Kolejna propozycja PiS: Trzy wolne niedziele w handlu

autor: Łukasz Guza06.09.2017, 07:49; Aktualizacja: 06.09.2017, 08:09
sklep, handel, biznes, market

Jednoznaczne stanowisko w sprawie etapowego wprowadzania ograniczeń w handlu przyjęli pracodawcy. Są przeciw.źródło: ShutterStock

Rząd szuka kompromisu w sprawie niedzielnego zakazu sprzedaży. Początkowo mógłby on obowiązywać dwa, a w kolejnych latach – trzy razy w miesiącu.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (26)

  • obserwator(2017-09-06 09:16) Zgłoś naruszenie 156

    co na to Wałęsa, walczył przecież o wszystkie wolne soboty, a tu powstał problem z wonymi niedzielami

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziki(2017-09-06 09:34) Zgłoś naruszenie 325

    Jeżeli ma to być w ramach ochrony pracowników marketów, to wpisać w Kodeks Pracy, że pracownik musi miec co najmniej 3 wolne niedziele w miesiącu. Do tego nie trzeba zamykać sklepów w niedziele!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-09-06 09:38) Zgłoś naruszenie 3217

    Co te głąby z PIS chcą pozbawić ludzi pracy. Nie każdy w niedziele chodzi do kościoła .Chce z dziećmi wydać 500,bo dzieci maja wolne. A zima to i fajna wycieczka do galerii

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • biedronka(2017-09-06 09:46) Zgłoś naruszenie 133

    To tak jak z 500+. Miało być na każde dziecko, jest na drugie i kolejne. Miały być wszystkie niedziele wolne, będzie trzy. Chodzi o kompromis z kościołem czy o prawo do odpoczynku w dni wolne od pracy? Co z sobotami? To też dzień wolny od pracy. Jeśli są argumenty za trzema niedzielami wolnymi to te same powinny dotyczyć czwartej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inka(2017-09-06 09:55) Zgłoś naruszenie 349

    A czy rząd zapłaci studentom za wynajem mieszkania? Bo wielu studentów jest w stanie utrzymać się na studiach tylko dzięki pracy w weekendy.

    Odpowiedz
  • nostradamus(2017-09-06 10:08) Zgłoś naruszenie 125

    po co robić ograniczenia jeżeli ktoś chce pracować w niedziele i święta to niech pracuje wprowadzić przepis iż zatrudnianie w dni wolne od pracy płatne np.razy 5 za godzinę, pracownicy sami zdecydują czy chcą pracować i pytanie czy pracodawcom będzie się opłacało ich zatrudniać w wole dni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2017-09-06 10:22) Zgłoś naruszenie 2412

    Żadnych zakazów! Sprawy handlu ma regulować rynek.

    Odpowiedz
  • realia(2017-09-06 10:42) Zgłoś naruszenie 177

    Te głąby u góry w ogóle nie wiedzą co się dzieje na dole.Tak samo jak kler,solidarność.Ja walczyłem o wolne soboty,niedziele ,a dziś walczę o pracujące.Gdy walczyliśmy o wolne,mieliśmy prace ,nadgodziny ,ful roboty.Dziś małe firmy upadają ,jest ich coraz mniej np.w handlu moloch zrobiły swoje .27 lat prowadzę małą firmę handlową,a dziś mam iść do biedronki za 1500.Mało tego czy te głąby zdają sobie sprawę z konsekwencji takiego zakazu .Jakie powstanie bezrobocie ,kler i góra niech spadnie na ziemie .Propaganda sukcesu jest tylko w TVpis ,a realnie jest nędza w narodzie.Amen

    Odpowiedz
  • SCAFF(2017-09-06 11:19) Zgłoś naruszenie 16

    całkowity zaka w soboty TEZ AMBEROFFFCY MAJA KASY W BRUD NA MADERE NIMI

    Odpowiedz
  • Alfredjarry(2017-09-06 11:44) Zgłoś naruszenie 104

    Z tego całego toczenia piany o zakazie handlu w niedzielę jak zwykle pomija się głos najbardziej zainteresowanych czyli zwykłych ludzi ,którzy w niedzielę pracują. Może by tak ich spytać o zdanie? Albo branże??? I poszukać kompromisu? Już cos było proponowane zresztą i to było mądre...moze dlatego duda tego nie rozumie...

    Odpowiedz
  • Huda Jedza(2017-09-06 21:19) Zgłoś naruszenie 15

    Co Rude to FAŁSZYWE.

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-09-07 06:03) Zgłoś naruszenie 70

    Jako pracownik (fakt, iż nie pracuję w niedzielę) nie rozumiem dlaczego o zakazie pracy w niedzielę mówi się tylko w handlu. Dlaczego nie będą nim objęte inne rodzaje działalności np. kina, teatry, restauracje itp. Rozumiem dlaczego muszą pracować w służbie zdrowia, policji, czy nawet w komunikacji. Ale dlaczego źle jest jeżeli ktoś musi pracować w sklepie, aby inni mogli kupić w niedzielę chleb i masło dla dzieci, a dobrze jest, jeżeli pracuje w kinie i restauracji, aby ktoś inny mógł pójść po rozrywkę do kina, a potem na lody, czy na obiad. Czy to tylko dla mnie nie jest logiczne. P.S. Popieram regulacje, które przyznają wszystkim pracownikom prawo do wyższego wynagrodzenia za pracę w niedzielę i 2-3 niedziele wolne w miesiącu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kl(2017-09-07 08:26) Zgłoś naruszenie 10

    Policji, służby zdrowia, pracowników restauracji, kin czy muzeów nikt nie żałuje, zę pracują nie tylko w niedziele, ale i w największe święta. O nich się nie pamięta. Ja w niedzielę nie robię zakupów, bo zwyczajnie chcę mieć jeden wolny dzień w tygodniu bez bieganiny i załatwiania spraw. Natomiast chętnie idę do kawiarni, a tam pracują ludzie. W Polsce ludzie czasem nie mają takiego wyboru i zwyczajnie muszą robić zakupy w niedzielę, bo w inne dni tyrają od świtu do zmierzchu i to nie z pazerności czy pracoholizmu. Nie mają wyboru.

    Odpowiedz
  • piter(2017-09-07 08:45) Zgłoś naruszenie 30

    to się tyczy też klechów

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-09-07 10:09) Zgłoś naruszenie 20

    No i co? Powolutku wracamy do gospodarki nakazowo-rozdzielczej???. Czyli jednak komuna siedzi w ludziach głęboko.......

    Odpowiedz
  • handel(2017-09-07 10:10) Zgłoś naruszenie 02

    Cała Europa ma sklepy pozamykane, a w Polsce wszystko na odwrót..Zachód znalazł sobie w Polakach, tanią siłę roboczą i tyle! Nadal drążą, by Polacy harowali w marketach, a kasa wędruje na zachód..Czy nie widzicie nalotów całego zachodu na Polskę? Dlaczego nikt nie woła np. w Niemczech o otwarcie marketów? Bo tam nie pracują, tam w weekendy się wypoczywa! Polak haruje! Polak, jak zwykle, Polak pierwszy do wyzysku! Polak się odzywa! ..Bzdura, że Polacy nie zorganizują sobie zakupów, Polacy świetnie sobie poradzą, jesteśmy wspaniałym Narodem!

    Odpowiedz
  • Janek(2017-09-11 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jęlsi zakaz handlu w nd zostanie wprowadzony, to polscy drobni przedsiebiorcy zbankrutuja!! Nie możemy do tego dopuscic, dajmy im mozliwosc otwarcia sklepu kiedy chcą - skoro sa wlascicielami ;/ oby rząd wzial to pod uwage na obradach.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-09-11 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    DROGI PISIE! MIEJCIE NA UWADZE DOBRO WSZYSTKICH RODZIN POLSKICH.. NIEKTÓRE Z NICH BĘDĄ ZWYCZAJNIE KLEPAĆ BIEDĘ, JEŚLI NP. ZAKAZECIE W TAKIM OSIEDLOWYM GROSZKU WLASCICIELOWI OTWORZYC SKLEPU W ND. CIEZKO BĘDZIE IM WIAZAC KONIEC Z KONCEM A CO DOPIERO GODNIE ZYC11! MOZE LEPIEJ PO PROSTU ZROBIC TAK ZEBY PRACOWNICY NIE BYLI ZMUSZANI DO PRACY W NIEDZIELE I TO UREGULOWAĆ A NIE ZAKAZ YWAĆ BO TAK I KONIEC....EH

    Odpowiedz