PFRON nie będzie dopłacał do zakupu samochodów

autor: Łukasz Guza20.01.2009, 03:00; Aktualizacja: 20.01.2009, 10:38
  • Wyślij
  • Drukuj

W tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie będzie przyjmował nowych wniosków o dofinansowanie do zakupu samochodów.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 28

  • 21: ON z IP: 91.204.161.* (2009-01-20 16:32)

    Do Pani numer 5: gabi: jeśli Pani syn jest niesamodzielny, czyli musi się Pani nim zajmować 24h/dobę. to Pani syn jest prawdziwym niepełnosprawnym. Są też porażenia mózgowe, których nie widać (znam takich przypadków mnóstwo), a są zaliczani do tzw I grupy tylko dlatego że stwierdzono DPM - ale nie ważne w jakim stopniu. I to jest właśnie patologia. Jeden ma porażenie i leży i drugi ma porażenie i biega, ale obaj mająI grupę. Oczywiście ten drugi nie jest nie-pelnosprawni.pl tylko udaje. Ale to wina chorego systemu.

  • 22: Małgośka42 z IP: 83.27.82.* (2009-01-20 16:00)

    PFRON podzielił Niepełnosprawnych na Lepszych i Gorszych np dla osób psychicznie chorych Nie ma Żadnego Programu i Pomocy dla PFRON tacy Ludzie nie istnieją !!!

  • 23: vol z IP: 77.237.0.* (2009-01-20 15:52)

    to bardzo
    zle,ze nie bedzie tak waznej pomocy dla osob niepełnosprawnych ze schorzeniem ruchowym , ci ludzie maja bardzo małe renty.

  • 24: gabi z IP: 79.184.104.* (2009-01-20 15:19)

    Widzę że ktoś pod numerem 4 jest bardzo bohaterski.Nie będę się na niego obrażać bo wydaje mi się że jest jeszcze młody i nie zna życia.Ja osobiście zawsze byłam okazem zdrowia ,ale niestety w wieku 22 lat urodziłam wspaniałego syna u którego stwierdzono porażenie mózgowe.Nie mogę powiedzieć że w jakiś sposób zawiniłam ,czysty przypadek.Zgadzam się jednak z tym że te dofinansowania,nie są przydzielane sprawiedliwie.Mój syn ma obecnie 22 lata,jest całkowicie niepełnosprawny i jakoś nie miał szczęścia cokolwiek otrzymać.Może dlatego że nie jest w stanie nic zrobić samodzielnie,a zdaniem rządzących mnie się nic nie należy.Nie wiem jak to jest że dla mnie nigdy nie było pieniędzy a potem od znajomych się dowiadywałam,że oni otrzymywali różnego rodzaju dofinansowania.

  • 25: i dobrze z IP: 91.204.161.* (2009-01-20 13:35)

    I bardzo dobrze. Nie może być tak, że jakiś matoł skacze na główkę a póxniej krzyczy jaki to wielki z niego nie-pelnosprawni.pl Te całe dofinansowanie do jakś patologia. Zdrowy dostaje dofinansowanie bo jest niesprawny ze swojej głupoty.

  • 26: Kaya z IP: 81.190.69.* (2009-01-20 13:14)

    A co z dofinansowanie do kursu prawa jazdy? Mam dość jeżdżenia po lekarzach komunikacją miejską, a na taxi mnie nie stać. Kupiła w grudniu autko i teraz chciałam iść na kurs, ale jest droższy od mojego autka. Może chociaż kurs zostawią?

  • 27: acz z IP: 80.54.250.* (2009-01-20 13:07)

    A ja już miałam przygotowane druki na ten rok, i wszystko diabli wzięli. Sama jestem niepełnosprawna i mam dwoje niepełnosprawnych dzieci. Gdzie tu sprawiedliwość?!!!

  • 28: ms z IP: 195.205.76.* (2009-01-20 11:57)

    Drogie ON i opiekunowie - program SPRAWNY DOJAZD NIE MUSU UPAŚĆ - WALCZMY !!!

    Także i na ww-stronie pfron poinformowano, że ów program zamykają, bo brak środków i 'nie spełnił założonych celów' - ale powalczmy
    i nie dajmy się wykiwać, bo pieniądze Rząd i PFRON mają i to na pewno.

    Po pierwsze : 854 mln zł oszczędności z tytułu ostatniej noweli naszej ustawy /wg oficjalnych danych ministerstwa pracy-uzasadnienie do noweli/,

    po drugie: szacunkowo 142 ml zł nadwyżki z tytułu tzw. poprawek posła Plury /ograniczenie do 70% dofinansowania dla pracodawców rynku otwartego/,

    po trzecie: 212 mln z ograniczenia i zawieszenia rent z tzw. pułapki rentowej jeśli dofinansowanie pensji przekroczy 125 % płacy minimalnej.

    Nie dajmy się wykiwać i piszmy masowo e-maile na adres : prezes_pfron@pfron.org.pl i dzwońmy na sekretariat Prezesa PFRON na nry: 022-5055-285, 022-5055-525 lub 0-22-620-01-62

    – NIECH ZMIENI ZŁĄ DECYZJĘ i niech się nie chowa ‘za niespełnieniem celów’ i brakiem środków!!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie