statystyki

Korzystne zmiany w pożyczkach dla żaków. Wniosek o kredyt studencki będzie można złożyć przez internet

autor: Paulina Szewioła17.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 17.07.2018, 08:06
Rozszerzony został też krąg kredytodawców. Będą to nie tylko banki komercyjne, ale także spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Rozszerzony został też krąg kredytodawców. Będą to nie tylko banki komercyjne, ale także spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.źródło: ShutterStock

Wniosek o kredyt studencki będzie można złożyć przez internet. To jedna ze zmian przewidzianych w projekcie nowego rozporządzenia przygotowanego przez resort nauki i szkolnictwa wyższego. Ma ono zastąpić obecnie obowiązujące regulacje dotyczące systemu kredytów studenckich.

O pożyczkę nadal będą mogli wnioskować studenci i doktoranci, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia albo do szkoły doktorskiej. Resort odstąpił natomiast od sztywnego wskazywania terminu, w jakim należy złożyć podanie. W dotychczasowym stanie prawnym był to okres od 15 lipca do 20 października. Po wejściu w życie nowych regulacji o kredyt będzie można wystąpić w dowolnym momencie.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane