Nieoczekiwany skutek zakazu handlu: Bunt inspektorów pracy

autor: Łukasz Guza13.03.2018, 07:35; Aktualizacja: 13.03.2018, 10:32
zakupy, handel

Dzięki zakazowi handlu tysiące pracowników zyskało wolne niedziele. Ale jednocześnie w niektóre takie dni swoje obowiązki muszą wykonywać inspektorzy pracy, bo to oni mają sprawdzać, czy nie dochodzi do naruszeń nowego prawa.źródło: ShutterStock

Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli – twierdzą związkowcy. I domagają się zmian w planowaniu ich pracy w taki dzień.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (20)

  • dzidi(2018-03-13 09:54) Zgłoś naruszenie 265

    Zapewne chodzi o to,że inspektorzy,wraz ze swymi rodzinami nie mogą uczestniczyć we mszach świętych.Ich święte prawo zostało naruszone!Wszak o to w tym zakazie handlu chodziło!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Elżbieta(2018-03-13 12:06) Zgłoś naruszenie 225

    Za co Wy ludzie tak nienawidzicie urzędników? Szczytem chamstwa jest podejście, że można łamać przepisy kodeksu pracy w stosunku do osób, które mają stać na straży przestrzegania tych przepisów. Inspektorzy PIP proszą tylko o dostosowanie ich warunków pracy do nowej ustawy... Wszyscy mogą się domagać przestrzegania swoich praw, ale nie urzędnicy. Praca w urzędzie jest taka wspaniała, lekka i świetnie opłacana, że w naborach często startują aż dwie osoby na cztery miejsca...

    Odpowiedz
  • ja(2018-03-13 10:02) Zgłoś naruszenie 2112

    urzędaski się zezłościły bo zobaczyli jak to jest pracować w niedzielę:)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan oliwa(2018-03-13 09:38) Zgłoś naruszenie 194

    Czy jest jakieś prawo,przepis,którego by nie ************ zasadzie nie ma co się dziwić patrząc na obsadę tego ministerstwa,mgr politologii,niedouczony mgr,który nie mógł zrobić aplikacji,nie ma co się dziwić.

    Odpowiedz
  • wyszło jak zwykle (2018-03-13 10:59) Zgłoś naruszenie 142

    PATOLOGIA w "prawie i ustawach" się tworzy od wielu dziesięcioleci, nie tylko w POLSCE, jeżeli są równi i równiejsi, uprzywilejowani ... tak będzie zawsze. PRAWO powinno być jasne, czytelne i zrozumiałe dla każdego, inaczej to nie "prawo tylko paragrafiarstwo" które znajduje luki i obejścia, z których korzystają "wybrańcy narodu..."

    Odpowiedz
  • o(2018-03-13 09:14) Zgłoś naruszenie 101

    znów czyjś bunt

    Odpowiedz
  • 543(2018-03-13 11:04) Zgłoś naruszenie 913

    Widać z tego, że PIP należy przewietrzyć od góry do dołu. Widać tam pozostałość po PRL. Wydaje się, że PIP powinna być instytucją służebną. Jak w całej Polsce ludzie pracują w soboty i niedziele to chyba wtedy należy sprawdzać czy przepisy prawa pracy są przestrzegane, ale znaczna część tych urzędników zapomniała w jakiej firmie pracuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robin(2018-03-13 11:03) Zgłoś naruszenie 710

    Ataki GPi PO na wolne niedziele uświadamiają ludziom że nieliczną się ze zwykłymi ludźmi . Później się dziwią ze maja 15 % Pracowałem w handlu 10 lat 6 dni w tygodniu . Gdybym powiedział pracodawcy ze nie przyjdę w wolną sobotę na drugi dzień mnie by już tam nie było ( 10 lat 6 DNI w tygodniu) Ludzie w marketach nie mają wyboru Jestem wyborcą PO ale na wybory poszedłem tylko dla tego żeby PIS nie miał większości konstytucyjnej. PO zawsze traktowało ludzi jak niewolników niczego ich to nie nauczyło . Była wolna niedziela i z głodu nie umarłem . Pogoda była fajna A Pani ze sklepu zamiast przerzucać tony towaru poszła na spacer z dziećmi nie do kościoła. W Niemczech pracują w sobotę do 13 a w niedziele wszystko jest zamknięte i to jest kraj który szanuje zwykłych roboli. To tyle na ten tema W najbliższych wyborach nie liczcie na mój głos, bo takich jak ja macie wiecie gdzie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jaksa(2018-03-13 20:20) Zgłoś naruszenie 45

    Ludzie którzy mają zagwarantowane nieróbstwo w umowie o pracę a tacy są w większości urzędnicy państwowi a w szczególności PIP-owcy to teraz jak ich chcą przewietrzyć to podnoszą japy .Ten urząd powinien był już dawno rozwiązany oni niczego dobrego jeszcze nie zrobili i nie zrobią

    Odpowiedz
  • rozwiązanie bezbolesne(2018-03-13 19:04) Zgłoś naruszenie 33

    Niech udają, że pracują, quis custodiet ipsos custodes?

    Odpowiedz
  • tdk(2018-03-14 07:13) Zgłoś naruszenie 25

    pasożyty się buntują, koniec świata

    Odpowiedz
  • fikop(2018-03-14 00:11) Zgłoś naruszenie 24

    Zlikwidować ten Urząd atrapę gdzie były te urzędasy gdy ludzi masowo przenoszono z etatów na umowy zlecenie lub o dzieło.

    Odpowiedz
  • kali(2018-03-13 22:42) Zgłoś naruszenie 11

    Wystarczy dać uprawnienia policji żeby mogli skontrolować handel w niedzielę. Przecież na bazarach kontrolują. Jaki problem by sklepy też odwiedzili.

    Odpowiedz
  • Ula(2018-03-15 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ten urzad poukladany układami od czasu PRL.

    Odpowiedz