statystyki

Jedno pomieszczenie, dwie odrębne funkcje. To dopuszczalne?

autor: Maciej Ambroziewicz02.04.2018, 16:00
Co do zasady nie ma przeciwwskazań do tego, aby punkt pierwszej pomocy zlokalizować w pomieszczeniu do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

Co do zasady nie ma przeciwwskazań do tego, aby punkt pierwszej pomocy zlokalizować w pomieszczeniu do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek.źródło: ShutterStock

Czy przygotowany w zakładzie pracy pokój do wypoczynku dla kobiet w ciąży i karmiących matek może równocześnie pełnić funkcję punktu pierwszej pomocy?

Jak wskazano w art. 207 par. 2 kodeksu pracy, pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Polega to m.in. na zapewnieniu pracownikom sprawnie funkcjonującego systemu pierwszej pomocy w razie wypadku oraz środków do udzielania pierwszej pomocy – o czym mowa w rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (dalej: r.b.h.p.).


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Akurat(2018-04-02 16:33) Zgłoś naruszenie 10

    Po co pokój dla matek karmiących czy kobiet w ciąży jak takie i tak do pracy nie przyjdą? Ciąża to choroba przecież.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane