Ekspert: 300 zł wyprawki dla dziecka przyda się wielu rodzinom

14.04.2018, 16:17; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:44
"Wszystkie działania, które zaproponował PiS mają charakter polityki społecznej, która ma budować państwo opiekuńcze. "

"Wszystkie działania, które zaproponował PiS mają charakter polityki społecznej, która ma budować państwo opiekuńcze. "źródło: ShutterStock

300 zł wyprawki dla dziecka przyda się wielu rodzinom, bo każde wsparcie jest dobre i pożądane. Należy jednak pamiętać o innych rozwiązaniach systemowych jak dostępność do żłobków czy przedszkoli - powiedział w rozmowie z PAP ekspert Konfederacji Lewiatan Jakub Gontarek.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (17)

  • Wiktoria(2018-04-14 18:23) Zgłoś naruszenie 141

    Dokładnie, obietnicami kupują ciemny lud. Ja pracowałam 35 lat, płaciłam składki, wychowałam czworo dzieci, rząd mi nie pomagał i okaże się, że będę miała taką samą emeryturę jak każda niepracująca mama, a zajmująca się tylko w domowym ciepełku dziećmi i pobierającym na każde z nich 500 zł, 300 zł na wyprawkę, zasiłek z MOPS-u, itd., no bo... rodzina ma małe dochody. Tylko przyklaskać takim pomysłom.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • matka polka(2018-04-15 10:50) Zgłoś naruszenie 100

    Przykre to...tez pracuje 21 lat...wychowujac 3 dzieci bez urlopow wychowawczych...dostalam z zusu wyliczenie emerytury...1000zl jak popracuje do 67 lat(na starych zasadach)....hmmm okaze sie ze bylam idiotka pędząc codziennie do pracy,z dziecmi do przedszkola łącząc rolę matki,zony i pracownika. Nic na dzieci sie nie nalezalo bo mama pracuje...dopiero teraz jedno 500+ bo dzieci w wieku 18,15,6.... A teraz te mamusie z kawka będą dalej siedzialy na lawkach i jeszcze dostaną taką emeryturę jak ja po 40 letniej orce.Dziękuję Ci moj kraju...ze jednym karzesz pracowac a innym dajesz za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XDXD(2018-04-15 09:46) Zgłoś naruszenie 100

    Dlaczego tylko do 18 roku życia? Znowu uczniowie technikum w klasach 3-4 są poszkodowani i uczniowie liceum w klasie 3...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jdkeoe(2018-04-15 10:27) Zgłoś naruszenie 101

    Ludzi ktorych nie stac na 10 zeszytów rocznie, dwie paczki kredek, mazaków, kilka długopisów, linijkę, ekierke, cyrkiel, gumkę, temperowke, plecak, papcie, gatki na w-f i koszulkę: NA ROK!!! Ludzi, ktorych nie stać na 25 zl miesięcznie na dziecko (8 puszek piwa, dwie paczki cygaretów), nie powinno się zachęcać do posiadania dzieci! Jak ktoś nie ma na jedzenie, smycz, obroże, szczepienie przeciwko wściekliźnie i odrobaczanie- to nie kupuje psa! Przy dzieciach przeciwnie?!

    Odpowiedz
  • Czesława(2018-04-14 18:28) Zgłoś naruszenie 80

    A emeryt ma wegetować i jak najszybciej wykitować, bo do lekarza czeka się miesiącami, nie stać go niekiedy na wykupienie lekarstw, nie mówiąc już o prywatnej wizycie, a waloryzacja śmiechu warta. Rząd chce się upodobnić i być taki jak na Węgrzech, chciałby mieć takie samo poparcie i szacunek jak Węgry traktują tam rządzących, tylko że tam emerytowi nie potrąca się z emerytury podatku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-14 17:01) Zgłoś naruszenie 71

    Znowu kupowanie elektoratu. Ludzie którzy pracują w firmach korzystają z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Przeważnie jest on obecnie nastawiony ma pomoc rodzinom z dziećmi, najczęściej dają na wyprawki szkolne i to niemale pieniądze , więc kto pracuje biedy nie ma. Tyle że Pis kupuje niepracujcych obiboków.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-04-15 19:25) Zgłoś naruszenie 50

    A kiedy rząd zajmie się niepełnosprawnymi, zasiłkami, tymi z MOPS-u również.

    Odpowiedz
  • gość(2018-04-18 18:29) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego nie ma pomocy dla starszych uczniów, studentów studiów wyższych. Przecież wykształceni ludzie też są potrzebni w naszym państwie.

    Odpowiedz
  • Ela(2018-04-15 16:48) Zgłoś naruszenie 22

    Dzieci uczęszczajace do zerowek są pominięte dlaczego skoro też rodzice ponoszą wydatki i to nie mniejsze niż na dzieci w podstawówkach...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz