Rafalska: Od 1 listopada wzrosną zasiłki pielęgnacyjny, specjalny opiekuńczy i dla opiekunów

09.07.2018, 09:59; Aktualizacja: 09.07.2018, 10:11
Rafalska

Elżbieta Rafalskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Agata Grzybowska Agencja Gazeta

Od 1 listopada wzrosną zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej - poinformowała w poniedziałek w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (20)

  • Kochająca córka(2018-09-24 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    I ja się pytam jak wyżyć z kwoty dla opiekuna osoby niepełnosprawnej? Czy Pani Rafalska zastanowiła się z czego ci ludzie przeżyją?! Przecież wegetować się z tego nie da. Pytam się jako samotna matka wychowująca 2 dzieci pełnoletnie ale jeszcze uczące się (gdzie nie mam 500+) i jako córka na której spoczął ciężar opieki nad 2 ciężko chorymi i niepełnosprawnymi rodzicami. Chcę nadmienić że zasiłek zgodnie z głupimi przepisami mam tylko na 1 rodzica (obecnie 520 zł) a muszę zajmować się obojgiem i w chwili obecnej mam do wyboru zaniedbać rodziców i mieć wszystko gdzieś idąc do pracy, czy postępować jak kochająca córka ....

    Odpowiedz
  • Jerzy(2018-09-20 17:48) Zgłoś naruszenie 10

    Przez 12 lat te 153 pielęgnacyjnego nie zostało zwaloryzowane ani razu a przez ten czas przecież wszystko drożało i teraz "ŁASKAWA" Pani ministery dodała 31 a po roku kolejne 31. Ja za leki 12 lat temu płaciłem około 50 miesięcznie a teraz ponad 150 - te same leki. Obudziła sie świeta królewna ze swoimo krasnoludkami. ŁASKAWCY po byku.

    Odpowiedz
  • Zołza(2018-09-13 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    PiS staje na rzęsach! Odbierają grupy inwalidzkie! Komu więc będą wypłacać te opiekuńcze jak lekarze mają odgórne zalecenia aby "uzdrawiać" ludzi i zaniżać stopnie inwalidztwa ! Tfu, pani rafalska! Pani też kiedyś zachoruje !!!!

    Odpowiedz
  • no(2018-09-08 15:00) Zgłoś naruszenie 20

    A na 500 plus mają. I na 300. Tez renta powinna być co najmniej 1000 złoty i socjal. Gdzieś 200 złotych

    Odpowiedz
  • pokrzywdzona (2018-09-07 23:06) Zgłoś naruszenie 10

    moze by tak zniesc progi dochodowe dotyczace programu 500+ dla dzieci nieplenosprawnych

    Odpowiedz
  • bieda bez radości życia(2018-08-11 01:46) Zgłoś naruszenie 53

    Wstydzili by się mówić o tym,że to są podwyżki-dzieci kieszonkowego mają więcej.....................

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-08-07 07:40) Zgłoś naruszenie 91

    Dam Pani minister ten zasiłek pielęgnacyjny i swoje zdrowie. Niech ma lepiej

    Odpowiedz
  • Panda(2018-07-13 22:33) Zgłoś naruszenie 142

    100 zł to niech Rafalska sobie weżmie na waciki PIS ZŁODZIEJE jakich mało !!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Niepełnosprawny (2018-07-09 22:40) Zgłoś naruszenie 32

    Jakie 163 zł w kłamstwie się już gubi albo nie wie o co chodzi ...zasiłek wiecej nie wyniósł jak 153 zł .bo jeśli tak twierdzi to powinna być sprawa sądowa o zwrrot nie otrzymanych złotówek a przez trzy lata się nazbierało lub zwrócić się do banku o wyjaśnienie Polska

    Odpowiedz
  • aaa(2018-07-09 19:01) Zgłoś naruszenie 92

    A co z pracownikami pomocy społecznej. Niebawem zasiłek, będzie większy niż ich pensja. Kto to będzie przyznawał, jak wszyscy odejdą.

    Odpowiedz
  • Becia(2018-07-09 16:06) Zgłoś naruszenie 173

    Zasiłek pielęgnacyjny obecnie wynosi 153,A nie jak podano163zł.P.Rafalska pomyliła kwoty!!!!!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-07-09 15:58) Zgłoś naruszenie 103

    A kiedy, gołąbeczko, wrosną wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej, bo szybko zbliżają się do minimalnego wynagrodzenia..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Opiekun(2018-07-09 14:52) Zgłoś naruszenie 131

    Specjalny zasiłek opiekuńczy wzrośnie o 100 zł. Wzruszająca hojność po tylu latach, ale może to tylko ja jestem zbyt roszczeniowy. Przykro że do życia w tak skromnych warunkach przymuszane są tylko niektórzy.

    Odpowiedz
  • zosia(2018-07-09 12:49) Zgłoś naruszenie 53

    A może by Pani Minister zainteresowała by się losem staruszków i nie czekając jak będą mieli sto lat , objąć i przyznać dodatek osobom najbliższym córce, synowi, wnukom sprawującym opieką nad matką , ojcem , dziadkiem , babcią po ukończeniu 95 roku życia . Przyznać nawet 1000zł dodatku , a z chwilą ukończenia przez nich 100 lat obniżyć o tą kwotę przynależny dodatek 3000zł. Pomoc takim osobom jest naprawdę konieczna , bo dożywszy takiego wieku , bez opieki innych , osoba po 90-tym roku życia i więcej , nie jest w stanie egzystować, Natomiast wszystkie sprawy spoczywają na najbliższych już emerytach ,a CI sami nie mają ani możliwości dorobić , a emerytury jakie są to , to są , a wydatki coraz większe. Tak długo opiekując się domownikiem , aż przykro i wstyd umierać przed czasem tych 100 lat , nawet szkoda tego dodatku nie skorzystać.

    Odpowiedz
  • Czytelnik logicznie myślący(2018-07-09 11:11) Zgłoś naruszenie 171

    W tekście jest błąd: "Od 1 listopada 2018 r. wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny, który wynosił do tej pory 163 zł. On wzrośnie do 184,42 zł, a więc będzie to wzrost o 31,42 zł" - powiedziała". Nie prawdą jest że zasiłek pielęgnacyjny wynosi 163 zł ale wynosi on 153 zł, czyli 153 + 31,42 = 184,42

    Odpowiedz