Kolejne propozycje PiS: 300 zł na wyprawkę szkolną i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

14.04.2018, 14:38; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:24
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.źródło: ShutterStock

300 zł wyprawki dla dziecka przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 23 mld zł na program "Dostępność plus" - to niektóre rozwiązania w kwestii polityki społecznej zaproponowane podczas sobotniej Konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (41)

  • zet(2018-04-14 16:50) Zgłoś naruszenie 539

    Może by tak podnieść pensje wszystkim i dać godnie zarobić a nie tylko tym co dzieci maja. Wtedy przestana opuszczać nasz kraj a gospodarka sie jeszcze bardziej rozkręci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maria(2018-04-14 18:15) Zgłoś naruszenie 407

    Kolejna kiełbasa wyborcza? A kiedy nam emerytom przestaną naliczać i... zabierać podatek z emerytury? Ile razy można go płacić od tych samych pieniędzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wanda(2018-04-14 18:17) Zgłoś naruszenie 397

    Maria, to nie wesz, że zbliżają się wybory i tak trzeba? Ciemny lud to kupi i zagłosuje. Wszystkim rozdają, obiecują, a emerytów mają głęboko w d...e. Wyprawki dla uczniów, 500 zł na dziecko, obniżenie podatków, ZUS, a waloryzacja dla seniora pożal się Boże, który pracował przez 40 lat i więcej, aby mogli teraz co niektórzy z tego korzystać i grabić garściami....

    Odpowiedz
  • Jdicc(2018-04-14 19:06) Zgłoś naruszenie 379

    A kiedy pieniądze za wychowanie przyszłego podatnika? Promujemy tylko rodzącą patologię, która wychowanie ma za nic?

    Odpowiedz
  • Maria(2018-04-14 21:01) Zgłoś naruszenie 397

    NIE ROZDAWNICTWO, ale budowa infrastruktury w zakresie wychowywania dzieci i młodzieży, jest lepszym i bardziej perspektywicznym rozwiązaniem.

    Odpowiedz
  • T1000(2018-04-14 21:32) Zgłoś naruszenie 287

    Kaczyński to drugi Putin, tamten też przed każdymi wyborami otwiera koryto dla ludu, a po wyborach zamyka.

    Odpowiedz
  • pan Hemoroid (2018-04-14 21:40) Zgłoś naruszenie 182

    A za wolne urodzenie pierwszego dziecka to co , nic .?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2018-04-14 22:46) Zgłoś naruszenie 223

    lepiej dawać im jak tym bandytom nasłanym z Moskwy - jak jaruzelskiemu, kiszczakowi i podobnym zdrajcom z urbanem na czele

    Odpowiedz
  • Anna(2018-04-14 23:17) Zgłoś naruszenie 1238

    Mam już dorosłe dzieci ,więc nie będę beneficjetką ani 500 alni 300.Dziwię się tylko niektórym komentującym,że mają pretensje do PiSu o to,że jakieś pieniądze daje na polskie dzieci.Jakby miał dawać na islamskie ,rozumiem,że byłoby dobrze?To jakaś głęboka nienawiść do własnego narodu.Tego nie byłoby ani w Niemczech ani w żadnym zachodnim państwie.Ktoś pisze o emerytach.Kto zabronił koalicji PO /PSL godnie wynagradzać emerytów?Dlaczego wtedy nastąpiło utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013?Dlaczego nastąpiła grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) za tamtych rządów?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Grzelak A(2018-04-15 05:05) Zgłoś naruszenie 173

    No to Kobiety ,bedzie robic za inkubator pobierac teraz zapomoge .A na starosc nastepna ,bo zostanie bez renty iemerytury.

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 07:59) Zgłoś naruszenie 134

    Jak się da, to niech byku zapłodni ją od razu..no, godzinę po porodzie!

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 08:02) Zgłoś naruszenie 203

    I co?godzinę po porodzie będą zapładniać?taki wyścig???To może jeszcze więcej dla rekordowo szybkich?

    Odpowiedz
  • Lot(2018-04-15 08:52) Zgłoś naruszenie 142

    "szybkie urodzenie dziecka" Najlepiej w drugim miesiącu cąży

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-04-15 09:12) Zgłoś naruszenie 223

    a czy nie lepiej w najbliższą noc uchwalić ustawę o skróceniu ciąży o połowę, co ja mówię - o 3/4 - wtedy będzie wybór. Albo spodziewasz się półgłówka, albo ćwierćinteligenta, najlepszy kandydat do seminarium w Toruniu.

    Odpowiedz
  • tubylec(2018-04-15 10:18) Zgłoś naruszenie 191

    Pytam się rządzących moim krajem, a kto do tego worka (budżetu) będzie w przyszłości wrzucał pieniądze? Mam gotową odpowiedź, oczywiście dzieci i wnuki ten obowiązek będą spełniać dożywotnio! A przy okazji obniży się emerytury, renty i inne dodatkowe świadczenia! Czy to tak ładnie obiecywać, a w przyszłości pogrążać Polaków dla słupków wyborczych?

    Odpowiedz
  • Dzidek(2018-04-15 11:12) Zgłoś naruszenie 272

    Minie jeszcze kilka lat i rozpoczniemy w Polsce program Wenezuela+, gdzie po wydaniu ostatnich 500 złotych i wypędzeniu prawie wszystkich przedsiębiorców z Polski kasa państwa się rozleci a tłuszcze głodnych obywateli zaczną rabować supermarkety. Władza się nie podda i wyprowadzi na ulice szkolone obecnie organizacje paramilitarne... a dalej to już wiecie co będzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-15 14:41) Zgłoś naruszenie 315

    Znowu finansowanie meneli i nierobów kosztem pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Agaton(2018-04-15 18:54) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli wreszcie mamy normalność .Pierwszy rząd po 1989,który coś daje dla polskich rodzin.To całkowite zanegowane panu Balcerowicza,który ustawił Polskę jako kraj kolonialny a z Polaków zrobił tubylców,którzy za paciorki /pozytywny art w zachodniej gazecie/ gotowi byli stać się niewolnikami we własnym kraju,tyrać po 12 godzin godzin do 70 roku życia i zgodzić się na przyjmowanie ******************* jak straszyli 500+ co miało się stać,koniec świata,dali 500+ świat się nie zawalił i teraz też się nie zawali a ludzie zobaczą,że można żyć normalnie jak w Czechach czy w Słowenii.

    Odpowiedz
  • gabi(2018-04-15 20:17) Zgłoś naruszenie 140

    jak pracowalam a wychowalam 4 dzieci to powinnam dostac za to druga emeryture jezeli te co nie pracowaly dostana i gdzie tu sprawiedliwosc tylko polak moze takie cos wymyslic

    Odpowiedz