W tym roku o 20 zł wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny

Bartosz Marczuk20.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 20.02.2009, 10:22
  • Wyślij
  • Drukuj

Resort pracy proponuje, aby świadczenie pielęgnacyjne było wypłacane bez względu na dochód rodziny.

Komentarze: 108

  • 11: M.J. z IP: 149.156.71.* (2009-02-20 13:58)

    A sędziowie, asesorzy i prokuratorzy dostaną minimum 1000 zł podwyźżki płac i jeszcze narzekają, że to rekompensata, a nie podwyżka. Czyżby pracowali w innym kraju, w którym nie ma krysyzu? Gdyby jeszcze wzięli się uczciwie do pracy i orzekali sprawiedliwie i w zgodzie z przepisami prawa, które często sami tworzą, będąc posłami! Niestety przepisy prawa są tak niejednoznaczne, że aż się prosi, aby brać łapówki, za "właściwe" wyroki! A tu 20 zł podwyżki zasiłku pielęgnacyjnego i 10 zł -podwyżki dodatku za I grupę inwalictwa. WSTYD I HAŃBA, PANOWIE I PANIE W SEJMIE.Pozdrawiam.

  • 12: 50++++ z IP: 62.87.191.* (2009-02-20 13:59)

    Jak czytam, że autor artykułu pisze, że emerytowi coś wzrośnie o 4 zł, o średnio 74 zł, o 20 zł jak ten zasiłek.

    Po co tyle się rozpisywać na temat tych paru groszy. Napisz Pan ile Panu co urosło, ile w sejmie, ministerstwach itp...

  • 13: ala z IP: 77.253.116.* (2009-02-20 16:47)

    mój syn jest niepełnosprawny nic nie zrobi koło siebie,dostaje 475zł. renty.zużywa 4-5 pampersów po 2.2zł to jest 10zł dziennie, czyli 300zł miesięcznie,do tego wata do mycia pupy ,leki i z tych pieniędzy nie zostaje nic.a gdzie rehabilitacja.nie powinno być żadnego kryterium dochodowego,przecież wiadomo że w placówce koszt utrzymania jest nieporównywalnie wysoki.przy takich ciężko chorych ludziach nikt nie zaopiekuje się lepiej jak najbliższy.my rodzice musimy rezygnować z pracy bo nie mamy innego wyjścia,może to się zmieni,dobrze że ktoś w reszcie zauważył problem tak wielu rodzin.

  • 14: irena z IP: 83.8.99.* (2009-02-20 22:31)

    W tym artykule nie ma ani słowa o tym, że posłowie PiS wnieśli do laski marszałkowskiej projekt ustawy by świadczenie pielęgnacyjne wzrosło z 420 zł do 720 zł - powodem jest brak podwyżki tego świadczenia od 2002 r. Sądzę, że ustawa przepadnie przy głosowaniu w sejmie.

    Jeżeli chodzi o zasiłek pielęgnacyjny to był on tak samo waloryzowany jak dodatek pielęgnacyjny - wypłacany był w ZUS do sierpnia 2005 r. po czym zasiłek pielęgnacyjny przeniesiono celowo do gminy (świadczeń rodzinnych) żeby zamrozić jego kwotę i okraść niepełnosprawnych. Uczynił to rząd Millera ustawą z listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.
    Dodatek pielęgnacyjny jest podwyższany każdorazowo przy waloryzacji emerytur i rent a zasiłek pielęgnacyjny co trzy lata.
    Zamierzeniem ustawodawcy było poczynienie oszczędności dla budżetu państwa kosztem osób niepełnosprawnych.

  • 15: MAMA @ NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI z IP: 91.94.242.* (2009-02-21 01:00)

    Kryterium dochodowe 583 zł na osobe===śmiechu warte!!! Niepełnosprawnych powinni wogóle pozabierać i jak podczas wojny stworzyć obóz...i po krzyku Czy ktoś pisał do trybunału może tam rodzice powinni szukać pomocy na tych bezdusznych polityków NA KALECTWIE OSZCZĘDZAJĄ niech zarobki sobie poobcinają i znajdą się fundusze na dzieci niepełnosprawne i ich rodzicom którzy codziennie walczą o ŻYCIE SWOICH DZIECI!!! sobie niech zrobią kryterium dochodowe 583 zł miesięcznie .BEZROBOTNI pieniądze dostają a MY? my codziennie pokonujemy kilkanaście kilometrów dawkujemy leki czasami ratujące życie sami zmagamy się z bólem to jest praca 24h na 24h

  • 16: matka niepełnosprawnego syna z IP: 84.38.82.* (2009-02-24 19:53)

    Tytuł artykułu jest tak samo śmieszny jak ta niby podwyżka. Zauważcie,że wcale nie o 20 zł. wzrośnie nam zasiłek tylko o 10, gdyż od lat mamy zaniżony . Zasiłek pielęgnacyjny dla dzieci wynosi 153zł a dodatek do emerytur 163zł. Autor zaliczył sobie wyrównanie tych 10 zł dodał to co maja w tym roku zwaloryzować i wyszła mu zawrotna kwota aż 20 zł. EUREKA zostaniemy bogaczami.!!!

  • 17: Anka z IP: 87.205.131.* (2009-02-25 15:50)

    Rehabilitantka mojego dziecka DZIENNIE zarabia więcej niż ja dostaję świadczenia pielęgnacyjnego na córkę. Ja bym chętnie poszła do pracy, ale nie stać mnie na nianię, która robiłaby to wszystko co ja robię, podejrzewam, że niemożliwym byłoby znaleźć taką, która pracowałaby za najniższą pensję, a więcej bez doświadczenia pewnie bym nie mogła zarobić.

  • 18: ewelina z IP: 85.198.234.* (2009-02-26 19:48)

    To co czytam drogie mamy to swieta prawda to jest gorzej niż jałmurzna ,niech sobie poucinaja kryteria a nie dają marne grosze rodzicom ktorzy na codzien biede maja i wychowują chore dzieci.

  • 19: Beata z IP: 195.137.162.* (2009-02-26 20:18)

    Pani Głogosz nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie domu i niepełnosprawnego dziecka za tak marne pieniądze jakie otrzymujemy. To kryterium dochodowe to jedna kpina, nie należy mi się pomoc z MOPS-u bo przekraczam 351 zł na osobę i nie wolno mi dorobić paru groszy jak dziecko jest w szkole. Może ktoś z rządu spróbuje przeżyć za 351 zł i zrobi wszystkie opłaty!!! Może rząd powinien wprowadzić ustawę, że dziecko niepełnosprawne powinno być zabijane zaraz po urodzeniu, wtedy nie mielibyśmy pretensji o małe dochody!!!

  • 20: MAMA z IP: 83.22.236.* (2009-03-09 22:13)

    Zgadzam się z tymi postami, jestem mamą niepełnosprawnego dziecka i jeżeli nie zniosą kryterium dochodowego to zabiorą mi świadczenie pielęgnacyjne bo drugie dziecko pujdzie na studia(niestety będzie musiało sobie na nie zapracować)i dochód zostanie podzielony na 3 a nie na 4 osoby.I co wypada szukać pracy.A dziecko z kim? Na opiekunkę mnie nie stać, babcie schorowane jedna po udarze(same wymagają pomocy).Nie dość że, płacą grosze to i to zabiorą.Chciałabym żeby jeden z politków wziął 420 zł. i kupił za to leki,pampersy,jedzenie,ubranie i zapłacił rachunki ,to wtedy porozmawiamy.A to nie koniec, a rehabilitacja? turnusy? Godne życie?Poprostu żenada.Pytam a jaka przyszłość?Aż wyć się chce!420zł od kilku lat i nikt nie pomyśli o podwyżkach, bo i po co?Oni nie wyjdą na ulicę, nie zastrajkują, nie krzyczą ,są ostatni w kolejce, są wrzodem na tyłku naszego państwa.Z jednym się zgadzam powinniśmy dostawać chociaż najniższą krajową pensje bez względu na kryterium,to i tak za mało za300% NORMY