Zasiłek dla bezrobotnych 2018: Komu przysługuje i ile wynosi świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek15.12.2017, 20:00; Aktualizacja: 26.02.2018, 15:52
Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracyźródło: ShutterStock

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest wykazanie się odpowiednim okresem zatrudnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (70)

  • nienawidze tego kraju(2017-12-16 11:36) Zgłoś naruszenie 20523

    podane kwoty to brutto czy netto???????????????????????????????????????? panstwo daje wiecej na kieszonkowe bachorom bogaczy ( 500+) niz ludziom, ktorzy utracili prace po 20 latach charowki na etacie i placenia panstwu 80% tego co zarobia jako podatki, dyskryminacja finansowa ludzi, ktorzy utracili prace jest najwiekszym skandalem ostatnich lat, przeciez pracujaca biedota placi skladki na wypadek bezrobocia, panstwo zabronilo tworzenia zwiazkow zawodowych ( oficjalnie niby mozna a w praktyce nie ma takiej mozliwosci), i jak biedak robol bez oszczednosci bo wszystko przejada na biezaco traci prace, to ma zdychac z glodu albo jechac na roboty na zachod..... nienawidze tego kraju

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • xxx(2018-01-09 10:57) Zgłoś naruszenie 14117

    Jalmużna, która nawet nie starczy na samo wyżywienie nie mówiąc juz o opłacie czynszu itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona korpo niewolnik(2018-03-17 07:08) Zgłoś naruszenie 1033

    Po 33 latach pracy zostalam zwolniona. Mam 52 lata i już nie wpisuję się wizualnie w korpo. Wykształciłam przez ten czas grupę pracowników fajnych młodych ludzi i tworzyłam wizerunek firmy. Obecnie drapieżna sprzedaż w banku patrz akwizycja jest koszmarna a moja etyka pracy mocno mnie ogranicza w akceptowaniu takiego rodzaju pracy.Czuję się gorzej niż niewolnik w Egipcie, który po takim okresie służby u swojego pana mógł spodziewać się innego potraktowania. Nikt nie rozmawia o warunkach zwolnienia, tylko słyszę pokątne informacje. Zainteresowany dowie się na końcu. Wysokość zasiłku to farsa. Za taką kwotę można jedynie kupić coś do jedzenia a o reszcie nie ma co mówić . Państwo robi z ludzi żebraków i poniża godność człowieka. Po 33 latach uczciwie przekazywanych skladek odłożyłabym kwotę która zabezpieczyłam mnie obecnie a tak utrzymywałam przez lata ten chory system i bandę urzędników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciemny las(2018-01-09 02:02) Zgłoś naruszenie 878

    To chory kraj .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gdzie rzetelność?(2017-12-15 22:11) Zgłoś naruszenie 848

    "Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy." Od kilku już lat zasiłek przysługuje od dnia rejestracji. Gazeta prawna. Wstyd po prostu.

    Odpowiedz
  • bezrobotny50+(2018-02-22 16:36) Zgłoś naruszenie 788

    przypominam, że zasiłek dla bezrobotnych należy się tylko określony czas, jak jesteś 50+ to masz duże szanse, że do emerytury już nie popracujesz, a zasiłek ci zabiorą, szykuj się na łaskę rodziny!

    Odpowiedz
  • Elbląg (2018-03-04 09:38) Zgłoś naruszenie 6413

    Kolega j jego żona maja jakieś 40 tys.miesięcznie nie nabijają na kasę wszystkiego i jeszcze dostaje 500+ na drugie dziecko Oto prawo i sprawiedliwość

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Boczek Fernando (2018-03-20 18:23) Zgłoś naruszenie 522

    W tym kraju panuje burdel tylko złodzieje dobybrze się mają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-01-30 12:55) Zgłoś naruszenie 335

    Tez w niektórych przypadkach bardzo niesprawiedliwe .Powinno się rozgraniczyć osoby które przepracowały rok od osób z innym stażem pracy .Konkretny przykład- osoba z 30 letnim stażem pracy w jednym zakładzie zwalnia sie sama z powodu złej kondycji firmy (grozi bankructwo) nie dostaje od razu zasiłku tylko po okresie karencji. A wiecie jak to jest z upadającymi zakładami komornik brak swiadectw pracy

    Odpowiedz
  • Jolka(2018-04-16 18:36) Zgłoś naruszenie 292

    Witam! Przepracowałam 37 lat do 60-tki brakuje mi 4 lata, Zwolniłam się bo, ciężka harówa i za najniższą krajową minus dojazdy 50 km w jedną stronę nie były już na moje sił i zdrowie. Pech zrządził że jeszcze byłam w okresie wypowiedzenia i dostałam udaru z lewostronnym niedowładem.. W obecnej chwili jetem po chorobowym i kończy mi się zasiłek rehabilitacyjny (5 m-cy), bo pan doktor (ordynator laryngologii- "super specjalista") orzecznik ZUS stwierdził, że jestem praworęczna to lewa ręka mi nie będzie potrzebna, a praca siedząca (ekonomista) to noga nie ma znaczenia i napisał na orzeczeniu cytat " NIE JEST PANI NIEZDOLNA DO PRACY" nie będę się odwoływała bo jest to poniżające,każą rozebrać się do majtek po to aby dotknąć palcem do nosa. Mam to szczęście, że mam dobre dzieci i męża, którzy zapewnią mi utrzymanie do emerytury, bo nawet nie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych. Jak posłuchałam że RZĄD daje sobie nagrody po 80 -60 tys,gdzie człowiek też po studiach musi pracować TRZY lata, a ludziom bez pracy smrodzą po 700 zł - źle się robi. LUDZIE BEZ PRACY I BEZROBOTNI - WSPÓŁCZUJĘ WAM

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iwa(2018-03-05 13:56) Zgłoś naruszenie 223

    niema i nie bedzie sprawiedliwosci mi po utracie zabrali ostatni miesiac zasilku z powodu kilku dni spoznienia sie w rejestracji te ku...wy w Wabrzeznie nienawidze urzedasow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Roman(2018-01-07 11:32) Zgłoś naruszenie 2111

    Czy pracując na 3/4 etatu przez 6 lat nalezy mi się zasiłek?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rask(2018-02-21 23:20) Zgłoś naruszenie 183

    zasiłek to powinien być zwrot 6ciu kolejnych skladek zus +ub. virtualnej renty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grzesiek(2018-02-02 10:47) Zgłoś naruszenie 1219

    Nigdy nie miałem potrzeby korzystania z dofinansowania przez Państwo, ale jak to mówi powiedzenie, nigdy nie mów nigdy.... I Ogólnie rzecz biorąc to wciąż zastanawiam się dlaczego wysokość zasiłków w tym 500+ nie jest uzależnione od miejsca zameldowania - no bo po co to miejsce zameldowania....w moim odczuciu sprawiedliwie by było gdyby wysokość zasiłków była by wypłacana zgodnie z miejscem meldunku. Bo dla kogoś na wsi, gdy mieszka z rodzicami, albo sam, ale mieszka w miejscu gdzie koszty utrzymania są znacznie niższe niż np w stolicy, to dla takiej osoby 500+ czy 800 zł zasiłku to może nie duże kwoty, ale kwoty które chociaż pozwolą zapłacić czynsz za mieszkanie, a w Warszawie ledwo starczy na zapłacenie połowy czynszu, o ile mieszka się w starej i grożącej zawaleniem kamienicy. Jedzenie również jest tańsze, koszty dojazdu do urzędu pracy zapewne również.... nigdy nie było sprawiedliwości w tym kraju... Gdy zarabiasz dobrze płacisz więcej podatków i składek niż biedni, ale kiedy nagle stajesz się biedny to dostajesz tyle ile ci co odprowadzali minimum.... Takie ********* w tym naszym Państwie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zoorro(2018-03-14 13:54) Zgłoś naruszenie 92

    Słabo ten zasiłek! :-)

    Odpowiedz
  • kp(2018-02-20 12:56) Zgłoś naruszenie 72

    Przepracowałam rok na umowie o prace 3/4 etatu teraz od stycznia mam 1/2 etatu firma bankrutuje prawdopodobnie zostanę bez pracy czy zasiłek mi się należy ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gość serwisu (2018-01-05 09:25) Zgłoś naruszenie 72

    Opieka Wegorzewie pomaga którzy maja dochody dobre dochody i tym co kusuja rezerwacie

    Odpowiedz
  • LORD (2018-04-08 11:20) Zgłoś naruszenie 623

    ZA ROBOTĘ SIĘ WEŹCIE NIEROBY BIEDAKI :)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • anna(2018-02-22 13:50) Zgłoś naruszenie 511

    czy po macierzyńskim mogę iść na kuroniówkę?? przed macierzyńskim byłam pół roku zatrudniona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz