W tym roku o 20 zł wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny

autor: Bartosz Marczuk20.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 20.02.2009, 10:22
  • Wyślij
  • Drukuj

Resort pracy proponuje, aby świadczenie pielęgnacyjne było wypłacane bez względu na dochód rodziny.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 108

  • 11: Gosia z IP: 78.8.125.* (2011-04-05 22:22)

    Mama jestem mama niepełno sprawnego syna który nie widzi na jedno oko a grozi mu ślepota to jest po prostu żenada traktują nas jak wyrzutki nie mam mieszkania muszę wynajmować staram się o mieszkanie ale zawsze coś wymyśla a jeżeli chodzi o te zasiłki to nawet nie stać mnie na okulary dla dziecka a ja to walczę o przetrwanie bo nie mogę tego nazwać życiem ciekawe ile maja podwyżki diet w sejmie i w senacie jak by oddali swoje premie kwartalne to Polska by wyszła z długów i była by samo wystarczalna i my wyrzutki byśmy mogli godnie żyć

  • 12: edyta z IP: 95.160.215.* (2011-01-05 10:05)

    jestem osoba niepelnosprawna bez prawa do jakichkolwiek rent poniewaz przeszlam udar muzgu w wieku 33 lat i nie wypracowalam sobie okresu skladkowego pytanie kiedy je mialam sobie wypracowac jezeli zachorowalam w wieku produkcyjnym i nie zdazylam nawet dobrze popracowac teraz to juz nawet mowy niema o pracy z moja niepelnosprawnoscia i co mam zyc i utrzymywac sie z dziecmi za nedzne 153 zl niemam pojecia co dalej mam robic poooooooooomocy ludu

  • 13: Maja z IP: 193.93.91.* (2010-12-25 16:34)

    osoba niepelnosprawna ktora pobiera rente socjalna nie powina miec ograniczen by dorobic sobie gdyz taka osoba wydaje ok 300zl miesiecznie na leki wiec na zycie pozostaja jej tylko grosze a nikt nie chcial by byc osoba chora i niepelnosprawna

  • 14: szatyn z IP: 95.49.244.* (2010-12-20 09:52)

    Z opieki pobieram zasiłek stały z opieki społecznej poniewaz jestem na pierwszej grupie inwalidzkiej w tym roku zostałem bez złotówki na swienta nie wiem nawet czy bende miał na bułki a co mówic o podwyszce tych marnych 20 zł taki mamy rzond nie inny wazne ze oni robiom sobie podwyzki i nagrody a inni ich nie obchodzom

  • 15: zawiedziony z IP: 178.42.87.* (2010-11-10 20:30)

    Zlizajom sie wybory zacznom sie obiecywanki , dostaniemy wielkie figi tak jak podwyzke pielengnacyjnego , tylko nie zapomnjicie isc na głosowanie .

  • 16: Matka z IP: 78.131.206.* (2010-09-10 11:55)

    mam syna niepełnosprawnego od urodzenia kiedy zniesli kryterium dochodowe ja dostaję świadczenie pielęgnacyjne mąż pracuje na kopalni żeby utrzymac rodzinę5 osobową pracuje także soboty i niedziele ubolewam na tym że to tak długo trwało która matka chciała by oddac dziecko do jakieś placówki ,

  • 17: zosia z IP: 83.28.2.* (2010-08-19 20:32)

    osoba pracocholik masz racje w mojej rodziniemial szwagier wypadek zlamanie kregoslupa i nie mogl szwagier podjac pracy nadal nie pracuje opiekunka socjalna kazala isc siostrze do pracy a zeby sc do pracy trzeba zatrudnic opiekunke do dzieci dwojka koszt najmniej 1000zl a zarabki 1500zl zycie za 500zl a teraz siostra jest na wychowawczymkoszt trzeba zatrudnic szwagier chodzi ale dzwigac niie moze,straszne tak jak mowisz pracocholik nie ma sprawiedliwosci pijakom cwaniakom daja ja tez znam podobne sytuacje maz zagranica rencista na dodatek zona pracuje ale nie przekraczaja zarobkow i opieka daje gdzie sprawiedliwosc Boze widzisz a nie grzmisz.

  • 18: HANNA z IP: 79.190.2.* (2010-07-26 16:59)

    Jestem zwami calym sercem tez mam syna potrzebujacego stalej opieki zgroza potrzebowalam go ubezwlasnowolnic bo nie umie sie podpisac i za to teraz mam kuratora by mnie sprawdzal na co wydaje jego 520 zl reny sama mam swiadczenie pielegnacyjne na niego 520zl leki i oplaty ledwie pokrywam a jeszcze zapewnienie wyjazdow na turnusy mi proponuja pytam sie z czego mam wziasc sama wychowoje go i nie mam mozliwosci dorobic sobie co roku mam zdac sprawe co kupuje synowi dobrze ze jeszcze funkcjonuja ciucholandy to sama sie ubiore za grosze pozdrawiam .

  • 19: umiarkowany stopień z IP: 83.29.68.* (2010-07-16 15:36)

    Komorowski przyznał sobie 83 tys. zł nagród

    nic tego żadnej podwyz ki nie będzie bo widać że nowy prezydent dostał 83tys zł nagród a ile jeszcze dostanie.Tylko w POLSCE może coś takiego być wstyd mi że sobie boirą a o niepełnosprawnych zapominają.

  • 20: niepełnosprawny z IP: 83.4.108.* (2010-06-20 11:19)

    Witam najpierw miał być podwyższony w listopadzie 2009 potem od 1 go marca 2010 niestety to ma kosztować panstwo 181 mln zł i dlatego najbliższa podwyżka ma być 2012 roku tak napisano mi pismie Rzadu RP wstyd żeby ktoś za 153zł miał okazję płacić za umycie okien itd ile ci panowie sekmnie senacie zarabiają jeszcze 1030zł renty po 24 latach to taki dupek orzecznik powie tak mam ma dużo to są konowały jak również ci co orzekają PZON miałem zaznaczony znaczny stopień ale jak nic nie dostał zaraz go skreślił i znów mam na stałe umiarkowany stopień czy nie można tym dać co ją na stałe umiarkowaby stopień i zasiłek pielęgnacyjny dać im znaczny stopień ale nie bo by człowiek miał przejazd darmowy komunikacją miejską niech sobie niepełnosprawny kupi bilet ważniehsze jest poseł lub senator oni mało zarabiają więc im sie przysługuje to a nie nam wstyd żeby kraju co 6 lat dzwigać zasiłek pielęgnacyjny na to był dziennik ustaw ze od 1 marca 2010 bedzie podwyższony ten zasiłek i co głosujcie na PO to jeszcze więcej zabiorą oni zamiast dować biednym to obierają a janosik robił odwrotnie głosujemy na janosika :

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie