Zasiłek dla bezrobotnych 2018: Komu przysługuje i ile wynosi świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek15.12.2017, 20:00; Aktualizacja: 26.02.2018, 15:52
Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracyźródło: ShutterStock

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest wykazanie się odpowiednim okresem zatrudnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (87)

  • W Łagowski(2018-07-26 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem 35roku za 800zł zadarmo zmogła mnie choroba musiałem odesi poszłam do urzędu pracy jakoś muwa że zasiłek mi się nie Nie należy robiłem z a darmo teraz szukam pracy dostaje na jednym dzień i znowu nie ma kasy żeby zdychj to z Piaseczno

    Odpowiedz
  • cd12(2018-07-15 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo doprowadziło ludzi do bezrobocia likwidując Zakłady pracy i to Państwo powinno płacić im odszkodowania do czasu emerytury. Kto przejął kapitały ze sprzedanego majątku publicznego??.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel stazysta(2018-07-14 17:40) Zgłoś naruszenie 11

    Nauczyciel stszysta pracuje tygodnioeo 60 godzin i zarabia 1200 na reke. To chyba lepiej zarejestrować się jako bezrobotny i pracować na czarno

    Odpowiedz
  • Nauczyciel stazysta(2018-07-14 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciel stsxysta pracuje tygodnioeo 60 godzin i zarabia 1200 na reke. To chyba lepiej zarejestrować się jako bezrobotny i pracować na czarno

    Odpowiedz
  • Andrea(2018-07-08 12:43) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego matka, która opiekuje się dzieckiem niepełnosprawnym w stopniu znacznym-po cudownym uzdrowienia dziecka przez komisję nie otrzymuje tego zasiłku? Przecież sam wymóg niepodejmowania pracy na rzecz opieki nad tym dzieckiem jest stwierdzeniem niezdolności do pracy! Z dnia na dzień zostajemy z naszymi dziećmi bez środków do życia i prawa do ubezpieczenia zdrowotnego!

    Odpowiedz
  • kio(2018-06-28 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Lord i qwerty [ co nawet poprawnie nie umie napisać nicku bo " zjadł" "u"] nie pi... lcie!! co nie widzicie tępaki co sie dzieje w kraju z pracą?? aha, a PUP to chyba skrót teraz od Powiatowy Urząd Przesłuchań. Bo człowiek się kurcze czuje jak na przesłuchaniu! a czemu a dlaczego a czemu nie a za co itd. A tam maja pomagać. Nic nie robią w kierunku żeby ci pomóc! jak sie sam nie zatroszczysz i nie wychodzisz pracy to g,, pomogą. na nich nie ma co liczyć. Tylko o swoje stanowiska dbają żeby nie wylecieć. Miałam tam koleżankę na stażu to wiem co i jak jest,i jeszcze to że nie sprawdzają jaka oferta pracy im przychodzi. tylko " 5/10" wiedza. I to ma być PUP??? KPINA!!!!!! Nie dziwię się że osoby bez prawa do zasiłku już tam prawie wcale nie przychodzą. Jeszcze ich tam trzyma to że są te książeczki ubezpieczeniowe. Jak się to skończy to "tyle" ich tam zobaczą. Rozwiązać PUP bo wcale nie pomagają!!!!!

    Odpowiedz
  • ja tak tylko...(2018-06-26 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    z tego artykułu nie dowiedziałam się,czy podniosą zasilek i o ile? jeżeli nie ulega zmianie od zesz łego roku to trzeba to napisać! w czerwcu następnego roku( czyli2018) zawsze jest zmiana o pare złoty bądż pozostaje nie -zmieniony!

    Odpowiedz
  • Milcia(2018-06-24 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    A z Zusu to jaki dokument żeby dostać zasiłek

    Odpowiedz
  • czech00(2018-06-10 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem 11 lat jako listonosz. Odmówiłem wykonywania pracy ponad siły i zwolniłem się. Zasiłku nie dostałem, dostaje się po 3 miesiącach jak człowiek je przetrwa. Wysiadają mi kolana. Do ortopedni wizyta we wrześniu. Gdyby nie oszczędności i pieniądze za chodzenie na kurs oraz darmowy dach nad głową byłoby nie tęgo. Zgodnie z przepisami powinienem zachorować do 14 dni po wypowiedzeniu pracy, aby otrzymać zasiłek chorobowy z ZUS.

    Odpowiedz
  • cd(2018-06-02 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd! Artykuł już nieaktualny.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-05-30 09:03) Zgłoś naruszenie 10

    obecnie w kraju kto chce to znajdzie pracę, więc zsiłków nie powinno być, może z małymi wyjątkami

    Odpowiedz
  • Mlodaaa(2018-05-22 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy bezrobotnej 18latce sie coś należy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ocet nizinny(2018-05-15 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    @anna - po macierzyńskim zrób sobie kolejne 500+ i będziesz DAMĄ

    Odpowiedz
  • cd(2018-05-09 10:54) Zgłoś naruszenie 10

    Nędzny zasiłek, (w zasadzie jałmużna), nie zmieniany od lat...Gorzej jest z zasiłkiem pielęgnacyjnym 153 zł, nie zmienianym od 12 lat.

    Odpowiedz
  • Aaaaaaa(2018-04-25 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    A po wychowawczym 2 letnim też można iść?

    Odpowiedz
  • Jolka(2018-04-16 18:36) Zgłoś naruszenie 443

    Witam! Przepracowałam 37 lat do 60-tki brakuje mi 4 lata, Zwolniłam się bo, ciężka harówa i za najniższą krajową minus dojazdy 50 km w jedną stronę nie były już na moje sił i zdrowie. Pech zrządził że jeszcze byłam w okresie wypowiedzenia i dostałam udaru z lewostronnym niedowładem.. W obecnej chwili jetem po chorobowym i kończy mi się zasiłek rehabilitacyjny (5 m-cy), bo pan doktor (ordynator laryngologii- "super specjalista") orzecznik ZUS stwierdził, że jestem praworęczna to lewa ręka mi nie będzie potrzebna, a praca siedząca (ekonomista) to noga nie ma znaczenia i napisał na orzeczeniu cytat " NIE JEST PANI NIEZDOLNA DO PRACY" nie będę się odwoływała bo jest to poniżające,każą rozebrać się do majtek po to aby dotknąć palcem do nosa. Mam to szczęście, że mam dobre dzieci i męża, którzy zapewnią mi utrzymanie do emerytury, bo nawet nie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych. Jak posłuchałam że RZĄD daje sobie nagrody po 80 -60 tys,gdzie człowiek też po studiach musi pracować TRZY lata, a ludziom bez pracy smrodzą po 700 zł - źle się robi. LUDZIE BEZ PRACY I BEZROBOTNI - WSPÓŁCZUJĘ WAM

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LORD (2018-04-08 11:20) Zgłoś naruszenie 945

    ZA ROBOTĘ SIĘ WEŹCIE NIEROBY BIEDAKI :)

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Emilia przybysz(2018-04-08 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ile mam czssu zeby zarejrstrowac sie w urzedzie pracy i miec zasilek nie dostalam jeszcze swiadectwa pracy a umowa o prace mi sie skonczyla 31marca

    Odpowiedz
  • rozżalona(2018-04-05 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mam skończone 53 lata, przepracowałam w jednym zakładzie 38 lat, właśnie się dowiedziałam ze za 3 miesiące ogłoszą upadłość zakładu, tak nas wyrolowali, podzielili ludzi że nawet nie należy się odprawa dla zwalnianych bo jest po 10 osób w różnych spółkach, zastanawiam się co dalej?, gdzie mnie teraz przyjmą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bezrobotny(2018-04-04 11:21) Zgłoś naruszenie 10

    Witam Jeżeli prowadziłem działalność gospodarczą łącznie 33 miesiące z tego pierwsze 24 to był mały zus i po tym okresie przestało się to kalkulować czyli na dużym zusie pracowałem 9 miesięcy. Czy należy się taki zasiłek ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz