Świadczenie pielęgnacyjne i emerytura. Jest wyrok NSA

10.07.2018, 17:08; Aktualizacja: 10.07.2018, 17:18
Podczas rozprawy reprezentująca skarżącą mecenas Katarzyna Kucharczyk przekonywała m.in. że rozstrzygnięcie w tej sprawie ma znaczenie dla szerokiego kręgu osób. "Sprawa ma szersze znaczenie i dotyczy interesu wszystkich osób w podobnej sytuacji" - mówiła.

Podczas rozprawy reprezentująca skarżącą mecenas Katarzyna Kucharczyk przekonywała m.in. że rozstrzygnięcie w tej sprawie ma znaczenie dla szerokiego kręgu osób. "Sprawa ma szersze znaczenie i dotyczy interesu wszystkich osób w podobnej sytuacji" - mówiła.źródło: ShutterStock

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił we wtorek skargę na odmowę uzyskania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego przez matkę opiekującą się synem z ciężką niepełnosprawnością z powodu pobierania przez nią wcześniejszej emerytury.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (10)

  • ewa(2018-07-11 08:01) Zgłoś naruszenie 70

    Zawiesić emeryturę i po problemie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ula(2018-07-11 09:13) Zgłoś naruszenie 64

    Dokladnie zawiesic e.eryture i zasilek dostanie ale ludzie pazerni chcieli by to i to jesze się takk nie urodził co by wszystkim pogodził

    Odpowiedz
  • matka(2018-07-11 06:36) Zgłoś naruszenie 62

    Ja teź jestem w takiej sytuacji , ukarano nas za przepracowane lata.Tak to tylko w Polsce obiecują i nic nie robią a roczna różnica to ok. 7000 zł.Takich matek jest tylko 48000 czy to aż tak duża grupa ,a MY naszych dzieci nie oddaliłyśmy do domów opieki a dziś biedujemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka(2018-07-11 09:56) Zgłoś naruszenie 50

    Opiekuje się synem już 22 lata .my powinnismy miec prawo wyboru jak przejdziemy na emeryturę .czy pobierać świadczenie emerytalne czy zasilek na niepełnosprawnego!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • głupota tych przy korycie(2018-07-11 07:55) Zgłoś naruszenie 22

    takie skur ....... to może być tylko w naszym kraju, co za barany ustanawiają takie przepisy i to mamy na każdy mkroku, np. przechodząc na emeryturę z przymusu tj. z renty czy świadczenia przedemerytalnego dostaje sie dużo mniejszą emeryturę, bo jeżeli ktoś pracuje no to może sobie jeszcze miesiąc dopracować i przejść w lipcu a te w/w osoby automatycznie przechodzą w czerwcu, nie mają możliwości wyboru w jakim miesiącu chcą przejść.

    Odpowiedz
  • Matka EWK.(2018-07-12 20:22) Zgłoś naruszenie 10

    A Może jeszcze mamy oddać nasze emerytury ,bo przecież są zbyt wysokie (860.00)zł.Szanowna Władzo czas pokaże. A matki , które pracowały i opiekowały się niepełnosprawnymi dziećmi też Wam podziękują.

    Odpowiedz
  • zarazZaraz(2018-07-12 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    "Problemu" nie było by gdyby ŚP wynosiło 520zl. Wówczas "opłacało się" przejść na wcześniejszą emeryturę??? Dzisiaj ŚP to prawie 1500 zł więc już się wam nie opłaca? A jak przejdziecie na ŚP a wcześniejsza emerytura wrośnie do np. 2000 zł to zaś będzie źle? To może zdecydujcie się i nie marudźcie.

    Odpowiedz