Będzie coroczny dodatek dla najuboższych emerytów i rencistów?

06.03.2009, 16:04; Aktualizacja: 06.03.2009, 16:12

Od 200 do 700 zł corocznego dodatku dla najbiedniejszych emerytów i rencistów przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, którego pierwsze czytanie odbyło się dziś w Sejmie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (71)

  • zenek(2009-12-02 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    wspaniale jest przy korycie żyć za ludzkie a biednych na śmietnik

    Odpowiedz
  • rencista(2009-09-27 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    coś powinno się zmienić nie da się żyć z renty 519 zł. co ma zrobić ten który nie może dorobić ze względu na stan zdrowia ,dobrze krytykować jak ma sz dużo, trzeba pomóc najmniej mającym.

    Odpowiedz
  • jolanta(2009-06-17 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    emerytura to nie dochod tylko zwrot skladek mmmmmmmiesiecznych z 30 latlub wiecej

    Odpowiedz
  • emeryt st.(2009-05-07 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    uważam że i owszem ale należało by rozliczyć wszystkich emerytów którym proponują poszczególne partie dać dodatek, Rozliczenie to winno być przyjęte na podstawie dochodu wykazanego do Urzędu Skarbowego i przeprowadzonego wywiadu przez praconików opieki społecznej. Może wtedy byłoby trochę sprawiedliwiej.Należałoby się nad tym bardzo mocno zastanowić.

    Odpowiedz
  • zoska(2009-04-25 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    dac platformie pieniadzeemerytow i rencistow,tozaraz zmienia zdanie.

    Odpowiedz
  • kasia(2009-04-25 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    platforma nie nadaje sie do rzadzenia.

    Odpowiedz
  • Halina(2009-03-25 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe co zrobią z rentą socialną morze dorzucą troche

    Odpowiedz
  • emeryt(2009-03-24 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Uwarzam ze nie powinno byc procentowej podwyzki emerytur bo ten co ma duzo bedzie mial jeszcze wiecej ,ten co malo dostanie malo i roznica robi sie coraz wieksza

    Odpowiedz
  • biedna emerytka(2009-03-17 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pani posłanka Barbara Bartuś pisze wyżej że najniższa obecnie emerytura wynosi 765,- zl ja dzisiaj otrzymałam decyzję Zus że mam brutto 744,-zł na rękę 647,- to jak to jest ?

    Odpowiedz
  • emerytka64 lata(2009-03-15 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym kraju nic nie jest normalnie jeżeli chodzi o rządzących a więc złudne nadzieje,przyznam że brak słów aby wyrazić to jak jesteśmy traktowani.Wierzę że tylko Boża opaczność i sprawiedliwość to rozsądzi.

    Odpowiedz
  • sonia(2009-03-08 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    14 LAT TEMU ,można było dorobić,a niech ktoś spróbuje stanąć teraz na komisję rentową, teraz zabierają renty ewentualnie 3 dawna grupa renta zmniejszona o 25 %,ludzie na targu handlują mającdawne 1 grupy,tam mają zdowy kręgosłup i nogi,serce zdrowe ,a chorym ludziom psychicznie zabierają renty i do pracya obecnie zwolnieni mają zero do życia,po 2003r jak Hausner zabrał zasiłki przedemerytalne pomóż ludziom biednym to nikt nie chce ,gdzie jest w Polsce socjal zero jesteśmy państwem Unii i co zero

    Odpowiedz
  • MP(2009-03-08 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    @59
    Bzdury pleciesz.
    14 lat temu dostalem 600 zl renty po 30 latach pracy.
    Dzisiaj, po waloryzacjach, mam 1200.
    Gdybym dzisiaj z moim stazem pracy dostalbym 2500 renty.

    Odpowiedz
  • omir!(2009-03-08 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    KAŻDY MA TAKĄ EMERYTURĘ JAKĄ SOBIE WYPRACOWAŁ!!! A KACZOR NIECH SIĘ TERAZ NIE PODLIZUJE !!!

    Odpowiedz
  • dziadek- 60 lat(2009-03-08 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ani (39) : Życie bez pracy jest piękne !

    Odpowiedz
  • Do nr 15(2009-03-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do nr 15.
    Kaczynscy nie przeprowadzili rewaloryzacji emerytur w 2006 r. Dokonali jej dopiero w 2007 r.

    Odpowiedz
  • Ninoczka(2009-03-07 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mówią o równości-podatku dostałam w styczniu aż 4 złote więcej a podwyżki 32 zł. Życ nie umierać i chwalić rząd,bo za niedługo bedzie jeszcze mniej

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-07 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Typuję, że dzięki naszym politykom i ich głupawym decyzjom za ok. 10 lat 70% przyszłych emerytów to będą klienci opieki społecznej. Jest jeszcze jedna możliwość. Dzięki polityce na rynku pracy oraz społecznej 50% lub więcej z tych 70% tej emerytury już nie dożyje. Czysty ZYSK dla budżetu. Najważniejsze, że koryto nie ucierpi,cokolwiek by się działo. Proponuję też zmienić nazwę naszego kraju z Polska Rzeczpospolita Ludowa na Polska Rzeczpospolita Dziadowska. Jeszcze teraz może się ta nazwa wydawać nieadekwatną, ale za kilka lat będzie pasować jak ulał:( Czy komus można podziękować?

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-07 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do: maciek z gdańska - udało Ci się ludzi sprowokować.

    Odpowiedz
  • opt(2009-03-07 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatek do najniższych emerytur ,to nagroda za:
    - brak kwalifikacji i niechęć do ich podwyższania,
    - kombinowanie ,ukrywanie rzeczywistych dochodów ,
    - nadużywanie zwolnień lekarskich,niechęć do pracy objawiająca się zwykle krótkim stażem pracy,
    - brak inwencji,niechęć do podejmowania trudniejszych zadań,zadań bardziej odpowiedzialnych.
    Teraz nagle obudzili się ,że mają takie same żołądki jak inni- szkoda ,że nie myśleli o tym wcześniej.

    Odpowiedz
  • N&J(2009-03-07 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Takie i temu podobne propozycje warte są tyle co czapka żebraka.

    Odpowiedz