojnie mozesz listonoszowi dac kziazke wplat i niech ja wezmie sobie na pamiatke byc spokojny i nie plac bo szkoda twoich pieniedzy przeznacz je na leki powyzsze watpliwosci rozwieje portal prawa osub niepelnosprawnych.pozdrawiam jestem lezacy paraliz po 2 udarach.

  • emeryt(2008-04-16 19:09) Odpowiedz 00

    Podpowiedż dla andy.
    Jeżeli uważasz że taki dodatek pielęgnacyjny nie należy się, choć osoby te ukończyły 75 lat to przemawia przez Ciebie zawiść i zazdrość. Są to bardzo brzydkie cechy człowieka, powinnaś się takiego rozumowania wstydzić.

  • anda(2008-04-16 11:28) Odpowiedz 00

    DLACZEGO OSOBA KTORA MA 75 LAT I JEST np. zdrowa i ma wysoka emeryture otrzymuje dodatek z urzedu.To jest chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Karol(2008-04-16 11:03) Odpowiedz 00

    Mam rętę Całkowicie nie zdolny do pracy. Czy mam prawo nie płacić abonamentu telewizyjnego.H

  • niepelnosprawny 1 gr.(2008-04-16 09:51) Odpowiedz 00

    obiecali godne podwyzki dodatkuw pielegnacyjnych w zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci a tu co znowu oszukali niepelnosprawnych do wyboruw juz blisko a wtedy to my wam zaplacimy za to oszustwo glosujac na kogos innego.dbaja tylko o swoje tylki oni tez beda chorzy a wtedy przypomni im sie zlo kture wyrzadzili nam niepelnosprawnym.

  • 163 zł??? Jakaż to szokująca kwota!!!!!!!!!!(2008-04-16 08:36) Odpowiedz 00

    A jaką miesięczną usługę pielęgnacyjną można dzisiaj kupić za 163zł ???????????
    Decydenci ustawy muszą koniecznie podać zainteresowanym adresy tak taniej opieki pielęgnacyjnej!!!!
    Za opiekę pielęgnacyjną teraz żądają po 10-15 zł za godzinę! Czyżby więc osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji wymagała tej opieki jedynie przez 10-15 godzin miesięcznie??? Bowiem z rachunku tak właśnie wychodzi!
    I przypadkiem niech mi nikt nie ośmieli się wpierać, że jest jeszcze renta czy emerytura. Bo tej starcza jedynie na życie w ubustwie lub biedzie!!! Dlatego ludzie starzy nie mogą mieć opiekunki. Ich zwyczajnie na to nie stać!! I muszą się męczyć życiem. Nie żyjąc jak człowiek, lecz wegetując jak roślinka! O to postarali się nasi decydenci! Za walkę o kraj i jego odbudowanie na swoich barkach ze zgliszcz wojennych. Pozostał im jeno garb....

  • dziadek(2008-04-16 06:18) Odpowiedz 00

    Dlaczego wysokości tych zasiłków są różne ? Zasiłek - 153,- złote; dodatek - 163,- złote.