Będzie coroczny dodatek dla najuboższych emerytów i rencistów?

06.03.2009, 16:04; Aktualizacja: 06.03.2009, 16:12

Od 200 do 700 zł corocznego dodatku dla najbiedniejszych emerytów i rencistów przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, którego pierwsze czytanie odbyło się dziś w Sejmie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (71)

  • Odebrac renty wdowom - mowi Mordasiewicz(2009-03-07 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    P. Mordasiewicz z Lewiatana wystapil z propozycja, aby odebrac renty wdowom. Wdowy musza zaplacic za obnizke PIT najbogatszym.

    Odpowiedz
  • dot. maciek z gdańska(2009-03-07 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję uczestnikom forum, nie polemizować z chorym człowiekiem .
    Jemu własnie chodzi o to, żeby wzbudzić zainteresowanie.
    Biedny ,chory , zagubiony debil, wymaga współczucia ,oraz dobrego lekarza psychiatry.

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-07 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Typuję, że dzięki naszym politykom i ich głupawym decyzjom za ok. 10 lat 70% przyszłych emerytów to będą klienci opieki społecznej. Jest jeszcze jedna możliwość. Dzięki polityce na rynku pracy oraz społecznej 50% lub więcej z tych 70% tej emerytury już nie dożyje. Czysty ZYSK dla budżetu. Najważniejsze, że koryto nie ucierpi,cokolwiek by się działo. Proponuję też zmienić nazwę naszego kraju z Polska Rzeczpospolita Ludowa na Polska Rzeczpospolita Dziadowska. Jeszcze teraz może się ta nazwa wydawać nieadekwatną, ale za kilka lat będzie pasować jak ulał:( Czy komus można podziękować?

    Odpowiedz
  • Do nr 15(2009-03-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do nr 15.
    Kaczynscy nie przeprowadzili rewaloryzacji emerytur w 2006 r. Dokonali jej dopiero w 2007 r.

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-07 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do: maciek z gdańska - udało Ci się ludzi sprowokować.

    Odpowiedz
  • opt(2009-03-07 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatek do najniższych emerytur ,to nagroda za:
    - brak kwalifikacji i niechęć do ich podwyższania,
    - kombinowanie ,ukrywanie rzeczywistych dochodów ,
    - nadużywanie zwolnień lekarskich,niechęć do pracy objawiająca się zwykle krótkim stażem pracy,
    - brak inwencji,niechęć do podejmowania trudniejszych zadań,zadań bardziej odpowiedzialnych.
    Teraz nagle obudzili się ,że mają takie same żołądki jak inni- szkoda ,że nie myśleli o tym wcześniej.

    Odpowiedz
  • N&J(2009-03-07 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Takie i temu podobne propozycje warte są tyle co czapka żebraka.

    Odpowiedz
  • S-w(2009-03-07 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Aktualizacja kwoty bazowej. Posłowie zatykają uszy ?

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2009-03-07 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak Maćku, koniecznie poddaj się eutanazji, Wy młodzi chcecie mieć wszystko tu i teraz od razu, małolacie nie wiesz co to jest dorabianie się, kształcenie dzieci, choroby w rodzinie itd., bo jak na razie na pewno utrzymują Cię rodzice, a potem ich poddasz eutanazji,bo nie będą Ci potrzebni.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • omir!(2009-03-08 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    KAŻDY MA TAKĄ EMERYTURĘ JAKĄ SOBIE WYPRACOWAŁ!!! A KACZOR NIECH SIĘ TERAZ NIE PODLIZUJE !!!

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2009-03-07 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    DO Macka.
    Powinieneś się jej poddać.

    Odpowiedz
  • maciek z gdańska(2009-03-07 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    a co sądzicie o eutanazji

    Odpowiedz
  • zocha(2009-03-07 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wolno spłaszczać emerytur, które i tak w większości są niewielkie, moja 1300 zł po 36 latach pracy. Waloryzować powinno się wg własnego wskażnika odchodzenia na emeryturę albo wg kwoty bazowej. Jeśli ktoś pracował krótko, miał niską pensje to i jego emerytura jest niższa. Nawiasem mówiąc można by też obniżyć wszystkim emerytom podatek i zwiększyć kwotę wolną. Rozdawnictwo pieniędzy jest niemoralne i niesprawiedliwe, daje spore możliwości nadużyć, proszę też pamiętać,że niektórzy emeryci i renciści korzystają z innych form pomocy (dodatek mieszkaniowy, pomoc społeczna, a wdowy po kombatantach z małą emeryturą - darmowe leki, dziś przecież tak drogie. Pomysł PIS jest beznadziejny, oby nie wszedł w życie.

    Odpowiedz
  • maciek z gdańska(2009-03-07 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    10 mln moherów na utrzymaniu nigdzie na świecie tyle nie ma
    i tu ma być dobrze.kpina

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2009-03-07 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do Maćka z Gdańska.
    Kolejny debil, który pojawił się na tym forum.

    Odpowiedz
  • maciek z gdańska(2009-03-07 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    emryci jesteście balastem dla młodych i musicie mieć świadomość,gdyby zmniejszyć emerytury o polowę (na co my młodzi po cichu liczymy) to kraj by się szybciej rozwijał w tempie 7-9 PKB,wówczas moglibyście dostawać darmowe zupy ewentualnie od czasu do czasu jakieś warzywa.Każdy emeryt powinien mieć kieszonkowe 150 zł na miesiąc.Natomast mieszkać moglibyście w PGR-owskich pobudynkach które stoją puste,nie płaciclibyście za media ani wynajęcie i darmowe leki.Przy takim wzroście PKB patrzylibyście jak wasze wnuki i dzieci cieszą się życiem i się bogacą.
    Darmowe jedzenie,leki,opierunek i opieka i 150 zl kieszonkowego.
    Naprawdę warto.
    Państwo na was wydaje rocznie 70 mld zł nie wstyd wam!!!

    Odpowiedz
  • Ninoczka(2009-03-07 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mówią o równości-podatku dostałam w styczniu aż 4 złote więcej a podwyżki 32 zł. Życ nie umierać i chwalić rząd,bo za niedługo bedzie jeszcze mniej

    Odpowiedz
  • MP(2009-03-08 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    @59
    Bzdury pleciesz.
    14 lat temu dostalem 600 zl renty po 30 latach pracy.
    Dzisiaj, po waloryzacjach, mam 1200.
    Gdybym dzisiaj z moim stazem pracy dostalbym 2500 renty.

    Odpowiedz
  • Baśka(2009-03-07 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Co robi ZUS ze składek emerytów ,którzy nie doczekali emerytury albo byli na niej 2 miesiące,gdzie są te piniądze ?

    Odpowiedz
  • kasia(2009-04-25 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    platforma nie nadaje sie do rzadzenia.

    Odpowiedz