Wyższa składka ZUS przedsiębiorców w 2018 r.

30.11.2017, 07:00
Bez składki zdrowotnej (której wysokość będzie znana w styczniu), przedsiębiorcy zapłacą ZUS-owi 912,22 zł

Bez składki zdrowotnej (której wysokość będzie znana w styczniu), przedsiębiorcy zapłacą ZUS-owi 912,22 złźródło: ShutterStock

W 2018 roku osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą wyższe składki ZUS niż w 2017 roku.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • voxveritas(2017-12-06 13:51) Zgłoś naruszenie 140

    Podwyższanie obciążeń przedsiębiorcom to dalsza realizacja paranoi w ramach absurdu zwanego ZUS, absurdu który kompromituje ten kraj i jego pseudo elity ; firmy w Polsce, a w zasadzie działalność gospodarczą, zakładają ludzie zdeterminowani brakiem pracy i widmem głodu, a nie przedsiębiorcy z krwi i kości. Ci ostatni dawno przestudiowali przepisy podatkowe, gospodarcze, emerytalne i wyprowadzili firmy poza Polskę. Ci pierwsi natomiast nie potrafią liczyć zysków i strat przyszłych swoich działalności, pokładając nadzieję w atawistycznym pojęciu Państwa, które jakoby miał bo stwarzać warunki do prowadzenia własnych biznesów. Nic oczywiście bardziej mylnego, to pazerne i absurdalne państwo, które nie kieruje się niczym oprócz doraźnych interesów grup nacisków korumpujących, okłamującą nas hołotę, udającą wybrańców narodu na mocy pseudodemokratycznych procedur, co w konsekwencji powoduje emigrację młodych lub niechęć tych co pozostali do zakładania rodzin i rodzenia dzieci a przede wszystkim do zakładania firm.

    Odpowiedz
  • janosik(2017-12-03 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zus dlaprzedsiebiorcow1 osob winirn wynosic 350 zl i wzrastac od dochoduprosze zauwarzyc ile stoi w polsce wolnych lokaliza ktore trzebs pllacic za m 7zł a za mieszkania 063gr banda ?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-12-01 22:38) Zgłoś naruszenie 11

    Start-UB-y Morawieckiego . I spółki .

    Odpowiedz
  • Zdicha(2017-12-01 17:58) Zgłoś naruszenie 51

    Rząd kłamie.Jeszcze niedawno mówiło się o paniach które w małych miejscowościach pracują w punktach krawieckich i swoimi pracowitymi rączkami wykonują drobne naprawy /wszycie zamka. itp/Zarabiają ledwo ledwo.I co z tego beblania wyszło . Nic.Brakuje na 500 + ?Jest w Polsce duza grupa ludzi która pracuje na działalności gospodarczej ********** ,psychologowie terapeuci. Ponieważ nie ma pracy w ośrodkach państwowych to muszą szukać innych rozwiązań zatrudnienia.Z terapeutów na ogół korzystają seniorzy na emeryturach.

    Odpowiedz
  • timi(2017-12-01 05:56) Zgłoś naruszenie 160

    ZUS - największe złodziejstwo jakie tylko może być.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kapik(2017-11-30 14:00) Zgłoś naruszenie 412

    Ale te kwoty komicznie wyglądają w zestawieniu ze składkami na ZUS kilkukrotnie większymi jakie płaci się na etatach... Nie wspomnę już o samym pomyśle zniesienia limitu składek ZUS dla osób na etatach. Przykładowo, mając 10 tys na etacie brutto, płaci się na ZUS 1371 zł miesięcznie.. a do tego składka zdrowotna - 776,61zł .... Uczciwe?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • !!!!!!!!!!!!!(2017-11-30 09:47) Zgłoś naruszenie 92

    !!!!!!!!!!!!!!!!Cenzura?!

    Odpowiedz
  • Morawiecki...kłamał???(2017-11-30 09:42) Zgłoś naruszenie 271

    Gdzie jest OBIECYWANY tzw. MAŁY ZUS dla MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW??? Nie tylko ulgi dla rozpoczynających się liczą! CO Z JUŻ ISTNIEJĄCYMI JEDNOOSOBOWYMI SPÓŁKAMI???? PiS....OSZUŚCI!!!!

    Odpowiedz