Zasiłek dla bezrobotnych 2018: Komu przysługuje i ile wynosi świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek15.12.2017, 20:00; Aktualizacja: 26.02.2018, 15:52
Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracyźródło: ShutterStock

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest wykazanie się odpowiednim okresem zatrudnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (101)

  • gość(2018-09-22 20:05) Zgłoś naruszenie 10

    W dzisiejszych czasach nie pracuje tylko ten co nie chce. Inaczej bysmy nie mieli 1.8 mln Ukrainców z czego i tak szacuje się ze jest pod 3 mln z tymi na czarno. Ludziom poprostu sie zmieniły priorytety, kazdy chce co roku nowy tv, autko lepsze niz sasiada i jesc po restauracjach, fast foodach itd. Nawet najnizsza karjowa okolo 1600 zl gdzie pracyhe dwojka dorosłych daje nam okolo 3200 i powinno być wystarczajaco nawet liczac 500 zł czyns, 600 zl oplaty i 1300 jedzenie i wychodzi nawet ze mozna cos odłożyc. Ale przewaznie z najnizsza krajowa idzie zapotrzebowanie na paczke fajek i tzw piwko. Wtedy to nie dziwie sie ze brakuje. Ludzie juz za duzo w ****** maja, Przyszło by wam zyc w latach 90 gdzie zyło sie duzo biedniej niz dzis plakalibyscie na tym forum ze Polska to Kraj 3 świata. Ja wszedzie widze ze brakuje rak do pracy, praktycznie kazdy większy zaklad boryka sie z tym problem i to od szczebla pracwonika produkcyjnego po kadre zarządzajaca. Czasami mam wrazenie ze ludzie tutaj kometuajcy pisza z jakiegos lasu gdzie swiat im zatrzymał sie sto lat temu. A propo 500plus to nawiecej placza i narzekaja Ci co zarabiaja naj mnniej z najniższej krajowej to nawet takiego podatku nie odprowadzacie. Jak ktos zarabia duzo to i duzo odprowadza podataku i to jemu w pierwszej kolejnosci nalezałooby sie najwiecej. Zreszta szkoda pisać więcej.

    Odpowiedz
  • Nina(2018-09-18 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Boję się przyszłości

    Odpowiedz
  • Bebek(2018-09-13 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie pisze o sezonowych pracach???

    Odpowiedz
  • Bebek(2018-09-13 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie pisze o sezonowych pracach???

    Odpowiedz
  • pomozcie_bo_nie_jestem_pewna (2018-09-07 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    czy pracujac przez 21 miesiecy na umowe zlecenie w statusie studenta nalezy mi sie zasilek ??????????????

    Odpowiedz
  • anna(2018-09-06 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłek przysługuje od dnia rejestracji.

    Odpowiedz
  • W Łagowski(2018-07-26 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem 35roku za 800zł zadarmo zmogła mnie choroba musiałem odesi poszłam do urzędu pracy jakoś muwa że zasiłek mi się nie Nie należy robiłem z a darmo teraz szukam pracy dostaje na jednym dzień i znowu nie ma kasy żeby zdychj to z Piaseczno

    Odpowiedz
  • cd12(2018-07-15 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo doprowadziło ludzi do bezrobocia likwidując Zakłady pracy i to Państwo powinno płacić im odszkodowania do czasu emerytury. Kto przejął kapitały ze sprzedanego majątku publicznego??.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel stazysta(2018-07-14 17:40) Zgłoś naruszenie 21

    Nauczyciel stszysta pracuje tygodnioeo 60 godzin i zarabia 1200 na reke. To chyba lepiej zarejestrować się jako bezrobotny i pracować na czarno

    Odpowiedz
  • Nauczyciel stazysta(2018-07-14 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciel stsxysta pracuje tygodnioeo 60 godzin i zarabia 1200 na reke. To chyba lepiej zarejestrować się jako bezrobotny i pracować na czarno

    Odpowiedz
  • Andrea(2018-07-08 12:43) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego matka, która opiekuje się dzieckiem niepełnosprawnym w stopniu znacznym-po cudownym uzdrowienia dziecka przez komisję nie otrzymuje tego zasiłku? Przecież sam wymóg niepodejmowania pracy na rzecz opieki nad tym dzieckiem jest stwierdzeniem niezdolności do pracy! Z dnia na dzień zostajemy z naszymi dziećmi bez środków do życia i prawa do ubezpieczenia zdrowotnego!

    Odpowiedz
  • kio(2018-06-28 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Lord i qwerty [ co nawet poprawnie nie umie napisać nicku bo " zjadł" "u"] nie pi... lcie!! co nie widzicie tępaki co sie dzieje w kraju z pracą?? aha, a PUP to chyba skrót teraz od Powiatowy Urząd Przesłuchań. Bo człowiek się kurcze czuje jak na przesłuchaniu! a czemu a dlaczego a czemu nie a za co itd. A tam maja pomagać. Nic nie robią w kierunku żeby ci pomóc! jak sie sam nie zatroszczysz i nie wychodzisz pracy to g,, pomogą. na nich nie ma co liczyć. Tylko o swoje stanowiska dbają żeby nie wylecieć. Miałam tam koleżankę na stażu to wiem co i jak jest,i jeszcze to że nie sprawdzają jaka oferta pracy im przychodzi. tylko " 5/10" wiedza. I to ma być PUP??? KPINA!!!!!! Nie dziwię się że osoby bez prawa do zasiłku już tam prawie wcale nie przychodzą. Jeszcze ich tam trzyma to że są te książeczki ubezpieczeniowe. Jak się to skończy to "tyle" ich tam zobaczą. Rozwiązać PUP bo wcale nie pomagają!!!!!

    Odpowiedz
  • ja tak tylko...(2018-06-26 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    z tego artykułu nie dowiedziałam się,czy podniosą zasilek i o ile? jeżeli nie ulega zmianie od zesz łego roku to trzeba to napisać! w czerwcu następnego roku( czyli2018) zawsze jest zmiana o pare złoty bądż pozostaje nie -zmieniony!

    Odpowiedz
  • Milcia(2018-06-24 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    A z Zusu to jaki dokument żeby dostać zasiłek

    Odpowiedz
  • czech00(2018-06-10 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem 11 lat jako listonosz. Odmówiłem wykonywania pracy ponad siły i zwolniłem się. Zasiłku nie dostałem, dostaje się po 3 miesiącach jak człowiek je przetrwa. Wysiadają mi kolana. Do ortopedni wizyta we wrześniu. Gdyby nie oszczędności i pieniądze za chodzenie na kurs oraz darmowy dach nad głową byłoby nie tęgo. Zgodnie z przepisami powinienem zachorować do 14 dni po wypowiedzeniu pracy, aby otrzymać zasiłek chorobowy z ZUS.

    Odpowiedz
  • cd(2018-06-02 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd! Artykuł już nieaktualny.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-05-30 09:03) Zgłoś naruszenie 10

    obecnie w kraju kto chce to znajdzie pracę, więc zsiłków nie powinno być, może z małymi wyjątkami

    Odpowiedz
  • Mlodaaa(2018-05-22 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy bezrobotnej 18latce sie coś należy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ocet nizinny(2018-05-15 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    @anna - po macierzyńskim zrób sobie kolejne 500+ i będziesz DAMĄ

    Odpowiedz
  • cd(2018-05-09 10:54) Zgłoś naruszenie 10

    Nędzny zasiłek, (w zasadzie jałmużna), nie zmieniany od lat...Gorzej jest z zasiłkiem pielęgnacyjnym 153 zł, nie zmienianym od 12 lat.

    Odpowiedz