Świadczenia dla rozwiedzionej matki: Czy samotny rodzic może wspólne rozliczyć się z dzieckiem?

autor: Agnieszka Brzostek05.04.2018, 07:00
Kontrowersje dotyczą wspólnego rozliczenia z dzieckiem kobiety rozwiedzionej.

Kontrowersje dotyczą wspólnego rozliczenia z dzieckiem kobiety rozwiedzionej.źródło: ShutterStock

Oprócz alimentów od ojca dziecka, matka może się starać między innymi o wsparcie w ramach programu 500 plus czy o zasiłek rodzinny. Ma także prawo wspólnie rozliczyć się z dzieckiem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Dorota(2018-09-28 10:23) Zgłoś naruszenie 10

    ja zarabiam 1700 i przekraczam progi. jestem po rozwoodzie z 4 letnim synkiem... i co mogę zrobić za te psie pieniądze... nawet mnie na wynajem nie stac ....:-/ jeszcze wiecej dajcie nierobom i patologii... darmowe mieszkania socjalne, wszelkie oddatki i 500plus na każde dziecko... a uczciwe osoby z dziećmi niech tyrają za grosze!!!!! śmieszny kraj.

    Odpowiedz
  • wiola(2018-09-21 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    czytajac co sie alezy powiem tak samotny rodzic w szczegulnosci wychowujacy 1 dziecko moze niedostac nic jesli pracuje za minimalna krajowa dodac do tego alimenty otrzyma zero pomocy jak rowniez osoby niepracujace chocby zpowodu ze maja male diecko inemaja znikat pomocy moga tez mie problem tak wiec wychodzi nato ze my niemamy oprawa normalnie zyc my mamy wegetowac te wszystkie przywileje tylko dla tych co juz maja pieniadze niemale i lepsza stope zyciowa najwyzsa pora aby rzad pomyslal onas

    Odpowiedz
  • Filip(2018-08-26 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    "Jeżeli ojciec dziecka uchyla się od płacenia alimentów" Biorąc pod uwagę aktualne czasy, które zmieniają podejście do ojców jest to trochę stereotypowe zagranie. Sam wychowuję córkę a wszystkie artykuły tego typu "wspierają" tylko samotne matki jakby tylko one istniały na tym świecie.

    Odpowiedz
  • OLKA(2018-04-18 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    w artykule pojawil sie blad:tekst odnosnie rozwiedzionych kobiet powinien miec brzmienie:Rozwiedziona kobieta(a wlasciwie rodzic)moze starac sie o zasilek rodzinny,jesli na rzecz dziecka ZOSTAŁY zasadzone alimenty.To znaczaca roznica ....

    Odpowiedz
  • MGTOW(2018-04-16 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Swiadczenia są tylko dla matek. Basta ! To już obowiązująca doktryna i praktyka sądowa. Dla meżczyzn są tylko obowiązaki i kary. Mizoandria (w ponoć mizoginicznym świecie) w czytym wydaniu, do zaskarżenia do rzecznika d/s równegoi statusu.

    Odpowiedz
  • Tymiś(2018-04-05 18:01) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego w tytule jest matka, a nie rodzic? Artykuł napisała kobieta, nie ma czemu się dziwić. Gdyby autorem był mężczyzna i napisał o świadczeniu dla rozwiedzionego to byłaby już dyskryminacja...

    Odpowiedz
  • Maria(2018-04-05 12:02) Zgłoś naruszenie 131

    Jestem pracującą samotną matką. Pracuję już 25 lat. Zarabiam 2250 zł. netto miesięcznie. Dla mojego państwa jestem zamożna bo nie należy mi się żadne wsparcie od państwa. Ale należy się matkom które nigdy nie pracowały i nawet nie zamierzają pracować bo dostaję tyle datków, że się nie opłaca. Pozdrawiam wszystkie pracujące samotne matki i pracujących samotnych ojców które nasze państwo ma w "głębokim poważaniu"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Derry(2018-04-05 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    Rozliczanie sie samotnego rodzica z dzieckiem , jak rowniez meza z niepracujaca zona, powinno skutkowac oplacaniem drugiej skladki zdrowotnej. Byc moze tak jest. Nie znam dokladnie przepisow w tej sprawie. Najlepiej byloby, gdyby w systemie podatkowym PIT wystepowalo wiecej progow dochodowych np. 5 progow od 10 % do 50% i wowczas wieksza liczba osob moglaby skorzystac z tego przywileju rozliczania sie z druga osoba, ci mniej zamozni rowniez.

    Odpowiedz
  • Dodatek...(2018-04-05 09:12) Zgłoś naruszenie 20

    - Dodatek z tytulu samotnego wychowywania dziecka 193 zl, ale nie wiecej niz 386 zl na wszystkie dzieci.-Zupelnie prawie jak w Belgii. Prawie, bo w Belgii, aby otrzymac taki dodatek jak rowniez odpowiednik 500+ rodzic/opiekun musi odprowadzac skladki ubezpieczenia spolecznego, czyli musi pracowac lub byc rencista lub emerytem. --- Refundacje kosztow opieki nad dzieckiem dla samotnego rodzica pracujacego rozumiem jako ukaranie panstwa za brak zlobkow i przedszkoli. To jest dobre, nawet humorystycznie b. dobre.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krzysiek12(2018-04-05 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien móc, dlaczego nie

    Odpowiedz