Zasiłek dla bezrobotnych 2018: Komu przysługuje i ile wynosi świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek15.12.2017, 20:00; Aktualizacja: 26.02.2018, 15:52
Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracyźródło: ShutterStock

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest wykazanie się odpowiednim okresem zatrudnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (70)

  • Gdzie rzetelność?(2017-12-15 22:11) Zgłoś naruszenie 848

    "Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy." Od kilku już lat zasiłek przysługuje od dnia rejestracji. Gazeta prawna. Wstyd po prostu.

    Odpowiedz
  • nienawidze tego kraju(2017-12-16 11:36) Zgłoś naruszenie 20523

    podane kwoty to brutto czy netto???????????????????????????????????????? panstwo daje wiecej na kieszonkowe bachorom bogaczy ( 500+) niz ludziom, ktorzy utracili prace po 20 latach charowki na etacie i placenia panstwu 80% tego co zarobia jako podatki, dyskryminacja finansowa ludzi, ktorzy utracili prace jest najwiekszym skandalem ostatnich lat, przeciez pracujaca biedota placi skladki na wypadek bezrobocia, panstwo zabronilo tworzenia zwiazkow zawodowych ( oficjalnie niby mozna a w praktyce nie ma takiej mozliwosci), i jak biedak robol bez oszczednosci bo wszystko przejada na biezaco traci prace, to ma zdychac z glodu albo jechac na roboty na zachod..... nienawidze tego kraju

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Gość serwisu (2018-01-05 09:25) Zgłoś naruszenie 72

    Opieka Wegorzewie pomaga którzy maja dochody dobre dochody i tym co kusuja rezerwacie

    Odpowiedz
  • Roman(2018-01-07 11:32) Zgłoś naruszenie 2111

    Czy pracując na 3/4 etatu przez 6 lat nalezy mi się zasiłek?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ciemny las(2018-01-09 02:02) Zgłoś naruszenie 878

    To chory kraj .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-01-09 10:57) Zgłoś naruszenie 14117

    Jalmużna, która nawet nie starczy na samo wyżywienie nie mówiąc juz o opłacie czynszu itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-01-30 12:55) Zgłoś naruszenie 335

    Tez w niektórych przypadkach bardzo niesprawiedliwe .Powinno się rozgraniczyć osoby które przepracowały rok od osób z innym stażem pracy .Konkretny przykład- osoba z 30 letnim stażem pracy w jednym zakładzie zwalnia sie sama z powodu złej kondycji firmy (grozi bankructwo) nie dostaje od razu zasiłku tylko po okresie karencji. A wiecie jak to jest z upadającymi zakładami komornik brak swiadectw pracy

    Odpowiedz
  • Grzesiek(2018-02-02 10:47) Zgłoś naruszenie 1219

    Nigdy nie miałem potrzeby korzystania z dofinansowania przez Państwo, ale jak to mówi powiedzenie, nigdy nie mów nigdy.... I Ogólnie rzecz biorąc to wciąż zastanawiam się dlaczego wysokość zasiłków w tym 500+ nie jest uzależnione od miejsca zameldowania - no bo po co to miejsce zameldowania....w moim odczuciu sprawiedliwie by było gdyby wysokość zasiłków była by wypłacana zgodnie z miejscem meldunku. Bo dla kogoś na wsi, gdy mieszka z rodzicami, albo sam, ale mieszka w miejscu gdzie koszty utrzymania są znacznie niższe niż np w stolicy, to dla takiej osoby 500+ czy 800 zł zasiłku to może nie duże kwoty, ale kwoty które chociaż pozwolą zapłacić czynsz za mieszkanie, a w Warszawie ledwo starczy na zapłacenie połowy czynszu, o ile mieszka się w starej i grożącej zawaleniem kamienicy. Jedzenie również jest tańsze, koszty dojazdu do urzędu pracy zapewne również.... nigdy nie było sprawiedliwości w tym kraju... Gdy zarabiasz dobrze płacisz więcej podatków i składek niż biedni, ale kiedy nagle stajesz się biedny to dostajesz tyle ile ci co odprowadzali minimum.... Takie ********* w tym naszym Państwie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • eeeee(2018-02-20 09:26) Zgłoś naruszenie 44

    eeeee

    Odpowiedz
  • kp(2018-02-20 12:56) Zgłoś naruszenie 72

    Przepracowałam rok na umowie o prace 3/4 etatu teraz od stycznia mam 1/2 etatu firma bankrutuje prawdopodobnie zostanę bez pracy czy zasiłek mi się należy ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rask(2018-02-21 23:20) Zgłoś naruszenie 183

    zasiłek to powinien być zwrot 6ciu kolejnych skladek zus +ub. virtualnej renty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2018-02-22 13:50) Zgłoś naruszenie 511

    czy po macierzyńskim mogę iść na kuroniówkę?? przed macierzyńskim byłam pół roku zatrudniona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bezrobotny50+(2018-02-22 16:36) Zgłoś naruszenie 788

    przypominam, że zasiłek dla bezrobotnych należy się tylko określony czas, jak jesteś 50+ to masz duże szanse, że do emerytury już nie popracujesz, a zasiłek ci zabiorą, szykuj się na łaskę rodziny!

    Odpowiedz
  • Mateusz(2018-02-23 18:39) Zgłoś naruszenie 04

    Mam umowę od 09.03.2017r do 08.03.2018r na umówię 2000tys brutto. przeliczyłem dni i wychodzi że 364 dni. Czy jeżeli pracodawca nie przedłuży mi umowy mam szanse na zasiłek od razu po zarejestrowaniu się w urzędzie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Elbląg (2018-03-04 09:38) Zgłoś naruszenie 6413

    Kolega j jego żona maja jakieś 40 tys.miesięcznie nie nabijają na kasę wszystkiego i jeszcze dostaje 500+ na drugie dziecko Oto prawo i sprawiedliwość

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • iwa(2018-03-05 13:56) Zgłoś naruszenie 223

    niema i nie bedzie sprawiedliwosci mi po utracie zabrali ostatni miesiac zasilku z powodu kilku dni spoznienia sie w rejestracji te ku...wy w Wabrzeznie nienawidze urzedasow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lo(2018-03-13 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    takkl

    Odpowiedz
  • Zoorro(2018-03-14 13:54) Zgłoś naruszenie 92

    Słabo ten zasiłek! :-)

    Odpowiedz
  • Iwona korpo niewolnik(2018-03-17 07:08) Zgłoś naruszenie 1033

    Po 33 latach pracy zostalam zwolniona. Mam 52 lata i już nie wpisuję się wizualnie w korpo. Wykształciłam przez ten czas grupę pracowników fajnych młodych ludzi i tworzyłam wizerunek firmy. Obecnie drapieżna sprzedaż w banku patrz akwizycja jest koszmarna a moja etyka pracy mocno mnie ogranicza w akceptowaniu takiego rodzaju pracy.Czuję się gorzej niż niewolnik w Egipcie, który po takim okresie służby u swojego pana mógł spodziewać się innego potraktowania. Nikt nie rozmawia o warunkach zwolnienia, tylko słyszę pokątne informacje. Zainteresowany dowie się na końcu. Wysokość zasiłku to farsa. Za taką kwotę można jedynie kupić coś do jedzenia a o reszcie nie ma co mówić . Państwo robi z ludzi żebraków i poniża godność człowieka. Po 33 latach uczciwie przekazywanych skladek odłożyłabym kwotę która zabezpieczyłam mnie obecnie a tak utrzymywałam przez lata ten chory system i bandę urzędników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Boczek Fernando (2018-03-20 18:23) Zgłoś naruszenie 522

    W tym kraju panuje burdel tylko złodzieje dobybrze się mają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz