Kolejne propozycje PiS: 300 zł na wyprawkę szkolną i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

14.04.2018, 14:38; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:24
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chce, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym.źródło: ShutterStock

300 zł wyprawki dla dziecka przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 23 mld zł na program "Dostępność plus" - to niektóre rozwiązania w kwestii polityki społecznej zaproponowane podczas sobotniej Konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy.

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (40)

  • Kuba(2018-04-22 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Bogatym dają 500+, planują dać 300+. O ile można podnieść zasiłek pielęgnacyjny niepełnosprawnym? A może podnieść emerytury, tym którzy nie otrzymują emerytury = minimalnemu wynagrodzeniu.

    Odpowiedz
  • Teresa(2018-04-18 06:48) Zgłoś naruszenie 10

    DZIECI BOGATYCH RODZICÓW BĘDĄ MIAŁY NA ZABAWKI A NASTOLATKI NA KOSMETYKI

    Odpowiedz
  • anka53(2018-04-17 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    5OO + , 300 na przybory szkolne, lekarze podwyżki o kilkaset zł, a ja pracuję tylko w przedszkolu i dzisiaj dostałam 134 podwyżki 32 lata pracy, zabrana emerytura po 30 latach, więc muszę pracować do 60, a dzieci coraz bardziej rozkapryszone, rozbestwione, i z wieloma niepełnosprawnościami. Dlaczego nikt nie pomyśli o nauczycielkach w przedszkolu i nie przywróci nam emerytury. Zupełnie inaczej wygląda praca z dziećmi małymi, a inaczej starszymi w szkole. Ja przez 5 godzin jestem na max obrotach, a w domu przygotowuję zajęcia, żeby nadążyć, zaciekawić dzieci. W soboty przez 3 miesiące chodzę na kurs migowy, bo od nowego roku w grupie będzie dziecko niesłyszące. Czy ktoś te komentarze czyta i coś może zrobić? Mlodzi już powinni pracować w przedszkolach, ale niestety podyplomówki, które zrobiłam zawsze były nastawione na dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, bo taka była potrzeba. Koleżanka z Niemiec powiedziała mi ,że powinni nas przekwalifikowć i przerzucać na inne stanowiska, tak jest za granicą. Nie u nas na wózku, z balkonikiek podwiązaną macicą skacz i baw się.

    Odpowiedz
  • Vučji Pãstir(2018-04-17 15:15) Zgłoś naruszenie 10

    Te twory jakimi są 300zł wyprawki lub mama plus mają służyć pozyskaniu jak największego elektoratu w celu wygrania wyborów samorządowych .

    Odpowiedz
  • ola(2018-04-17 10:59) Zgłoś naruszenie 10

    Wyprawka 300 zł.....trzeba czymś przekupić Premia za szybkie urodzenie dziecka......a co to kobiety inkubator, w czym gorsze będzie dziecko które urodzi się 3 lata później. Niech zabronią się kobietą uczyć, bo po co im to, zabiorą prawo jazdy, bo przecież muszą być w domu by obiad ugotować. Niech naklepią z 8 by nie było za wiele czasu by się nimi zajmować, wychowa je ulica to PiS-owi będzie łatwiej im mydlić oczy. A oni będą mogli przyznawać sobie nagrody.... przecież należy im się za ciężką pracę

    Odpowiedz
  • Ludek(2018-04-16 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panu Morawieckiemu, chyba się cyferki pochrzaniły. Uczeń klasy 3 Liceum, czy też klasy 4 technikum dalej jest uczniem pomimo ukończenia 18lat. W 3 klasie liceum uczeń ma 18 lat, a w 4 technikum 19. szlag mnie trafia jak słysze takie dyrdymały.

    Odpowiedz
  • Antoni Kosiba(2018-04-16 08:51) Zgłoś naruszenie 10

    jak pis wprowadzi pincet plus dla studentów, to będzie oznaczać że studentka 23 letnia, która ma np. 2 dzieci będzie brała pincet plus na swoje dzieci (obydwoje gdyż ma małe dochody) tudzież będzie brać pincet plus NA SIEBIE, ha ha ha. Osobiście wprowadziłbym też Status tzw. byka rozpłodowego w akademikach. Tzn. Student który zapłodni najwększą ilość studentek w akademiku, otrzymywałby np. złotą statuetkę "byka rozpłodowego uczelni", wręczaną przez rektora.

    Odpowiedz
  • ewa(2018-04-16 07:35) Zgłoś naruszenie 91

    ZAUWAŻCIE, ŻE KOLEJNY RAZ NIC KONKRETNEGO DLA EMERYTÓW, A TO OBECNIE POTĘŻNY ELEKTORAT. POWINIEN CHOCIAŻ PODATEK BYĆ OBNIŻONY DO 10 %. DLA NAUCZYCIELI TEZ PRAWIE NIC, A TO DRUGA WIELKA GRUPA SPOŁECZNA, A JESZCZE ROLNICY. Wynik wyborów może być niespodziewany.

    Odpowiedz
  • Ob.(2018-04-15 23:41) Zgłoś naruszenie 140

    Czy , to mało co na dzień dzisiejszy dostają rodziny np. z 4 dzieci. 500zł x4x 12 miesięcy =24.000zł + 6.928 zł / ulga na dzieci w rozliczeniu rocznym w PIT/ ,to razem 30.928 zł netto rocznie. Nie liczę innych bonusów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-04-15 21:34) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej niech pisowce zatrudnią zdrowych buhajów do zapładniania

    Odpowiedz
  • gabi(2018-04-15 20:17) Zgłoś naruszenie 140

    jak pracowalam a wychowalam 4 dzieci to powinnam dostac za to druga emeryture jezeli te co nie pracowaly dostana i gdzie tu sprawiedliwosc tylko polak moze takie cos wymyslic

    Odpowiedz
  • Agaton(2018-04-15 18:54) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli wreszcie mamy normalność .Pierwszy rząd po 1989,który coś daje dla polskich rodzin.To całkowite zanegowane panu Balcerowicza,który ustawił Polskę jako kraj kolonialny a z Polaków zrobił tubylców,którzy za paciorki /pozytywny art w zachodniej gazecie/ gotowi byli stać się niewolnikami we własnym kraju,tyrać po 12 godzin godzin do 70 roku życia i zgodzić się na przyjmowanie ******************* jak straszyli 500+ co miało się stać,koniec świata,dali 500+ świat się nie zawalił i teraz też się nie zawali a ludzie zobaczą,że można żyć normalnie jak w Czechach czy w Słowenii.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-04-15 14:41) Zgłoś naruszenie 313

    Znowu finansowanie meneli i nierobów kosztem pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dzidek(2018-04-15 11:12) Zgłoś naruszenie 272

    Minie jeszcze kilka lat i rozpoczniemy w Polsce program Wenezuela+, gdzie po wydaniu ostatnich 500 złotych i wypędzeniu prawie wszystkich przedsiębiorców z Polski kasa państwa się rozleci a tłuszcze głodnych obywateli zaczną rabować supermarkety. Władza się nie podda i wyprowadzi na ulice szkolone obecnie organizacje paramilitarne... a dalej to już wiecie co będzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tubylec(2018-04-15 10:18) Zgłoś naruszenie 191

    Pytam się rządzących moim krajem, a kto do tego worka (budżetu) będzie w przyszłości wrzucał pieniądze? Mam gotową odpowiedź, oczywiście dzieci i wnuki ten obowiązek będą spełniać dożywotnio! A przy okazji obniży się emerytury, renty i inne dodatkowe świadczenia! Czy to tak ładnie obiecywać, a w przyszłości pogrążać Polaków dla słupków wyborczych?

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-04-15 09:12) Zgłoś naruszenie 222

    a czy nie lepiej w najbliższą noc uchwalić ustawę o skróceniu ciąży o połowę, co ja mówię - o 3/4 - wtedy będzie wybór. Albo spodziewasz się półgłówka, albo ćwierćinteligenta, najlepszy kandydat do seminarium w Toruniu.

    Odpowiedz
  • Lot(2018-04-15 08:52) Zgłoś naruszenie 142

    "szybkie urodzenie dziecka" Najlepiej w drugim miesiącu cąży

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 08:02) Zgłoś naruszenie 193

    I co?godzinę po porodzie będą zapładniać?taki wyścig???To może jeszcze więcej dla rekordowo szybkich?

    Odpowiedz
  • Seba(2018-04-15 07:59) Zgłoś naruszenie 134

    Jak się da, to niech byku zapłodni ją od razu..no, godzinę po porodzie!

    Odpowiedz
  • Grzelak A(2018-04-15 05:05) Zgłoś naruszenie 173

    No to Kobiety ,bedzie robic za inkubator pobierac teraz zapomoge .A na starosc nastepna ,bo zostanie bez renty iemerytury.

    Odpowiedz