Kolejne propozycje PiS: 300 zł na wyprawkę szkolną i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

14.04.2018, 14:38; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:24
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.źródło: ShutterStock

300 zł wyprawki dla dziecka przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 23 mld zł na program "Dostępność plus" - to niektóre rozwiązania w kwestii polityki społecznej zaproponowane podczas sobotniej Konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (41)

  • MatkaPracująca(2018-07-13 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Moi Drodzy.. Czytam wasze komentarze i widzę sam jad i zawiść.. Emerytura dla kobiet wychowujących czwórkę dzieci jest w porządku.. Co prawda nie powinno być tak, że otrzymują ją w ogólę nie pracując. Kobiety te powinny mieć skrócony czas pracy.. Bo czwórka dzieci daje conajmniej 10 lat bez pracy.. Ja sama jestem mamą dwójki, a niedługo kolejnego malucha.. Przy pierwszej córce pracowałam i miałam normalny macierzyński. Później wróciłam do pracy, ale jako że byłam znowu w ciąży ZUS odmówił mi wypłaty świadczeń i zostałam bez pieniędzy, do tego straciłam drugie dziecko.. Trauma sprawiła, że o powrocie do pracy nie chciałam nawet myśleć, natomiast bardzo chciałam mieć kolejne dziecko.. Druga córka pojawiła się po ponad 3 latach po pierwszej.. Nie powiem.. Nie należę do tych osób które nic nie robią, ale nie ukrywam, że wolę pracować na umowie o dzieło (co właśnie od 3 lat robię) i mieć pewne 1000zł macierzyńskiego niż znowu zostać z niczym.. Napisałam to żeby pokazać Wam że nie każda matka, która ma dzieci nie pracuje w ogóle.. Ja pracuje dość sporo, z tym że bez odprowadzania składek do zusu.. Od zawsze chciałam mieć czwórkę dzieci, ale nie było na to dobrych perspektyw.. Teraz się to trochę poprawia, bo kiedy moje najmłodsze, które będę miała rozpocznie przedszkole, chcę wrócić do normalnej pracy.. Tylko, że w tym przypadku nie dożyłabym swojej emerytury bo za długo musiałabym "nadganiać" wychowywanie dzieci.. mam nadzieję że nie namąciłam i zrozumiecie o co mi chodzi...

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-04-22 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Bogatym dają 500+, planują dać 300+. O ile można podnieść zasiłek pielęgnacyjny niepełnosprawnym? A może podnieść emerytury, tym którzy nie otrzymują emerytury = minimalnemu wynagrodzeniu.

    Odpowiedz
  • Teresa(2018-04-18 06:48) Zgłoś naruszenie 10

    DZIECI BOGATYCH RODZICÓW BĘDĄ MIAŁY NA ZABAWKI A NASTOLATKI NA KOSMETYKI

    Odpowiedz
  • anka53(2018-04-17 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    5OO + , 300 na przybory szkolne, lekarze podwyżki o kilkaset zł, a ja pracuję tylko w przedszkolu i dzisiaj dostałam 134 podwyżki 32 lata pracy, zabrana emerytura po 30 latach, więc muszę pracować do 60, a dzieci coraz bardziej rozkapryszone, rozbestwione, i z wieloma niepełnosprawnościami. Dlaczego nikt nie pomyśli o nauczycielkach w przedszkolu i nie przywróci nam emerytury. Zupełnie inaczej wygląda praca z dziećmi małymi, a inaczej starszymi w szkole. Ja przez 5 godzin jestem na max obrotach, a w domu przygotowuję zajęcia, żeby nadążyć, zaciekawić dzieci. W soboty przez 3 miesiące chodzę na kurs migowy, bo od nowego roku w grupie będzie dziecko niesłyszące. Czy ktoś te komentarze czyta i coś może zrobić? Mlodzi już powinni pracować w przedszkolach, ale niestety podyplomówki, które zrobiłam zawsze były nastawione na dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, bo taka była potrzeba. Koleżanka z Niemiec powiedziała mi ,że powinni nas przekwalifikowć i przerzucać na inne stanowiska, tak jest za granicą. Nie u nas na wózku, z balkonikiek podwiązaną macicą skacz i baw się.

    Odpowiedz
  • Vučji Pãstir(2018-04-17 15:15) Zgłoś naruszenie 10

    Te twory jakimi są 300zł wyprawki lub mama plus mają służyć pozyskaniu jak największego elektoratu w celu wygrania wyborów samorządowych .

    Odpowiedz
  • ola(2018-04-17 10:59) Zgłoś naruszenie 10

    Wyprawka 300 zł.....trzeba czymś przekupić Premia za szybkie urodzenie dziecka......a co to kobiety inkubator, w czym gorsze będzie dziecko które urodzi się 3 lata później. Niech zabronią się kobietą uczyć, bo po co im to, zabiorą prawo jazdy, bo przecież muszą być w domu by obiad ugotować. Niech naklepią z 8 by nie było za wiele czasu by się nimi zajmować, wychowa je ulica to PiS-owi będzie łatwiej im mydlić oczy. A oni będą mogli przyznawać sobie nagrody.... przecież należy im się za ciężką pracę

    Odpowiedz
  • Ludek(2018-04-16 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panu Morawieckiemu, chyba się cyferki pochrzaniły. Uczeń klasy 3 Liceum, czy też klasy 4 technikum dalej jest uczniem pomimo ukończenia 18lat. W 3 klasie liceum uczeń ma 18 lat, a w 4 technikum 19. szlag mnie trafia jak słysze takie dyrdymały.

    Odpowiedz
  • Antoni Kosiba(2018-04-16 08:51) Zgłoś naruszenie 20

    jak pis wprowadzi pincet plus dla studentów, to będzie oznaczać że studentka 23 letnia, która ma np. 2 dzieci będzie brała pincet plus na swoje dzieci (obydwoje gdyż ma małe dochody) tudzież będzie brać pincet plus NA SIEBIE, ha ha ha. Osobiście wprowadziłbym też Status tzw. byka rozpłodowego w akademikach. Tzn. Student który zapłodni najwększą ilość studentek w akademiku, otrzymywałby np. złotą statuetkę "byka rozpłodowego uczelni", wręczaną przez rektora.

    Odpowiedz
  • ewa(2018-04-16 07:35) Zgłoś naruszenie 91

    ZAUWAŻCIE, ŻE KOLEJNY RAZ NIC KONKRETNEGO DLA EMERYTÓW, A TO OBECNIE POTĘŻNY ELEKTORAT. POWINIEN CHOCIAŻ PODATEK BYĆ OBNIŻONY DO 10 %. DLA NAUCZYCIELI TEZ PRAWIE NIC, A TO DRUGA WIELKA GRUPA SPOŁECZNA, A JESZCZE ROLNICY. Wynik wyborów może być niespodziewany.

    Odpowiedz
  • Ob.(2018-04-15 23:41) Zgłoś naruszenie 140

    Czy , to mało co na dzień dzisiejszy dostają rodziny np. z 4 dzieci. 500zł x4x 12 miesięcy =24.000zł + 6.928 zł / ulga na dzieci w rozliczeniu rocznym w PIT/ ,to razem 30.928 zł netto rocznie. Nie liczę innych bonusów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-04-15 21:34) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej niech pisowce zatrudnią zdrowych buhajów do zapładniania

    Odpowiedz
  • gabi(2018-04-15 20:17) Zgłoś naruszenie 140

    jak pracowalam a wychowalam 4 dzieci to powinnam dostac za to druga emeryture jezeli te co nie pracowaly dostana i gdzie tu sprawiedliwosc tylko polak moze takie cos wymyslic

    Odpowiedz
  • Agaton(2018-04-15 18:54) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli wreszcie mamy normalność .Pierwszy rząd po 1989,który coś daje dla polskich rodzin.To całkowite zanegowane panu Balcerowicza,który ustawił Polskę jako kraj kolonialny a z Polaków zrobił tubylców,którzy za paciorki /pozytywny art w zachodniej gazecie/ gotowi byli stać się niewolnikami we własnym kraju,tyrać po 12 godzin godzin do 70 roku życia i zgodzić się na przyjmowanie ******************* jak straszyli 500+ co miało się stać,koniec świata,dali 500+ świat się nie zawalił i teraz też się nie zawali a ludzie zobaczą,że można żyć normalnie jak w Czechach czy w Słowenii.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-04-15 14:41) Zgłoś naruszenie 315

    Znowu finansowanie meneli i nierobów kosztem pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dzidek(2018-04-15 11:12) Zgłoś naruszenie 272

    Minie jeszcze kilka lat i rozpoczniemy w Polsce program Wenezuela+, gdzie po wydaniu ostatnich 500 złotych i wypędzeniu prawie wszystkich przedsiębiorców z Polski kasa państwa się rozleci a tłuszcze głodnych obywateli zaczną rabować supermarkety. Władza się nie podda i wyprowadzi na ulice szkolone obecnie organizacje paramilitarne... a dalej to już wiecie co będzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tubylec(2018-04-15 10:18) Zgłoś naruszenie 191

    Pytam się rządzących moim krajem, a kto do tego worka (budżetu) będzie w przyszłości wrzucał pieniądze? Mam gotową odpowiedź, oczywiście dzieci i wnuki ten obowiązek będą spełniać dożywotnio! A przy okazji obniży się emerytury, renty i inne dodatkowe świadczenia! Czy to tak ładnie obiecywać, a w przyszłości pogrążać Polaków dla słupków wyborczych?

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-04-15 09:12) Zgłoś naruszenie 223

    a czy nie lepiej w najbliższą noc uchwalić ustawę o skróceniu ciąży o połowę, co ja mówię - o 3/4 - wtedy będzie wybór. Albo spodziewasz się półgłówka, albo ćwierćinteligenta, najlepszy kandydat do seminarium w Toruniu.

    Odpowiedz
  • Lot(2018-04-15 08:52) Zgłoś naruszenie 142

    "szybkie urodzenie dziecka" Najlepiej w drugim miesiącu cąży

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 08:02) Zgłoś naruszenie 203

    I co?godzinę po porodzie będą zapładniać?taki wyścig???To może jeszcze więcej dla rekordowo szybkich?

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 07:59) Zgłoś naruszenie 134

    Jak się da, to niech byku zapłodni ją od razu..no, godzinę po porodzie!

    Odpowiedz